گزارشهای روزانه درباره ایران دریافت می کنم

به گزارش صنایع 90، دریا سالار جیم مالوی در مصاحبه با رویترز گفت: پس از حملات 23 شهریور به تاسیسات نفتی عربستان آرایش نظامی تهدید کننده ایران تغییر نکرده است.

گزارشهای روزانه درباره ایران دریافت می کنم

وی حمله به تاسیسات نفتی عربستان را مشابه حمله به کشتی ها و نفتکش ها در دریای عمان و خلیج فارس دانسته که خیلی سریع و مخفیانه با هدف ارسال پیام تهدید آمیز انجام شدند.

دریا سالار مالوی در دفاع از این ارزیابی به اطلاعات امنیتی آمریکا اشاره ای نکرد. ولی در پاسخ به سئوالاتی در مورد تحرکات موشکی ایران طی هفته های اخیر گفت فعالیت های ایران با دقت کنترل می شود.

او افزود تحرکات موشکی ایران چه هنگام انتقال به انبار و یا خروج از انبارها به دقت زیر نظر قرار گرفته است.

مالوی افزود قابلیت های ایران در زمینه مین گذاری را نیز به دقت زیر نظر دارد.

او گفت:من در مورد تمامی تحرکات ایران گزارش روزانه دریافت می کنم و نتایج آنرا بررسی می کنم.

دریاسالار مالوی از اظهار نظر در مورد احتمال اعزام ناوهای هواپیمابر به منطقه خودداری کرد ولی بر اهمیت آنها و ناوهای تهاجمی که آنها را همراهی می کنند تاکید کرد. او افزود نقش این کشتی ها پیشگیری از حملات ایران در دریا و مقابله با آن در صورت وقوع چنین حملاتی است.

فرمانده ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در مورد ماموریت بین المللی برای حفظ امنیت خلیج فارس که عملیات سنتینل یا گذربان نام گرفته است گفت:هدف این ماموریت دادن یک پیام روشن به آنهاست که در صورت وقوع هر حادثه دریایی آنها مورد هدف قرار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 477

به "گزارشهای روزانه درباره ایران دریافت می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشهای روزانه درباره ایران دریافت می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید