چگونه در سفرهای خارجی دوست پیدا کنیم؟

به گزارش صنایع 90، انفرادی شروع کردن سفر به معنای انفرادی طی کردن آن نیست و همواره یافتن دوستان نو در طول سفر مجذوب کننده و خاطره انگیز است. با خبرنگاران همراه باشید تا از زبان یک توریست با تجربه، 6 روش یافتن دوست و همراه را در حین سفرهای انفرادی خارجی آنالیز کنیم.

چگونه در سفرهای خارجی دوست پیدا کنیم؟

سفر انفرادی یکی از تاثیرگذارترین فعالیت های شخصی ما است اما ممکن است به یکی از تنهاترین حالات روحی ما نیز تبدیل گردد، مخصوصا اگر مثل خیلی دیگر از افراد خجالتی و درون گرا باشید یا زبان محلی را ندانید. اما خبر خوب این است که قرار نیست اوضاع اینطور بماند. باور کنید یا نه، همواره تعداد زیادی دنیاگرد یا افراد محلی وجود دارند که به مقدار شما مشتاق برقراری ارتباط باشند.

در طول سفر اخیر انفرادی سه ماهه ام در منطقه کارائیب، آموختم چطور هیچ وقت بیش از یک روز تنها نمانم. از غواص یونانی در هندوراس که به من طناب ها را نشان داد گرفته تا نویسنده ای که در هتل بلیتز باهم داستان هایمان را مبادله کردیم، شبکه اجتماعی من پر است از چهره ها و داستان هایی که در طول سفر با آن ها رو به رو شده ام. آن ها به من در یافتن ارتباطات یاری کردند، به من پیشنهاد دادند در سفرهای بعدی پیش آن ها اقامت کنم، ارتباطم را با مکان هایی که مدت هاست آن را ترک نموده ام، برایم حفظ نموده اند یا به سادگی به من یاری کردند که از یک بعد از ظهر در کشوری خارجی لذت ببرم. پس برترین راه دیدار و آشنایی با افراد در طول سفر چیست؟ اینجا 6 ایده ساده را داریم:

1. به کافی شاپ هتل ها سری بزنید

شاید این نکته خیلی واضع باشد اما هنوز ارزش اشاره کردن را دارد. مسافران انفرادی در هتل ها و اقامتگاه ها دور هم جمع می شوند تا با مسافرین دیگر را دیدار کنند، با آن ها آب میوه ای بنوشند و برای هم از داستان هایشان بگویند. البته حتی برای افراد برون گرا نیز همواره آسان نیست که جلو بروند و با یک غریبه سر صحبت را باز کنند. در کافه هتل، ایستگاه قطار یا کافه فرودگاه به سمت افراد بروید و از آن ها بپرسید که چه غذایی را پیشنهاد می دهند ای اینکه آیا موزه های هنری منطقه دوشنبه باز است یا نه؟ غافلگیر خواهید شد وقتی ببینید که گاهی یک نظر کوتاه چطور می تواند به یک مکالمه مجذوب کننده بدل گردد.

2. هاستل ها (Couchsurfing) را امتحان کنید

به عنوان ترکیبی مجذوب کننده برای افرادی که با بودجه کنترل شده سفر می کنند و مسافرین انفرادی، هاستل ها مکان های فوق العاده ای برای دیدار افراد نو هستند. حتما آنالیز ها را بخوانید تا جایی را برگزینید که فضایی اجتماعی دارد. به محظ رسیدن، در اتاق های مشترک چرخی بزنید و با دیگران سر صحبت را باز کنید. ممکن است با این کار در نهایت خود را در حال برنامه ریزی برای گشت وگذار مشترک با افراد دیگر ببینید. اگر در یک هاستل اقامت می کنید، حتما سری هم به کافه بزنید. سایت هایی مانند Couchsurfing.com به مسافرین یاری می کنند که با محلی ها ارتباط برقرار نموده یا حتی بر روی کاناپه خانه آن ها اقامت کنند. کوچ سرفینگ؛ شبکه اجتماعی دنیاگردی

3. از شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای مرتبط استفاده کنید

برای مردان و زنانی که انفرادی سفر می کنند، Tinder و سایر نرم افزار های دوست یابی می توانند ابزار مفید واقع شوند. با یک لمس ساده انگشت، افراد می توانند با محلی ها و سایر ماجراجویان حاضر در منطقه ارتباط برقرار کنند. اطمینان حاصل کنید که تمامی پیش احتیاج های امنیتی که در خانه در زمان دیدار با افراد نو رعایت می کردید را اینجا هم در نظر داشته باشید. از جمله دیدار در مکان های عمومی و آگاه کردن نزدیکانتان از جزئیات دیدار. فیس بوک نیز گروه هایی مثل Solo Women Travelers یا Girls vs. Globe دارد که در آن هزاران عضو فعالند و هیچ جای دنیا نیست که از آن ها دور باشید. مسافرین بعلاوه می توانند در پی گروه های فیس بوکی مرتبط با هر منطقه بگردند. برای مثال Backpacking Thailand یا expats in panama . در این گروه ها با موقعیت ها و برنامه های خاص و یکتا آشنا می شوید.

4. برای یک رویداد ثبت نام کنید

با ثبت نام در رویداد ها و کنفرانس ها، مسافرین نه تنها شانس دیدار با دیگر شرکت کنندگان را دارند بلکه برای آغاز و ادامه بحث موضوع مناسب به دست می آورند. به هنر علاقه دارید؟ بلاگ نویسی؟ یوگا؟ با یک جست وجوی ساده ممکن است گرد هم آیی، سمینار یا رویدادی را که در مقصد رویاییتان برپا خواهد شد، بیابید. حتی اگر این رویداد پولی باشد، ارتباطاتی که در این موقعیت ایجاد می گردد ممکن است ارزشش را داشته باشد.

5. به یک دوره آموزشی بروید

تا به حال دلتان خواسته یک زبان خارجی، غواصی، موج سواری با کایت یا کوه نوردی یاد بگیرید؟ به مانند ثبت نام در رویدادها، شرکت در کلاس های آموزشی نیز چه تک جلسه ای و چه بلند مدت، علاوه بر آموختن یک مهارت نو، به شما فرصت دیدار افراد دیگر با علایق مشترک را می دهند.

در خیلی از مواقع مسافران حتی مکان مشخصی برای اقامت نیز می گیرند. برای مثال در آتیلا در هندوراس، دوره های مدرک دار آب های آزاد می توانند شامل اقامت در کلبه نیز شوند. در دریاچه آتلیتان گواتمالا نیز دانش آموزان می توانند در خانه های محلی بمانند تا با زبان اسپانیایی آشنا شوند.

6. کار کنید یا برای فعالیتی داوطلب شوید

در سایت هایی مانند Workaway که شامل هزاران موقعیت کاری در کشور های خارجی است ثبت نام کنید. موقعیت کار داوطلبانه یا با دستمزد از فعالیت در مزرعه پرورش لاما در استرالیا گرفته تا یاری کردن به مسئولان یک هاستل در بالی. به طور کلی در این سایت ها، غذا و مکان رایگان است و در ازای آن شما چند ساعت در روز به میزبانتان یاری می کنید. از زمان آزادتان نیز می توانید برای اجتماعی شدن و بازدید از محل استفاده نمایید. برترین بخش؟ شما در کنار مسافرینی از سرتاسر دنیا کار و زندگی می کنید. اگر در پی موقعیت های کوتاه مدت می گشت، موسساتی مثل Casa Guatemala، سازمانی برای تامین آموزش و سلامت به بچه ها گواتمالایی، مفید خواهند بود. در اینجا مسافرین با فعالیت های داوطلبانه یک یا دو روزه می توانند شادی را برای ساکنین فراهم آورند. امکان ندارد احساس تنهایی کنید وقتی که دارید در کنار چند نفر دیگر برای ساختن یک روز شاد برای بچه ها کوشش می کنند.

این هم از راه های تنها نماندن در سفر های انفرادی خارجی. آیا شما همراهان خبرنگارانیی تجربه یا ایده ای برای اشتراک با دوستانتان دارید؟ مثل همواره با ما همراه باشید.

منبع: کجارو / oyster.com
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1982

به "چگونه در سفرهای خارجی دوست پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در سفرهای خارجی دوست پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید