چطور به یک همکار دوست داشتنی تبدیل شویم؟

به گزارش صنایع 90، مهارت های نرم، از جمله سازگاری، نگرش مثبت و مهارت های ارتباطی مطلوب، بخشی حیاتی از پرورش یک نیروی کار پویا و یک رهبر پیروز است. وقتی مردم یکدیگر را دوست دارند با هم ارتباط برقرار می نمایند و این ارتباط زمینه ایجاد و انجام پروژه های همکاری مطلوب را فراهم می نماید. در اینجا چند روش برای بهبود محبوبیت شما، از نظر شخصی و شغلی در محیط کاری آورده شده است.

چطور به یک همکار دوست داشتنی تبدیل شویم؟

1. باورپذیر باشید

باورپذیری، دوست داشتن و قابل اعتماد بودن سه ویژگی است که شما باید در محیط کار به آن معروفیت داشته باشید. زمانی که مشتری ها می خواهند تصمیم بگیرند با فردی تجارت نمایند، بیش از آنکه از خود بپرسند آیا او توانایی انجام این کار را دارد، در پس فکر خود این سوال را مطرح می نمایند که آیا کار کردن با او لذت بخش است؟ شاید با خود فکر کنید شایستگی انجام کار بسیار اهمیت دارد. بله، بدیهی است که هر دو معیار مهم هستند، اما هنگامی که بحث انتخاب میان چند نفر مطرح است، فردی با توانایی های حرفه ای مشابه اما با شخصیتی صمیمی تر، انتخاب بهتری برای همکاری است.

2. همدلی نشان دهید

مبارزات و پیروزی های زندگی شما بر چگونگی همدلی تان با دیگران تأثیر می گذارد. همدلی به این معنی نیست که حتما لازم باشد با نظر شخص دیگری موافقت کنید. در حالی که احساسات او را در نظر می گیرید، می توانید با ادب مخالفت خود را اعلام کنید. به دیگران احترام بگذارید و سعی کنید نقاط مشترکی پیدا کنید. یک تجربه مشترک می تواند پیوند سریع میان دو نفر ایجاد کند.

3. قابل اعتماد باشید

کارآفرینانی که ثابت و قابل اعتماد باشند، برنده قرارداد می شوند و می توانند روابط حرفه ای طولانی مدت ایجاد نمایند. شما باید این اطمینان را در مشتری ها ایجاد کنید که برای تحویل مطمئن کار می توانند روی شما حساب نمایند. اگر می خواهید فردی قابل اعتماد به نظر برسید، باید کار خود را به خوبی انجام دهید و به دیگران فرصت بدهید تا شما را به اسم یک فرد ثابت و قابل اعتماد ببینند.

4. حقیقت را بگویید

داشتن تاخیر در اجرای یک پروژه یا صرف هزینه بیشتر از بودجه، امری طبیعی است. مهم این است که شما همواره صداقت را به جای فریب انتخاب کنید. باید بدانید که صداقت به یک ویژگی نادر در دنیای تجارت تبدیل شده است. همه روابط احتیاج به صداقت دارند، اما حرفه ای بودن ریشه در صداقت شخصیتی شما دارد. همواره خود را قضاوت کنید و با کسانی که با آنها تعامل دارید شفاف باشید.

5. فکر باز داشته باشید

وقتی دیگران را به شدت قضاوت می کنید یا همواره در حال انتشار شایعه هستید، منفی نگری را به زندگی خود دعوت می کنید. نظرات دیگران را قبل از رد آنها بر اساس تصورات خود، مورد آنالیز قرار دهید. از قلم نیاندازید که این رفتارها شما را از دیگران دور می نماید و به طور حتم، همه از طرد شدن می ترسند. وقتی به دیگران نشان دهید که گشاده رو، پذیرنده و مهربان هستید، دوستان و فرصت های کاری بیشتری جذب خواهید کرد.

6. سوال بپرسید

در زندگی دیگران کنجکاوی صادقانه ای از خود نشان دهید. سوال هایی کلی از او در این قالب بپرسید که به من بگو... و سپس واقعاً به جواب او گوش دهید. با گوش دادن موثر، اطلاعات بیشتری در خصوص مشتریان، همکاران و دوستان خود می یابید و علاقه بیشتری به آنها پیدا می کنید. علاقه واقعی شما باعث احترام و قدردانی اطرافیان می گردد.

7. مشتاق صحبت باشید

زبان بدن شما بلندتر از کلمات شما صحبت می نماید. بعضی از حرکات مانند دست به سینه ایستادن یا قرار دادن دست در جیب، می تواند شما را مایل به عقب نشینی از یک شرایط نشان دهد. وقتی با کسی صحبت می کنید، تماس چشمی مداوم برقرار کنید، گاهی لبخند بزنید و با سر صحبت های او را تایید کنید.

در این زمینه بخوانید:

مطالعه روی 11000 زوج، منجر به کشف راز خوشبختی در ازدواج شد

با این 5 روش خانه مخصوص خود را داشته باشید

8. نخستین دیدار مهم است

همه در خصوص افرادی که نخستین بار دیدار می نمایند، قضاوت های فوری دارند. شما می توانید برای ایجاد تأثیر عالی در نخستین دیدار، حرفه ای بودن و شخصیت مطلوب خود را به نمایش بگذارید. هنگام سلام و احوالپرسی با یک شخص، خود را معرفی کنید و با صمیمیت و احترام با او صحبت کنید. به یاد داشته باشید که آنچه می پوشید اهمیت دارد.

9. قدردان دیگران باشید

این بسیار عالی است که شما به خاطر دستاوردها و سخت کوشی خود شناخته می شوید. با این حال، از قلم نیاندازید که از کسانی که در این راه به شما یاری کردند تشکر کنید. کارمندان و شرکایی که در کنار شما خستگی ناپذیر کار نموده اند را شناسایی کنید. توجهات را در انحصار خود نگیرید، سعی نکنید این تصور را ایجاد کنید که از اهمیت بیشتری برخوردار هستید. درعوض، با دیگران صمیمی و مهربان باشید و در جایی که اعتباری به آنها تعلق می گیرد، اعتبار دهید.

10. اسامی را بخاطر بسپارید

هیچ راهی بهتر از معرفی و دانستن نام و نشان یک فرد، برای ایجاد رابطه با او نیست. این حرکت ساده و در عین حال قدرتمند، باعث می گردد دیگران در خود احساس ارزش و احترام نمایند و در نهایت به شما در ایجاد یک شبکه حرفه ای بزرگ یاری می نماید. هنگام برقراری ارتباطات تازه، نام افراد را به خاطر بسپارید. شاید کمی وقت گیر و سخت به نظر آید، اما یادآوری نام کسی می تواند باعث ایجاد یک واقعه بزرگ گردد: تفاوت در احساس آن شخص نسبت به شما و نام تجاری شما.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 29 مهر 1400 بروزرسانی: 29 مهر 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1853

به "چطور به یک همکار دوست داشتنی تبدیل شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور به یک همکار دوست داشتنی تبدیل شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید