تور ارزان گرجستان: همه چیز در خصوص سفر به تور ترکیه و تفلیس و پاتایا

به گزارش صنایع 90، .از سواحل زیبای مدیترانه، تا سازه های مذهبی و فرهنگ کهن ترکیه و هزاران نقاط گردشگری دیگر، ترکیه را به منزلگاه همیشگی توریستان تبدیل نموده است

تور ارزان گرجستان: همه چیز در خصوص سفر به تور ترکیه و تفلیس و پاتایا

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

همه چیز در خصوص سفر به ترکیه

ترکیه تنها کشوری است که پل رابط بین تمدن آسیا و اروپاست. تاریخ و قدمت این کشور به سال های بسیار دور برمی گردد. این تاریخ نگاشته شده در طول زمان با منظره ها چشمگیر گره خورده است ، به طوری که به هر نقطه ای از ترکیه مینگریم می توانیم تلفیق عمیق مدرنیته و سنت را ببینیم. یکی دیگر از مجذوب کنندهیت های ترکیه، میکس جالب از فرهنگ غرب و شرق است که سالانه گردشگران بسیاری را با تور لحظه آخری ترکیه به این کشور راهی می نماید.

از سواحل زیبای مدیترانه، تا سازه های مذهبی و فرهنگ کهن ترکیه و هزاران نقاط گردشگری دیگر، ترکیه را به منزلگاه همیشگی توریستان تبدیل نموده است. در این مقاله همراه ما باشید تا با مکان های گردشگری ترکیه آشنا شویم.

آشنایی عمومی با ترکیه

ترکیه نقطه تلاقی قاره آسیا و اروپا است؛ که 6 کشور آسیایی و دو کشور اروپایی با آن همسایه هستند. یکی دیگر از دلایلی که سالانه گردشگران بسیاری را به ترکیه می کشاند، این است که ترکیه از سه جهت به دریا می رسد. ترکیه با دریای مدیترانه درجنوب، دریای سیاه در شمال، دریای اژه در غرب احاطه شده است.

در شمال غربی دریای مهمی به نام دریای مرمره وجود دارد که این دریا از سمت شمال از طریق تنگه داردانل به دریای اژه و با تنگه بسفر به دریای سیاه وصل شده است. هدف این دو تنگه اتصال دریای سیاه به دریای آزاد است. در دریاهای مرمره و اژه جزایر بسیار مجذوب کنندهی وجود دارند که متعلق به ترکیه اند. از این جزایر می توان به جزایر مرمره در دریای مرمره و جزیره ایمیرس در در دریای اژه نام برد که سالانه توریستان بسیاری با اطلاع از قیمت تور ترکیه و خرید تور لحظه آخری ترکیه آن به این جزایر سفر می نمایند.

مردم و زبان

بیشتر مردمان این کشور به زبان شیرین ترکی استانبولی صحبت می نمایند. زبان رسمی کشور ترکیه یکی از قدیمی ترین زبان های جهان محسوب می گردد. زبان ترکی امروزی تحت عنوان ترکی استانبولی شناخته می گردد. جالب است بدانید این زبان از طریق سلجوقیان در اواخر قرن یازده به آناتولی وارد شده است.

پس از جمهوری ترکیه در سال 1923 الفبای لاتین جایگزین الفبای عربی شد. زبان های یونانی، ارمنی، کردی و عربی نیز در این کشور متکلم دارد. کردنشینان در نواحی جنوب شرقی زندگی می نمایند .گروه های قومی کوچکی نیز در ترکیه زندگی می نمایند؛ نظیر لازها در شمال، عرب ها در جنوب، آذربایجانی ها در شمال و ارامنه که در استانبول هستند.

ترکیه 81 استان زیبا دارد. مرکز ترکیه شهر آنکارا است، شهرهای مهم ترکیه استانبول، آدانا، بورسا، ارزروم، آنتالیا، اورفا، وان هستند. حال وقت آن است که شما رابا منطقه ها مجذوب کننده و تماشای این شهر مثال زدنی آشنا کنیم. سری به قلعه پنبه ای خواهیم زد بعد از آن به کاپادوکیا منطقه ای تاریخی آناتولی به گذشته های دور سفر خواهیم کرد.

با تور بالن گردی بر فراز منطقه ها شگرف این منطقه سفر خواهیم کرد و از منطقه ها قدیمی تا سازه های تازه را دنبال خواهیم کرد و برای طرفدارانی که به خاطر لذت چشیدن طعم های گوناگون با تور ترکیه به این کشور سفر می نمایند؛ تور شکم گردی خواهیم داشت و برای خریدن سوغاتی برای عزیزانتان مراکز خرید را معرفی می کنیم. شما نیز با اطلاع از قیمت تور ارزان ترکیه یا ارزان ترین قیمت تور ترکیه به این کشور سفر کنید.

خاطرات فراموش نشدنی با سفر به تفلیس

تفلیس نامی آشنا و معروف به عروس آسیای میانه است. دلیل به یدک کشیدن این نام طبیعت بکری است که با جاذبه های فرهنگی و تاریخی این شهر گره خورده است. از دریاچه های زیبا برای آفتاب گرفتن در روزهای داغ تابستانی گرفته تا لذت تماشای رودخانه ای که از وسط شهر می گذرد. با تور تفلیس به راحتی می توان از جاذبه های تاریخی همچون شهر قدیمی تفلیس، کلیسای جامع تسمیندا سامبا، قلعه ناریکالا و هزاران جاذبه گردشگری دیگر تماشا کرد و خاطره ای به یادماندنی ساخت. تور تفلیس باقیمت مناسب همواره مقصد گردشگران در فصل های بهاری و تابستانی است.

در این مقاله همراه ما باشید تا به شهر قدیمی تفلیس سر بزنیم، با مادر گرجستان آشنا شویم، به قلعه تفلیس برویم و برای استراحت سری به باغ شگرف بوتانیکال بزنیم. شما می توانید با برنامه ریزی و با خرید ارزان ترین تور تفلیس و بهره مندی از وسایل حمل نقل عمومی ، سفری ارزان و ارزان داشته باشید، بعلاوه از تمام شگفتی های عروس قفقاز تماشا کنید .

تاریخچه شهر تفلیس

عروس قفقاز شهری زیبا و پرجاذبه با جمعیتی در حدود یک و نیم میلیون نفراست؛ که در قرن پنجم میلادی از طریق پادشاه وختانگ در سرزمین گرجی ها بنا شد. نام پیشین این شهر ایبریا بود، اما به تدریج به دلیل فراوانی چشمه های آب گرم در این مکان به تفلیس که به معنای گرم و جوشان است، تغییر نام یافت .

امروزه شهر تفلیس یکی از شهرهای مهم کشور گرجستان است. گردشگران بسیاری سالانه با تور تفلیس به این شهر سفرنموده تا تعطیلات خود را در این بهشت کوچک بگذرانند .

مردمان تفلیس به زبان رسمی گرجی سخن می گویند. واحد ارزی رایج تفلیس لاری گرجستان است. از لحاظ زمانی، شهر تهران از زمان تفلیس حدود 30 دقیقه عقب تر است .

شهر تفلیس دارای آب هوای اقلیمی نیمه گرمسیری است، و به دلیل وجود رشته کوه های قفقاز و همسایگی با سواحل دریای سیاه شهر بادگیری است. بدین جهت که در فصل تابستان آب و هوایی گرم و در فصل زمستان آب و هوایی بسیارسرد دارد؛ به همین خاطر مقصد گردشگران خارجی است که با تور لحظه آخری تفلیس به این شهر سفر می نمایند .

اگر با تور تفلیس قصد عزیمت به شهر زیبا و تاریخی تفلیس رادارید؛ فصل بهار و تابستان برترین انتخاب است. اگر در تابستان و در ماه هایی نظیر شهریور به این شهر سفر کنید، با اطلاع از قیمت تور تفلیس می توانید از همه امکانات مجذوب کننده توریستی، تفریحات تابستانی و آفتابی که گرما بخش به شما است لذت ببرید .

با سفر به پاتایا برترین لحظات عمر خود را تجربه کنید

پاتایا عروس کشور تایلند است. افراد بسیاری در سراسر جهان برای تفریحات شبانه، غذاهای لذیذ و متنوع تایلندی، طبیعت بکر و معابد تاریخی و شگفت انگیزی که در پاتایا وجود دارد، خواستار خریداری تور مسافرتی پاتایا بانکوک هستند .

شرایط عمومی شهر پاتایا

پاتایا در قسمت جنوب شرقی بانکوک با فاصله 100 کیلومتری از آن قرار گرفته است. پاتایا شهر ساحلی تایلند است که در آن تفریحات آبی مهیجی رواج دارد؛ به دلیل دارا بودن نایت لایف یا همان زندگی شبانه گردشگران شب و روز یا روز شب از این نوع تفریحات در کنار عزیزان خود لذت می برند .

نقاط محبوب و تماشای پاتایا

پاتایا جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که همه آن ها مزه و لذت خاص خود را دارند ،از جاذبه های شگرف طبیعی گرفته تا اماکن مذهبی. با سفر با تور پاتایا می توان از مکان هایی نظیر باغ گیاه شناسی نانگ نوچ بازدید کرد. در معبد حقیقت به عبادت پرداخت، لحظات معنویی فوق العاده ای را در معبد وانسانگ وارارام پاتایا تجربه کرد، به تماشا آکواریوم پاتایا رفت، برای استراحت و گردش به پارک مینی سیام رفت، هنرمندان می توانند از گالری چند بعدی پاتایا لذت ببرند، یا لذت قدم زدن در واکینگ استریت را تجربه کرد، و هزاران جاذبه های گردشگری همچون بازار شناور پاتایا، پارک آبی رامایانا، معبد بودای بزرگ، باغ وحش فیل های پاتایا و سواحل بی نظیر را مشاهده کرد. شما نیز با تهیه تور لحظه آخری پاتایا می توانید از تمامی این جاذبه های گردشگری لذت ببرید .

شکم گردی در تایلند با تور پاتایا

یکی از جاذبه های گردشگری تایلند غذاهای متنوع آن است، که سالانه گردشگران بسیاری را برای امتحان کردن انواع غذاهای تایلندی به پاتایا می کشاند. شکم گردی یکی از لذت بخش ترین قسمتهای هر سفری است. غذاهای تایلندی عموما با ترکیب منحصربه فرد طعم ها طبخ می شوند. شما نیز با اطلاع از قیمت تور پاتایا و سفر با تور پاتایا می توانید از طعم غذاهای غذاهای تایلندی لذت ببرید. غذاهای تایلندی تند و تیزاند اما آشپزان تایلندی سعی می نمایند برای گردشگران خارجی این طعم را به تعادل برسانند. از محبوب ترین غذاهای تایلندی میتوان به غذاهای زیر اشاره نمود :

پدتای Pad thai

پدتای غذای نودلی اصیل تایلند است که ابتدا سرخ شده و در آخر با موادی همچون بادم زمینی، تخم مرغ، میگو و سس مخصوص پدتای ترکیب می شوند. شما نیز می توانید با تهیه ارزان ترین تور پاتایا لذت غذاهای شرقی را تجربه کنید. غذاهای دریایی عمده غذای تایلندی ها را شکل می دهد .

سام تام Som Tum

سام تام نوعی سالاد است. این سالاد نظیر سالادهای ایرانی نیست. سام تام سالاد بسیار مقوی است که به جای وعده اصلی آن را میل می نمایند. با خوردن این سالاد مقوی حس خوردن غذاهای دریایی برای شما تداعی می گردد، زیرا در مواد اصلی این غذا از خرچنگ و میگو استفاده می گردد. شما با اطلاع از ارزان ترین قیمت تور پاتایا و سفر به این شهر زیبا می توانید طعم متفاوت این غذا را تجربه کنید .

منبع: کجارو
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2037

به "تور ارزان گرجستان: همه چیز در خصوص سفر به تور ترکیه و تفلیس و پاتایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان گرجستان: همه چیز در خصوص سفر به تور ترکیه و تفلیس و پاتایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید