هشدار تأمین اجتماعی درباره تماس های مشکوک برای کلاهبرداری از بازنشستگان

به گزارش صنایع 90، رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: هیچ تماسی و مراجعه ای از سوی کانون های بازنشستگی و شعب این سازمان درباره ارائه کارت هوشمند سلامت، بیمه تکمیلی، کارت طلایی به بازنشستگان و بیمه شدگان انجام نمی گردد و در صورت روبرو این موارد کلاهبرداری است.

هشدار تأمین اجتماعی درباره تماس های مشکوک برای کلاهبرداری از بازنشستگان

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی اصغر بیات اظهار کرد: اخیراً بعضی شرکت های سودجو با بازنشستگان تماس می گیرند و به آن ها می گویند مبالغی باید برای ما واریز کنید تا در قبال آن کارت هوشمند سلامت به شما تحویل دهیم یا تخفیفات استفاده مراکز درمانی برای شما قائل شویم و آن ها را تهدید می نمایند که اگر درخواست آن ها را قبول ننمایند حقوق مستمری آن ها قطع می گردد یا نمی توانید از خدمات سازمان تأمین اجتماعی بهره ببرید.

وی با بیان اینکه این شرکت ها به هیچ وجه مورد تأیید سازمان تأمین اجتماعی نیستند و بازنشستگان فریب سوء استفاده نمایندگان را نخورند، گفت: بازنشستگان و مستمری بگیران به این تماس ها اعتماد ننمایند و با 1420 مرکز ارتباطات سازمان تأمین اجتماعی تماس بگیرند و این موضوع را گزارش دهند تا مسئولان به آن رسیدگی نمایند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی تأکید کرد: از اول اسفند دفترچه جدید چاپ نمی گردد و دفترچه های قدیمی هنوز معتبر است اگر در این مورد نیز تماس گرفتند مطلع باشید شیادی است. در صورتی که دفترچه بازنشستگان دیگر برگ نداشته باشد با شناسنامه یا کارت ملی می توانند به مراکز درمانی مراجعه نمایند و احتیاج به هیچ کارت دیگری نیست.

بیات گفت: بیمه شدگان و بازنشستگان اخبار سازمان تأمین اجتماعی را فقط از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.tamin.ir، مرکز ارتباطات مردمی این سازمان با شماره تماس 142 و یا نشریات سازمانی، رسانه ها و نشریات کثیرالانتشار پیگیری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1526

به "هشدار تأمین اجتماعی درباره تماس های مشکوک برای کلاهبرداری از بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تأمین اجتماعی درباره تماس های مشکوک برای کلاهبرداری از بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید