ممنوعیت فعالیت ورزشی در 11 استانِ قرمز

به گزارش صنایع 90، مهرداد خلیلیان در گفت وگوی تلویزیونی با بخش خبری شبکه خبر در خصوص تعطیلی بعضی از مجموعه های ورزشی در کشور گفت: ما از آمار جدیدی که در خصوص کرونا منتشر شده متاسف هستیم. طی آخرین تماسی که با آقای حریرچی داشتم بخشنامه ای داده شده در خصوص تعطیلی بعضی از مراکز ورزشی. البته این بخشنامه از طرف وزارت کشور است اما با توجه به تعامل و ارتباط نزدیک وزارت کشور با ستاد ملی مقابله با کرونا این بخشنامه از طرف آنها به ما ابلاغ شده است.

ممنوعیت فعالیت ورزشی در 11 استانِ قرمز

وی اضافه کرد: متأسفانه آمار خوبی از کرونا نداریم و در 11 استان ها از جمله آذربایجان شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، مجموعه های ورزشی تعطیل است. همچنین در بعضی از استان ها مثل خوزستان، هرمزگان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کلانشهر تهران یکسری از استادیوم ها بسته می شوند.

خلیلیان ادامه داد: خواهش من از همه مردم این است که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند. مهمترین دلیل شیوع دوباره کرونا عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. البته من خودم این مورد را در چندین مرکزی که حضور پیدا کردم مشاهده کردم. به خصوص از جامعه ورزشی می خواهیم بیشترین دقت را داشته باشند و با مجاهدان راه سلامت همکاری نمایند. استخرهای سرپوشیده در استان هایی مانند گروه اولی که اعلام کردم قطعا تعطیل است و در یک سری از کلانشهرها هم همانطور که از قبل اعلام کردیم مثل کاراته، کشتی، کنگ فو، و ورزش های دیگری که ممکن است خطر داشته باشد همچنان بسته بودن آنها به قوت خود باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه های ورزشی بسته شده اند یا قرار است بسته شوند، گفت: بخشنامه ورزشی هنوز به دست ما نرسیده است، باشگاه هایی که می توانند حفظ فاصله فیزیکی داشته باشند به کار خود ادامه دهند. شهرهایی که شرایط قرمز دارند به وسیله مراکز استان ها در خصوص باشگاه ها معین تکلیف می شوند. امیدواریم با حفظ فاصله فیزیکی زنجیره انتقال شیوع کرونا را قطع کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1135

به "ممنوعیت فعالیت ورزشی در 11 استانِ قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فعالیت ورزشی در 11 استانِ قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید