متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن بخوانند

به گزارش صنایع 90، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خاتمه مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن در شب گذشته، گفت: پالایش اطلاعات متقاضیان در حال انجام است و ستاد مقابله با کرونا نیز می تواند مهلت معرفی و دریافت وام از بانک که تا ابتدای دی ماه است را تمدید کند.

متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن بخوانند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ،دومین مرحله از مهلت دولت برای ثبت نام وام ودیعه مسکن شب گذشته به پایان رسید و اکنون شرایط ثبت نام بسکمک از مستاجران در مرحله (انتظار استعلام) واقع شده است.به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی بعد از مصوبه تمدید، 195 هزار ثبت نام جدید در سامانه مسکن ملی ثبت شده است که مدت زمان پالایش اطلاعات را افزایش خواهد داد.

پالایش اطلاعات و تایید نهایی به تدریج انجام خواهد شد، بنابراین مستاجرانی که هنوز پیامک تایید نهایی را دریافت نکردند نباید نگران حذف خود از فرایند پالایش و معرفی به بانک باشند.وزارت راه گفت که در مجموع 660 هزار نفر به عنوان متقاضیان واجد شرایط مدارکشان بررسی و برای دریافت وام به بانک معرفی شده اند و این رقم ممکن است به 700 هزار نفر افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی روز پنج شنبه (اول آبان) به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: سیستم بانکی تا پایان دی ماه به افراد معرفی شده که مدارک خود را نزد بانک تکمیل کردند این وام را اعطا خواهد کرد، اما بسکمک از مستاجران نگران هستند که از این زمان، جا بمانند و نتوانند مدارک خود را تکمیل و وام بانکی را دریافت کنند.

محمود محمودزاده افزود: ممکن است با مصوبه ستاد ملی کرونا این مهلت نزد بانک ها تمدید شود، بنابراین همه مستاجران واجد شرایط که در سامانه مسکن ملی ثبت نام داشتند و به بانک معرفی شدند مهلت دریافت وام را خواهند داشت.

وی گفت: برآورد دولت این است که به 700 هزار نفر وام ودیعه مسکن تعلق خواهد گرفت. اعتبار در نظر گرفته شده نیز 20 هزار میلیارد است.

طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مستأجران بدون مسکن دارای اجاره نامه رسمی با کد رهگیری می توانستند با مراجعه به سامانه جامع اقدام ملی مسکن، برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن ثبت نام کنند.

رقم این وام در تهران 50 میلیون تومان، 8 کلانشهر بالای یک میلیون نفر، 30 میلیون تومان و شهرهای کوچک 15 میلیون تومان با نرخ سود 13 درصد است که در دو مدل با سررسید یک ساله و 3 ساله به بانک عامل بازپرداخت می شود.در مدل بازپرداخت یک ساله، مستأجران در مدت یک سال، فقط سود تسهیلات معادل یک دوازدهم را پرداخت می کنند که مبلغ اقساط ماهانه آن در تهران 540 هزار، کلانشهرها 320 هزار و سایر شهرها 160 هزار تومان است؛ اصل وام در پایان یک سال به بانک بازگردانده می شود.

در مدل بازپرداخت 36 ماهه نیز اصل و سود وام با نرخ سود 13 درصد مستهلک شده و رقم اقساط ماهانه آن برای وام 50 میلیونی، یک میلیون و 660 هزار، وام 30 میلیونی 996 هزار و 429 و وام 15 میلیونی 498 هزار و 200 تومان مشخص شده است.

پاسخ به دو نگرانی متقاضیان وام ودیعه مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز دو روز پیش گفت متقاضیانی که داوطلب دریافت وام ودیعه مسکن شده و ثبت نام را انجام داده اند و هنوز پیامکی دریافت نکرده اند باید به سامانه طرح اقدام ملی مراجعه کرده و در بخش مشاهده درخواست با ثبت کدملی، شرایط خود را استعلام کنند.

چنانچه امکان ورود برای آنها فراهم نشد، با انتخاب فراموشی رمز عبور و دریافت کد برای متقاضیان، این امکان فراهم خواهد شد.

وزارت راه در پاسخ به نگرانی آن دسته از متقاضیان که شماره تلفن همراه آنها به نام فرد دیگری است نیز گفت: الزامی برای ثبت شماره همراه به نام سرپرست خانوار نیست و شماره همراه تنها برای اطلاع رسانی به متقاضیان مطالبه می شود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1288

به "متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن بخوانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن بخوانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید