لزوم توجه به فرصت های ناشی از شیوع کرونا

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران/قم استاندار قم ضمن تاکید بر سیاست های مقابله ای با کرونا، جنبه های ناظر بر مسائل عاطفی و روحی ناشی از شیوع ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: برای دستیابی به نتیجه گیری های صحیح در خصوص عوارض اجتماعی ناشی از کرونا همواره در کنار تهدیدات ناشی از این ویروس باید به فرصت ها هم توجه کرد.

لزوم توجه به فرصت های ناشی از شیوع کرونا

بهرام سرمست در اولین جلسه بررسی عوارض اجتماعی ناشی از کرونا و راهکار های تقلیل آنها که ظهر امروز در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به آمار ارائه شده از طریق هیئت اندیشه ورز اجتماعی استان قم در خصوص تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر زندگی اجتماعی افراد، بیان نمود: عمق و دامنه تاثیرات این پدیده بسیار وسیع است اما با توجه به درگیری 20 ماهه کشور با این ویروس، تا کنون ستاد ملی مقابله با کرونا سیاست مقابله ای با این پدیده را دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه به دلیل توجه ویژه بر تاثیر کرونا بر فعالیت های اقتصادی و سلامت مردم، ابعاد روان شناختی، اجتماعی و فرهنگی در تاثیر از این بیماری مغفول مانده، شرح داد: ورود و پیشتازی استان قم به موضوع عوارض اجتماعی ناشی از کرونا، با توجه به حضور علما و صاحب نظران دانشگاهی استان جای تقدیر دارد.

استاندار قم با اشاره به گزارش های ارائه شده در خصوص تاثیرات کرونا بر ابعاد زندگی اجتماعی اظهار کرد: رویکرد این گزارشات بیشترا تهدید محور است، درصورتی که باید به فرصت های ناشی از وجود این ویروس هم اشاره داشت.

سرمست اضافه نمود: با وجود غافلگیری ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور باید توجه داشت که استان قم در تدوین بیشتر پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور نقش به سزایی داشته است.

وی با بیان اینکه در استان قم رویه مبتنی بر تبدیل این تهدید به فرصت بوده است، اضافه نمود: در ایام شیوع ویروس کرونا در استان قم، 3 بیمارستان امیر المومنین، مادر و تنفسی ارتش تکمیل و راه اندازی شده است.

استاندار قم در ادامه تقویت روحیه ایثار و همدلی مردم در این ایام را مورد توجه قرار داد و گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، جامعه در بعد مناسک مذهبی دچار ضعف شده اما در اساس دینداری مردم هیچ ضعفی صورت نگرفته است.

وی ضمن تاکید بر ارزش های دینی به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا، بیان نمود: به دلیل ملموس شدن مرگ و میر در جامعه، اعتقاد به باورهای توحیدی و آخرت در جامعه افزایش یافته است.

سرمست فرصت های ناشی از ویروس کرونا در جامعه را یادآور شد و شرح داد: ضمن توجه به آسیب پذیری کسب و کار ها در این ایام، به شکل گیری کسب و کار های نو هم باید توجه داشت.

استاندار قم ضمن تاکید بر سیاست های مقابله ای با کرونا، جنبه های ناظر بر مسائل عاطفی و روحی ناشی از شیوع ویروس کرونا را مورد توجه قرار داد و گفت: برای دستیابی به نتیجه گیری های صحیح در خصوص عوارض اجتماعی ناشی از کرونا همواره در کنار تهدیدات ناشی از این ویروس باید به فرصت ها هم توجه کرد.

وی در ادامه لزوم طبقه بندی صحیح در خصوص عوارض اجتماعی ناشی از کرونا را متذکر شد و گفت: در این خصوص کمیته های تخصصی باید به ارائه راهکار های عملی و کاربردی برای گروه های هدف بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1400 بروزرسانی: 1 مهر 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1822

به "لزوم توجه به فرصت های ناشی از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه به فرصت های ناشی از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید