طالب لو: خارجی چرا، فرهاد را سرمربی استقلال کنید

به گزارش صنایع 90، وحید طالب لو حامی سرسخت سرمربیگری مجیدی در استقلال است. دروازه بان نامی باشگاه استقلال به مربیان خارجی در استقلال اعتقاد ندارد.

طالب لو: خارجی چرا، فرهاد را سرمربی استقلال کنید

وحید طالب لو موافق استخدام مربی خارجی نیست. او بر این باور است که استقلال به دلیل شرایط خاصش احتیاج به یک مربی ایران دارد. او حتی از فرهاد مجیدی هم حمایت می نماید و بر خلاف آن ها که می گویند جوان است و به درد سرمربیگری نمی خورد اما وحید اعتقاد دارد که فرهاد در استقلال پیروز خواهد شد اگر با حمایت روبرو گردد. طالب لو به پیروزیت های نسبی محمد تقوی در تراکتورسازی هم اشاره می نماید و حتی عملکرد این مربی استقلالی در تیم تراکتورسازی را از جان توشاک و لیکنز بهتر می داند.

یک قهرمانی دیگر در لیگ برای استقلال از دست رفت. چه حسی داری؟

به عنوان یک استقلالی حس خوبی ندارم. این برای ما و هواداران استقلال بسیار سخت است که استقلال را در این وضعیت ببینیم، انتخاب های اشتباه، رفتارهای غلط و دور کردن استقلال از استقلالی ها بسیار آزار دهنده است و روند حرکت این تیم را کند می نماید. این وضعیت قابل تصحیح است اما باید به جای آنکه تصمیم های سلیقه ای بگیریم، تصمیم های اصولی بگیریم و استقلال را با خود استقلالی ها جلو ببریم. متاسفم که دوباره شاهد ناکامی تیم محبوبم بودم.

می خواهند مربی خارجی بیاورند. بان این سیاست موافقی؟

چرا مجیدی را نگه نمی داند؟ مگر مجیدی نمی تواند سرمربی استقلال باشد؟ اگر همه از او حمایت نمایند حتما در استقلال پیروز می گردد. اینکه می گویند فرهاد جوان است را اصلا قبول ندارم. باید به مربی داخلی میدان بدهند. مربی داخلی حاشیه ها را می شناسد. با توجه به این که حواشی را می شناسد می تواند آن ها را کنترل کند و برای استقلال مفید باشد. در نهایت می تواند همچون صمد مرفاوی یک مربی خوب خارجی در کنارش داشته باشد. متاسفانه مربیان خارجی بعضا حواشی را نمی شناسند. ویروسی را که در رگ های استقلال جاری است را نمی بینند و نمی شناسند و در نتیجه نمی توانند با آن ها مقابله نمایند. به نظر من مجیدی با جو استقلال آشنا است و می تواند سرمربی باشد.

یعنی به مربیان داخلی بیش از مربیان خارجی اعتقاد داری؟

دراستقلال بله. یک مثال دیگر بزنم مربی مثل محمد تقوی در تراکتورسازی بسیار خوب عمل کرد. هم از جان توشاک و هم از لیکنزبهتر بود اما هیچکس او را ندید و همه گفتند او ایرانی است و تجربه ندارد. ما فقط دنبال کلمات پرطمطراق و دهان پر کن می گردیم. در حالی که اگر مربی داخلی داشته باشیم شاید بتوانیم امکانات بهتری هم برای او مهیا کنیم، نه این که یک سال برای تیم دنبال زمین بگردیم و ابتدایی ترین امکانات مثل زمین تمرین را هم نتوانیم برای تیم تهیه کنیم.

به جز مباحث فنی فکر می کنی چه مسائلی در سال ها اخیر به استقلال لطمه وارد نموده است؟

باید بگویم که باشگاه استقلال متعلق به مردم است. مخالف و موافق، رفیق و رقیب فرقی ندارد، تعداد هواداران این تیم بسیار زیاد است و باید از آن مراقبت کرد و به هر کسی که سرمربی این تیم می گردد یاری کنیم و البته انتخاب سرمربی هم باید درست و برپایه قاعده صورت بگیرد. این طور نباید باشد که هر کسی در استقلال خود مختار عمل کند. استقلال نباید به یک جزیره خود مختار بدل گردد و همه باید برای یک هدف کوشش نمایند. مشکل این است که در استقلال چندین مدیر موازی وجود دارد. جزیره های خودمختاری که می خواهند شخصا تصمیم بگیرند تا سهم بیشتری از پیروزیت های استقلال داشته باشند، در حالی که این استقلال متعلق به مردم است و در صورت کسب پیروزیت حتی عضو بیست و پنجم تیم و سایر اعضا نهایتا می توانند برای سال بعد سهمی در تیم داشته باشند. اگر این قاعده را همه متوجه بشوند می توانند برای رسیدن به پیروزیت بیشتر کوشش نمایند و به یکدیگر یاری نمایند. متاسفانه در چند سال اخیر همه آن هایی که کاربلد بودند یا حذف شدند و یا به نوعی سوزانده شدند، به دلیل این که حمایت درستی از مجموعه خود باشگاه از آن ها صورت نگرفت. در باشگاه هر بخشی در یک اتاق در حال پیش بردن یک پروژه است. این مساله باید که حل گردد.

خیلی ها مثل تو از مدیریت استقلال در سال های اخیر انتقاد می نمایند.

استقلال باید مراقب باشد که سرمایه هایش را نسوزاند. طی سال های گذشته استقلال خوب مدیریت نشد. انتخاب ها صحیح نبوده و بعضا آزمون و خطایی بوده است. بعضی ازافرادی که به استقلال آمدند شناخت واقعی از فضای فوتبال در یک باشگاه بزرگ مثل استقلال نداشتند و بعضی به حضور در این مجموعه به عنوان شغل دومشان نگاه می کردند که این اصلا اتفاق خوبی نبوده است و مهم ترین دلیل ضربه خوردن استقلال همین انتخاب ها و تصمیم ها بوده است و امیدوارم در ادامه همه چیز برای استقلال بهتر پیش برود.

فارغ از این مباحث محتمل است به عنوان مربی دروازه بان ها به استقلال بیایی؟

من باید بگویم که اشکان نامداری کارش را خیلی خوب انجام داده و آمار گل های خورده استقلال نشان دهنده عملکرد خوب او است. درباره اینکه من به استقلال بیایم هم صحبتی نشده است و قرار نیست به کادرفنی اضافه شوم.

صحبت متفاوتی مانده؟

فقط می توانم تاکید کنم که امیدوارم استقلال با تصمیم های درست به روزهای خوبش بازگردد.

10-1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 238

به "طالب لو: خارجی چرا، فرهاد را سرمربی استقلال کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالب لو: خارجی چرا، فرهاد را سرمربی استقلال کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید