صنعت برق از استحصال قانونی رمزارز حمایت می کند

به گزارش صنایع 90، روابط عمومی و امور بین الملل توانیر گفت: حمایت از استخراج قانونی رمزارز ها در دستور کار است، ضمن اینکه با متخلفان برخورد می شود.

صنعت برق از استحصال قانونی رمزارز حمایت می کند

به گزارش گروه اقتصادی صنایع 90، پایگاه خبری شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، در اطلاعیه توانیر آمده است: صنعت برق از استحصال قانونی رمز ارز حمایت می کند، اما برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی را با کمک مراجع امنیتی و انتظامی در دستور کار دارد.

بر این اساس و با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی، کسب و کاری غیر قانونی محسوب شده و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می شود، به شدت با آن برخورد صورت می گیرد.

در صورتی که مراکز استخراج رمز ارز ها که با سوء استفاده از انشعابات قبلی مانند کشاورزی یا صنعتی و... به این کار مبادرت می کنند، شناسایی شوند، ضمن جمع آوری انشعاب و اخذ مابه التفاوت هزینه برق مصرفی و تعرفه ماینینگ، با مالکان آن نیز برخورد قانونی خواهد شد.

برای جلوگیری از برخورد قانونی و جمع آوری ماینرها، ضروری است مالکان این تجهیزات هر چه سریعتر به شرکت های توزیع ذیربط مراجعه و درخواست انشعاب مطابق با مقررات مرتبط با رمز ارز ها را ثبت کنند.

در صورت ارائه درخواست و طی مراحل قانونی، شرکت های برق نیز با قید اولویت به این درخواست ها رسیدگی و مطابق با ضوابط همکاری خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، به کلیه افراد حقیقی یا حقوقی که محل ماینر های غیرقانونی را به اداره برق اطلاع دهند، تا سقف 10 میلیون تومان پاداش داده می شود.

مالکان ماینر ها و استخراج کنندگان رمز ارز می توانند با سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق که به زودی فراخوان آن ها توسط توانیر منتشر خواهد شد، برق مورد نیازشان را با قیمت های بسیار جذاب و اقتصادی در مقایسه با سایر کشور های دنیا تامین کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1155

به "صنعت برق از استحصال قانونی رمزارز حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعت برق از استحصال قانونی رمزارز حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید