شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز ، عکس

به گزارش صنایع 90، آسمان خراش SOM با 52 طبقه و 190 متر ارتفاع، در گوادالاخارای مکزیک با بتن قرمز ساخته شده و دارای دفاتر اداری، خرده فروشی، هتل و آپارتمان خواهد بود.

شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز ، عکس

تینا مزدکی: استودیوی آمریکایی SOM از آسمان خراشی که با بتن قرمز در گوادالاخارا مکزیک به وسیله هکتور اسراوه ساخته خواهد شد، رونمایی کرد. این پروژه که با همکاری Esrawe و استودیوی معماری مکزیکوسیتی Estudio AMA طراحی شده، دارای دفاتر اداری، خرده فروشی، هتل و آپارتمان خواهد بود.

پروژه SOM از دو سازه تشکیل شده است، ساختمانی کم ارتفاع با سایبان ورودی بزرگ که روی خیابان قرار گرفته تا ورودی هتل کانوپی را که در این ساختمان مستقر خواهد شد، تعیین کند. به گفته این تیم، در کنار این سازه، آسمان خراش 52 طبقه در نظر گرفته شده که 190 متر ارتفاع خواهد داشت و به بلندترین ساختمان در این منطقه در گوادالاخارا تبدیل خواهد شد.

هر دو سازه با پوشش بتنی پوشیده خواهند شد. رندرها رنگ مایل به سرخی را نشان می دهند که با اضافه نمودن مواد معدنی محلی به مخلوط بتن ساخته می گردد. به گفته SOM، جزئیات تراش دستی نیز به آن اضافه می گردد تا عنصری انسانی به طراحی آسمان خراش اضافه گردد.

مدیر طراحی SOM بر این باور است که این طراحی که ریشه در فرهنگ، مواد و صنایع محلی دارد، اعتبار بین المللی به ارمغان می آورد. او ادامه داد: این طراحی معماری بیانگر جرم و وزن متناسب و مختص منطقه است.

تیم طراحی اضافه نمود: این طرح از فرهنگ و هنر محلی برای ایجاد سطوح دست ساز و بافت غنی استفاده می نماید که به عنوان نقطه مقابل مجموعه های فنی که معمولاً با برج ها مرتبط هستند عمل می نماید.

بخش آسمان خراش به طور متقارن بالا خواهد رفت. به منظور خنک کردن ساختمان، پوشش در هر طبقه به پایین کشیده می گردد و سایه های اضافی را برای اتاق ها و بهارخواب های زیر فراهم می نماید. با بالا آمدن آن، مرکز چهره آسمان خراش به وسیله بخش های داخلی نمایان می گردد که پاسیوهای بزرگی را برای بخش مسکونی پروژه در خود جای می دهند. بهارخواب ها در نقطه میانی برج و بالای هر دو ساختمان، امکانات رفاهی مختلفی را برای ساکنان سازه فراهم می نماید.

به گفته این تیم، ترکیبی از امکانات رفاهی، مهندسی و صنایع دستی به معنای نشان دادن تنوع فرهنگی شهر است که یکی از بزرگ ترین شهرها در این کشور است. الهام از سنت های محلی باعث تبدیل شدن این پروژه به یک تغییر بزرگ درزمینهٔ معماری است.

این پروژه که به وسیله Trust Capital پیشرفته است، انتظار می رود در سال 2029 تکمیل گردد. پروژه های دیگر در گوادالاخارا شامل یک نمایشگاه برای شرکت سنگ Grupo Arca است. گوادالاخارا صحنه طراحی و معماری پررونقی دارد و اخیراً 9 طراح را در این شهر به عنوان بخشی از مجموعه طراحی 2024 آمریکای شمالی جمع آوری انتخاب شده است.

منبع: dezeen

54323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 خرداد 1403 بروزرسانی: 16 خرداد 1403 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2334

به "شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهکار معماری آسمان خراش با سطوح دست ساز ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید