رویای قهرمانی بر باد رفت

به گزارش صنایع 90، ملاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز از ساعت 15:30 میان تیم های پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره جنوبی شروع شد و در نهایت با پیروزی دو بر یک تیم کره ای پایان یافت تا پرسپولیس در دومین فینال خود در سه سال اخیر هم شکست بخورد و دست خالی بماند.

رویای قهرمانی بر باد رفت

جونیور نگرائو 4+45 و 55 (پنالتی) برای اولسان و مهدی عبدی 45 برای پرسپولیس گلزنی کردند.

قضاوت این مسابقه بر عهده عبدالرحمان الجاسم، داور 33 ساله قطری بود که دو یاری داور و داور VAR از قطر نیز او را همراهی می کردند.

با تصمیم مقامات برگزاری مسابقه، تماشاگران دو تیم به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در استادیوم حضور دارند و از تیم های خود حمایت کردند

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، شیخ سلیمان، رئیس AFC، الکساندر چفرین، رئیس یوفا و مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان ایران به همراه همتای قطری خود و سایر مقامات ارشد فوتبال آسیا و ایران نظاره گر این مسابقه بودند.

نیمه نخست:

بازی به طور رسمی از ساعت 15:30 توسط بازیکنان پرسپولیس آغاز شد. اولسان هیوندای از دقایق اولیه مالکیت توپ و میدان را در اختیار گرفت، اما پرسپولیس مانع از نزدیکی این تیم به دروازه شد و در نهایت جریان بازی به صورت متعادل و با سرعت بالا میان دو تیم ادامه پیدا کرد.

در دقیقه 7 اولین موقعیت بازی توسط بشار رسن خلق شد. ارسال او به روی دروازه با فاصله اندک از روی سر مهدی عبدی عبور کرد و این موقعیت از دست رفت.

در دقیقه 9 خطرناک ترین موقعیت بازی برای اولسان هیوندای خلق شد. ضربه فنی یوت بیت گارام از پشت محوطه جریمه به دیرک دروازه لک برخورد کرد و راه به دروازه پیدا نکرد تا این دروازه بان که روی این ضربه جا مانده بود، نفس راحتی بکشد.

در دقیقه 12 احمد نوراللهی شوت بازیکن اولسان را جواب داد. ضربه محکم او از گوشه محوطه جریمه در به مدافع اولسان خورد و به علت تغییر جهت با اختلاف اندک دروازه تیم کره ای به کرنر رفت.

در دقیقه 18 ارسال لی چونگ یونگ از سمت چپ زمین پرسپولیس به روی دروازه، روی سر جونیور فرود آمد، اما ضربه او بدون مزاحمت مدافعان پرسپولیس با اختلاف اندک از دروازه لک بیرون رفت.

در دقیقه 22 هم دروازه پرسپولیس توسط یون بیت گارام تهدید شد. شوت پرقدرت و مواج او از فاصله 20 متری توسط حامد لک مشت شد و توپ از دروازه نماینده ایران دور شد.

در دقیقه 31 سیامک نعمتی روی ضدحمله تند و تیز در موقعیت خوب شوت زنی نهاده شد، اما پاس او به مهدی عبدی دقیق نبود و این موقعیت مناسب برای گلزنی، به راحتی از دست رفت.

گل: در دقیقه 45 و روی اشتباه خط دفاعی اولسان هیوندای، مهدی عبدی صاحب توپ شد و در حالی که یک مدافع دیگر مقابل او بود، ضربه خود را زد و توپ را به دروازه اولسان هیوندای دوخت و پرسپولیس را پیش انداخت.

در دقیقه 1+45، برخوردی میان نوراللهی و بازیکن کره ای در محوطه جریمه صورت گرفت، اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. بعد از مرور تصاویر به وسیله یاری داور ویدیویی، داور نقطه پنالتی را نشان داد.

گل: در دقیقه 4+45 جونیور نگرائو پشت ضربه پنالتی نهاده شد و ضربه خود را به سمت چپ دروازه پرسپولیس زد که حامد لک این توپ را به طور ناقص دفع کرد و در بازگشت جونیور گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

لحظه بالا بردن جام قهرمانی توسط کاپیتان اولسون

نیمه دوم

بازی به صورت متعادل آغاز و به علت برخورد های مختلف بار ها در همین دقایق متوقف شد.

در دقیقه 54 ارسال بازیکن کره ای در محوطه جریمه به دست مهدی شیری برخورد کرد، اما داور این صحنه را ندید و بازی ادامه پیدا کرد. دقایقی بعد VAR به یاری تیم داور آمد و دومین پنالتی به نفع اولسان هیوندای اعلام شد.

گل: در دقیقه 55 باز هم جونیور نگرائو پشت ضربه اولسان هیوندای نهاده شد و برای دومین بار گل زد و تیمش را به گل رساند و اولسان هیوندای دو بر یک پیش افتاد.

در دقیقه 62 ارسال امید عالیشاه به مقابل دروازه با ضربه سر مهدی عبدی از یک متری به بالای دروازه رفت و اتفاق عجیبی رقم خورد، اما چند ثانیه بعد داور موقعیت عالیشاه را در موقعیت آفساید تشخیص داد تا حسرت از دست رفتن این موقعیت کمتر گردد.

در دقیقه 67 شوت پرقدرت احمد نوراللهی از فاصله حدودا 25 متری در وسط دروازه به سنگربان کره ای رسید، اما او به طور ناقص و در دو مرحله توپ را در آغوش گرفت.

کوشش های پرسپولیس برای گلزنی، موجب خالی شدن خط دفاعی این تیم در دقایق پایانی شد و در دقیقه 77 نفوذ بازیکن کره و شوت او از سمت راست زمین به راحتی در آغوش حامد لک نهاده شد.

در دقیقه 83، موقعیت خوبی برای پرسپولیس خلق شد که شوت سیامک نعمتی از داخل محوطه جریمه با قدرت زیاد از بالای دروازه عبور کرد. در این صحنه برخوردی میان نوراللهی و بازیکن اولسان به وجود آمد که داور مجاب به آنالیز تصاویر شد، اما اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

در دقیقه 88 پرسپولیس دو بار دروازه اولسان هیوندای را با شوت از راه دور تهدید کرد که به علت تجمع بازیکنان تیم کره ای در محوطه جریمه توپ به دروازه نرسید.

این ملاقات در نهایت با شکست دو بر یک شاگردان یحیی گل محمدی سرانجام یافت و اولسان هیوندای به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

مرثیه ای برای رویای قهرمانی از زبان عادل فردوسی پور

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی شیری (آرمان رمضانی 74)، سعید آقایی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه (علی شجاعی 90) و مهدی عبدی.

ترکیب اولسان هیوندای: جو سو هوک، دیوی بولتیوس (کارت زرد)، پارک جو هو، کیم اینسونگ (سئول یونگ وو1+90، سین جین هو (جئونگ سئونگ هیون 82)، جونیور نگرائو (کارت زرد) (بیورن یوهانسون 83)، یون بیت گرام، وون دوجائه، کیم تائه هوان، کیم که هه و لی، چون یونگ.

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1422

به "رویای قهرمانی بر باد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای قهرمانی بر باد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید