رفع مسائل زاینده رود در گرو همگرایی همه مسئولان اصفهان است

به گزارش صنایع 90، دبیر اجرایی نظام صنف کشاورزی گفت: تا زمانی که در استان اصفهان هم افزایی و هم گرایی بین مسئولان درباره پرونده های قضایی و رسیدگی حقوقی به زاینده رود شکل نگیرد مسئله ای حل نخواهد شد.

رفع مسائل زاینده رود در گرو همگرایی همه مسئولان اصفهان است

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، اسفندیار امینی با اشاره به دیدار نظام های صنفی کشاورزی استان اصفهان با رئیس قوه قضاییه در خصوص احیای حقوق عامه درحوزه آب و کشاورزی گفت: در این جلسه برای رفع مساله آب اصفهان تشکیل کارگروهی پیشنهاد شد اما برای به نتیجه رسیدن مطالبات نیازمند همگرایی بین اعضا در استان اصفهان است.

ضرورت هم افزایی استانداری، دادگستری و صنف کشاورزی

وی اضافه کرد: چنانچه بین استاندار اصفهان، رئیس کل دادگستری و نماینده کشاورزان در داخل استان هم افزایی وجود داشته باشد و این مثلث در استان اصفهان شکل بگیرد می توان از ظرفیت کارگروه استفاده کرد و با تمام توان مطالبات را از طریق مقامات کشوری که در این کارگروه هستند دنبال کرد.

دبیر اجرایی نظام صنف کشاورزی با تأکید بر اینکه بازنگری پرونده های قضایی و رسیدگی حقوقی به زایندهرود باید از اولویت های مهم در مطالبات و نقشه راه این کارگروه باشد، شرح داد: با مشخص کردن اهداف مشخص و دقیق و تعریف مشخص و با تکیه بر قوانین می توان به همگرایی در استان رسید و با حمایت مقامات عالی کشوری در احقاق حقوق زاینده رود کوشید.

ضعف در اجرای مصوبات شورای عالی آب

وی با اجرایی دانستن مصوبات شورای عالی آب در استان اصفهان ابراز داشت: یکی از آسیب های محقق نشدن حقوق زاینده رود نبود همگرایی بین مسئولان ذی ربط در استان اصفهان، ضعف در اجرای مصوبات شورای عالی آب است.

اسفندیاری با بیان اینکه تنها بخشی از این مصوبات که به ساماندهی رودخانه محدود می شود با همت کشاورزان و اتحادیه تعاونی روستایی اجرایی شده است، گفت: این در حالی است که طبق یافته های مطالعاتی که چهار سال گذشته توسط دو شرکت مشاور وزارت نیرو اجرا شده است میزان برداشت در بالادست استان اصفهان به همان میزان برداشت در استان مجاور است.

امینی ریشه برداشت های بی رویه آب در بالادست استان اصفهان را در نبود همگرایی سازمان های مسئول و لگام گسیختگی در برداشت آب در بالادست دانست و اضافه کرد: تا زمانی که مسائل استان اصفهان حل نشود و وفاق و همدلی درباره زاینده رود و مسائل مربوط به آن در استان شکل نگیرد نباید منتظر اتفاق مهمی بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 664

به "رفع مسائل زاینده رود در گرو همگرایی همه مسئولان اصفهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع مسائل زاینده رود در گرو همگرایی همه مسئولان اصفهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید