در دوران کرونا، آیا هتل ها ملحفه های خود را تعویض می نمایند؟

به گزارش صنایع 90، پژوهشگران با استفاده از ترفندی آنالیز کردند که آیا هتل ها پروتکل های بهداشتی را در دوران شیوع کرونا رعایت می نمایند یا خیر. نتیجه نگران نماینده بود.

در دوران کرونا، آیا هتل ها ملحفه های خود را تعویض می نمایند؟

درسی که دنیاگیری کرونا به همه آموخت، اهمیت پاکیزگی، رعایت بهداشت فردی و ضدعفونی کردن همه چیز برای حفظ بهداشت و ایمنی همه انسان ها است. اماکنی مانند هتل ها، با توجه به اینکه استمرار کسب وکار و حیات افراد بستگی زیادی به این موضوع دارد، در مقایسه با هر فرد و نهاد دیگری باید جدیت بیشتری در مورد قرنطینه کووید 19 و نظافت به خرج بدهند.

با این حال، آن طور که دست اندرکاران برنامه تلویزیونی اینساید ادیشن (Inside Edition) دریافته اند، همه هتل ها پس از آغاز به کار دوباره وظایف خود را به درستی انجام نمی دهند. تولیدنمایندگان این برنامه تلویزیونی با مراجعه به بعضی از هتل های مدرن نیویورک، با استفاده از اسپری قابل شستشو لوگوهایی نامرئی را روی ملحفه ها، بالش ها و حوله های حمام درج کردند. این لوگو فقط زیر نور UV قابل مشاهده هستند.

می توانید حدس بزنید پس از آنکه کارشناسان اینساید ادیشن روز دیگر و با استفاده از هویت دیگری، دوباره به هتل برگشتند و شرایط اتاق ها را آنالیز کردند، چه اتفاقی افتاد؟ بله! متاسفانه بعضی از لوگوها هنوز سر جای خود باقی بودند. اگر در شرایط عادی مانند سال 2018 یا 2019 به سر می بردیم، چنین چیزی خیلی بد بود. اما در سال 2020 و در دوران اوج دنیاگیری کرونا وحشتناک است.

ویدئوی زیر، توضیح کامل گزارش اینساید ادیشن درباره شرایط بعضی از هتل های مدرن و چند ستاره منهتن است:

تولیدنمایندگان برنامه فوق، در آنالیز های خود با استفاده از یک ژل قابل شستشو روی سطوحی مانند میزها، ترموستات ها و تلویزیون ها که جزء سطوح پر تماس در اتاق هتل هستند، لوگویی درج کردند تا ببینند آیا این وسایل هر روز و پس از ترک اتاق ها به وسیله مهمانان تمیز می شوند یا خیر. ویدئوی آن ها در یوتیوب بسیار پربازدید شد؛ بیشتر از 454 هزار نفر از این کلیپ پنج و نیم دقیقه ای بازدید نموده اند.

توضیح تصویری آنالیز هتل ها

اعضای گروه از یک اسپری قابل شستشو و بی ضرر برای درج لوگوها روی ملحفه ها، بالش ها و حوله های حمام استفاده کردند. این لوگوها را که تحت تابش نور UV نمایان شده اند، می بینید.

آنچه باعث بدتر شدن شرایط می گردد، آن است که بعضی از این هتل ها جزو مدرن ترین هتل های منهتن به شمار می آیند. مهمانان این هتل ها حتما با خودشان فکر می نمایند که در قبال پولی که می پردازند، خدمات خوبی دریافت می نمایند.

بازدید از هتل هایت

آنچه در گالری تصاویر زیر مشاهده می کنید، مربوط به اولین هتلی است که کارشناسان به آن مراجعه و آغاز به درج لوگوهای خود کردند. برای تماشا تصاویر هتل هایت در میدان تایمز نیویورک (Hyatt Place Times Square)در مقدار بزرگ تر روی آن ها کلیک کنید.

کارشناسان فردای آن روز دوباره به هتل نامبرده مراجعه و همان اتاق دیروز را رزرو کردند. در گزارش اینساید ادیشن این گونه آمده است که لوگوی آن ها روی ملحفه ها و بالش های هتل هایت همچنان قابل مشاهده بود. با اینکه میزها تمیز شده اند و حوله روز پیش با حوله تمیزی جایگزین شده است، کنترل تلویزیون ضدعفونی نشده است. تصاویر آن را در گالری زیر مشاهده می کنید.

بازدید از هتل هامپتون

خلاصه ای از آنچه بازرسان در هتل هامپتون در میدان تایمز نیویورک ( Hampton Inn Times Square Central) در روز اول ماموریت خود انجام دادند را در تصاویر زیر مشاهده می کنید:

روز دوم کارشناسان متوجه شدند که ملحفه ها و بالش ها در هتل هامپتون تعویض نشده اند. حتی کنترل تلویزیون و ترموستات نیز ضدعفونی نشده بودند. در تصاویر زیر، شرایط هتل را در روز دوم مشاهده می کنید.

بازدید از هتل بین المللی ترامپ

هتل دیگری که مورد بازدید نهاده شد، هتل بین المللی ترامپ در نیویورک (Trump International Hotel) است. توضیحی از فرایند کار در روز اول را در گالری زیر مشاهده می کنید.

همان طور که در تصاویر زیر که متعلق به روز دوم بازرسی هتل بین المللی ترامپ هستند مشاهده می کنید، بالش ها تعویض نشده اند؛ اما ملحفه ها و حوله ها جای خود را به وسایل نو و ضدعفونی شده ای داده اند؛ کنترل تلویزیون هم به خوبی تمیز نشده است.

گروه هایی که به بازدید هتل های هایت و هامپتون رفتند از یافته های خود نگران شدند. اما نگران نماینده تر از آن این است که مسئولان هتل بین المللی ترامپ نتایج پژوهش اینساید ادیشن را رد کردند و مدعی شدند که آن ها نادرست هستند. این گزارش واکنش های منفی زیادی را در میان کاربران شبکه های اجتماعی برانگیخته است.

منبع: کجارو / boredpanda.com
انتشار: 5 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2045

به "در دوران کرونا، آیا هتل ها ملحفه های خود را تعویض می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دوران کرونا، آیا هتل ها ملحفه های خود را تعویض می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید