خواص درمانی سنگ عقیق چیست؟

به گزارش صنایع 90، خواص درمانی سنگ عقیق شامل یاری به درمان امراض سوداوی و صفراوی، رفع کردن ناراحتی های چشم، تسکین درد و گرفتگی های عضلانی و یاری به عملکرد صحیح غدد درون ریز است. عقیق انرژی های منفی را دور و برای صاحبش خیر و برکت به همراه می آورد.

خواص درمانی سنگ عقیق چیست؟

عقیق یکی از سنگهای نیمه قیمتی است که به دلیل روایات زیادی که در مورد فضیلت استفاده از آن در اسلام ذکر شده است، در کشورهای اسلامی هواداران زیادی دارد. سنگ عقیق با رفع کردن انرژی های منفی اطراف خود خیر، برکت و خوش اقبالی را برای صاحب خود به همراه می آورد. از سنگ عقیق در طب سنتی نیز برای درمان بیماری ها استفاده میشده است و متخصصان طب سنتی معتقدند این سنگ باعث تقویت باروری، تقویت چشم، معده و قلب میگردد. برای آشنایی بیشتر با خواص درمانی سنگ عقیق با خبرنگاران همراه شوید.

خواص درمانی سنگ عقیق

همانند خواص درمانی سنگ فیروزه، خواص درمانی زمرد و خواص درمانی یاقوت، سنگ عقیق نیز از فواید درمانی گسترده ای برخوردار است و همراه داشتن آن، بر سلامت جسم و روان تاثیر مثبت دارد. تعدای از مهمترین خواص درمانی سنگ عقیق به توضیح زیر میباشد:

 • در طب سنتی از سنگ عقیق برای درمان خفقان، امراض سوداوی و خونریزی استفاده میگردد.
 • سنگ عقیق برای خونریزی لثه بسیار مفید است و دندانها را محکم میسازد.
 • عقیق برای جلوگیری از خونریزی های شدید، به ویژه برای زنان، بسیار فایده دارد.
 • تقویت قدرت بینایی و رفع نمودن ناراحتی های چشم از خواص درمانی سنگ عقیق است به این منظور استفاده از سرمه عقیق در چشمها توصیه میگردد.
 • همراه داشتن سنگ عقیق برای افراد با مزاج آتشی و صفراوی مفید است.
 • درمان بیماری های کمر درد، پا درد، استخوان درد و همچنین دردهای ماهیچه ای از خواص درمانی سنگ عقیق است.
 • استفاده از سنگ عقیق برای تقویت باروری و نیروی فراوری مثل موثر است.
 • سنگ عقیق برای تقویت ریه ها ، معده ، کبد و مغز مفید است و محرک خوبی برای تقویت و عملکرد صحیح دستگاه گوارش میباشد.
 • در طب سنتی از سنگ عقیق برای درمان وتسکین درد و گرفتگی های عضلانی و درد پشت استفاده میگردد.

خواص درمانی سنگ عقیق از دیدگاه معنوی

 • همراه داشتن سنگ عقیق باعث دور شدن غم و غصه میگردد و برکت به همراه می آورد.
 • سنگ عقیق انرژی های منفی را از محیط دور میکند و سبب پاکسازی هاله ای از انرژی های منفی در اطراف خود می گردد.
 • محافظت از چشم زخم و به وجود آوردن اقبال و خوش شانسی برای صاحب عقیق از خواص این سنگ زیبا است.
 • در انرژی درمانی استفاده از سنگ عقیق در چاکراهای ویژه باعث می گردد که سطح بیشتری از انرژی مفید و طبیعی سنگ وارد بدن شده و اگر سنگ در چاکرای مربوطه قرار گیرد، تأثیر و کارایی مطلوب تر و مشهودتری خواهد داشت. سنگ عقیق به خوبی بیانگر نیروی تقویت نماینده چاکراهای اول (چاکرای ریشه)، دوم (چاکرای خاجی) و سوم (چاکرای شبکه خورشیدی) است.

خواص عقیق در روایات

در فرهنگ اسلامی به همراه داشتن سنگ عقیق توصیه موکد شده است و روایتهای زیادی در مورد ارجحیت سنگ عقیق نسبت به سنگهای دیگر به ویژه در مورد آوردن خوش شانسی، برکت و فواید اقتصادی برای دارنده آن نقل شده است.

در روایتی از قول حضرت فاطمه زهرا(ع) از پیامبر خدا(ع) آمده است: کسى که انگشتر عقیق به دست کند، همواره خیر می بیند.

از امام صادق علیه السلام نقل شده است: هیچ دستی که برای دعا به سوی خدا بالا می رود، محبوب تر از دستی که در آن انگشتر عقیق باشد؛ نیست.

همچنین آن حضرت در جایی دیگر فرمودند: انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و صاحب آن عاقبتش به خیر و نیکی باشد. انگشتر عقیق باعث ایمنی در سفر است .هر که عقیق در دست داشته باشد پریشان نگردد و عاقبت کارش البته نیکو باشد.

سنگ شناسی عقیق

سنگ عقیق در میان جواهرات درجه د.م سنگی مشهور است. در نکیب آن سلیس و کوارتز و سایر ترکیبات شیمیایی وجود دارد. عقیق تنوع زیادی در رنگ دارد و معمولا در رنگهای خاکی، زرد، سفید، سرخ و سیاه دیده میگردد.

درجه سختی و استحکام عقیق 7 است. ویژگی عقیق ریزدانه بودن آن و روشنی رنگش است. همچنین عقیق اصل نیمه شفاف، مات و دارای جلای شیشه ای است. بهترین عقیق های موجود، به عقیق یمنی (سرخ) معروف است که ذرات فراوان میکا باعث براق شدن آن می گردد و بسیار زیبا و دیدنی است

جالب است بدانید در بازارهای امروزی، برای اینکه رنگ عقیق زیباتر گردد آن را رنگ می نمایند و برخی عقیق های موجود در بازار دارای رنگ مصنوعی هستند. اگر خواستید رنگ واقعی عقیق را بدانید میتوانید آن را یک شب در اسید رقیق قرار دهید. همچنین عقیق ها به دلیل ساختار لایه ای و شکل آنها در دسته بندی های مختلفی قرار میگیرند.

نگهداری از سنگ عقیق ساده است. کافیست یک بار در هفته در آب جاری تخلیه و به مدت یک تا دو ساعت در نور خورشید شارژ گردد.

منابع: کتاب خواص سحری و درمانی سنگها، javaherlux.com، fanavarinovin.mbesoft.ir

منبع: setare.com
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1426

به "خواص درمانی سنگ عقیق چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص درمانی سنگ عقیق چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید