جزییات تعطیلی گسترده تهران و البرز

به گزارش صنایع 90، بازار تهران، بانک ها و بورس تهران و البرز از فردا تا یکشنبه هفته آینده تعطیل شدند. براساس اطلاعیه وزارت کشور محدودیت ها از ساعت 18 روز دوشنبه 28 تیرماه شروع و تا ساعت 7 صبح روز دوشنبه چهارم مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

جزییات تعطیلی گسترده تهران و البرز

غلامرضا عباس پاشامعاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا و بنابر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهوری تمامی ادارات، بانک ها و گروه 2، سه و چهار از جمله بازار بزرگ تهران در این استان به مدت شش روز تعطیل است.

او ادامه داد: بنابراین مصوبه، تردد از استان های تهران و البرز ممنوع است و در صورت رعایت نکردن علاوه بر جریمه، خودرو هم از مسیرها بازگردانده می شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران افزود: موضوع استمرار ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی براساس طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها ادامه دارد و براساس شرایط شهرها اطلاع رسانی می شود.

همچنین نایب رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه ایران را در روزهای (سه شنبه، شبنه و یکشنبه) تعطیل گفت؛ روز کاری آینده بورس در دوشنبه (چهار مردادماه) خواهد بود.

به همین علت براساس اعلام رسانه ها تا انتها روز یکشنبه طرح ترافیک در تهران لغو شده است.

سخنگوی دولت ساعاتی پیش گفته بود بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهوری، تمامی ادارات استان های تهران و البرز از سه شنبه این هفته (فردا) تا دوشنبه هفته آینده تعطیل است.

علی ربیعی افزود: بر اساس تقویم رسمی کشور، روز چهارشنبه هفته جاری به مناسبت عید سعید قربان تعطیل است و علاوه بر آن، ادارات دولتی هم بر اساس مصوبه اخیر دولت به منظور مدیریت کرونا و مصرف برق، روزهای پنجشنبه تعطیل هستند.

به این ترتیب، استانهای تهران و البرز از فردا به مدت شش روز تعطیل است که از این اندازه، سه روز تعطیلات ناشی از کرونا و سه روز دیگر هم، تعطیلات رسمی و انتها هفته خواهد بود.

اطلاعیه مهم ستاد کرونا

در همین رابطه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در اطلاعیه ای گفت: در تعطیلی یک هفته ای پیش رو خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک های دیگر شهرها به تهران و البرزممنوع است.

در اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا به منظور تعطیلی ها و اعمال محدودیت ها در انتها هفته جاری آمده است: با توجه به درخواست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنی برتعطیلی همزمان دو استان تهران والبرز با توجه به تعطیلات انتها هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی وکمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با عنایت به موافقت رییس جمهور محترم با پیشنهاد ارائه شده، جزئیات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاههای دولتی، بانکها و گروه های پر خطر اصناف و مشاغل به شرح ذیل به استحضار عموم مردم در استان های تهران و البرز و سایر استان های کشور می رسد.

بر اساس این اطلاعیه اعمال محدودیت ها از ساعت 18:00 روز دوشنبه مورخ 28-4-1400 شروع و تا ساعت هفت صبح روز دوشنبه 4 - 5 - 1400 ادامه خواهد داشت

براساس این اطلاعیه خروج خودروهای شخصی، با پلاک استان های تهران و البرز و ورود خودروهای شخصی با پلاک های دیگرشهرها به تهران و البرز و سفر از/ به کلیه شهرهای دارای شرایط قرمز کرونایی سراسرکشور، مطلقاً ممنوع است.

براساس این گزارش، عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظور جلوگیری از تردد خودروها به صورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را اعمال می کند. همچنین خودروهای شخصی دارای پلاک این دواستان، چنانچه برای خروج مراجعه کردند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می شوند.

طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، نیروی انتظامی و فرمانداری ها درفاصله زمانی یاد شده دربند(1) از صدور مجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می کنند و تمامی مجوزهای صادره قبل از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می شود.

براساس این گزارش، وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثرهمکاری های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می آورد.

استانداران و فرمانداران سراسرکشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا و اعمال مقررات محدودیت های کرونایی، براساس رنگ بندی هرشهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودروهای شخصی به تهران و البرز خودداری کنند.

این اطلاعیه می افزاید: وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از شرایط شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش کند تا مردم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، ازهرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.

همچنین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانک های عامل درسطح استان های البرز و تهران ابلاغ می کند تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل کرودن تمامی شعبه های بانک ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام شود.

قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در این اطلاعیه ضمن یادآوری مجدد محدودیت های اعمالی در خصوص اصناف و مشاغل بر اساس طرح جامع محدودیت ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوانتشدید اعمال محدودیت ها درشهرهای قرمز تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تأکید قرار می گیرد؛ رستوران ها و قهوه خانه ها (به استثنای فعالیت های بیرون بر)، تالارهای پذیرایی، سالن های سینما و تأتر، پاساژها و بازارهای سربسته، استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی، شهربازی ها و باغ وحش ها و نمایشگاه های عمومی و تخصصی.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1754

به "جزییات تعطیلی گسترده تهران و البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات تعطیلی گسترده تهران و البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید