ترافیک اینترنتی سامانه های دانشگاهی رایگان شد

به گزارش صنایع 90، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از همکاری با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بهبود خدمات اینترنتی در دسترسی دانشگاهیان به آموزش های الکترونیکی اطلاع داد و گفت: هرگونه ترافیک اینترنتی روی سامانه های دانشگاهی چه از سوی دانشجویان و چه از سوی استادان رایگان خواهد بود.

ترافیک اینترنتی سامانه های دانشگاهی رایگان شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

دکتر علی خاکی صدیق با اشاره به خبر اعلام شده از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تخصیص بسته هدیه 120 گیگابایتی ویژه استادان دانشگاه ها گفت: هفته گذشته در جلسه ای مشترک با وزرای علوم و ارتباطات در این باره تصمیم گیری و مقرر شد از هر کوششی برای تسهیل ارتباط جامعه دانشگاهی در فضای وب دریغ نگردد.

وی در این زمینه اضافه کرد: یکی از مهمترین چالش ها و موانع در راستا ارایه آموزش های الکترونیکی، هزینه بالای اتصال به اینترنت و ترافیک مورد مصرف بود که برای برطرف این مشکل در نیمسال تحصیلی قبل و در تعامل با وزارت ارتباطات، بخشی از سامانه های آموزشی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از ترافیک رایگان برخوردار شدند به گونه ای که همه داد و ستدهای اطلاعات از سوی استادان و دانشجویان روی این سامانه ها به رایگان صورت پذیرفت.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: ضمن تشکر از توجه وزیر ارتباطات و مسولین آن وزارتخانه، در ادامه همکاری پیشین، مقرر شد در نیمسال تحصیلی جاری نیز همانند ترم گذشته، همه سامانه های دانشگاهی از این امکان بهره مند شوند و فهرست این سامانه ها از سوی وزارت عتف در اختیار وزارت ارتباطات قرار گرفته است.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید نمود: همچنین مقرر شد وزارت ارتباطات سامانه ای را راه اندازی کند که از این پس دانشگاه ها بتوانند به صورت مستقیم اطلاعات سامانه های خود و حتی سرورها و دیگر زیرساخت های موجود یا مورد احتیاج خود را روی آن بارگذاری نمایند تا وزارت ارتباطات بی واسطه به آنها خدمات رسانی کند.

دکتر خاکی صدیق درباره بسته رایگان اهدایی به استادان دانشگاه ها نیز اضافه کرد: علاوه بر آنکه هرگونه ترافیک اینترنتی روی سامانه های دانشگاهی چه از سوی دانشجویان و چه از سوی استادان رایگان خواهد بود، بانک اطلاعات موجود از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نیز در اختیار وزارت ارتباطات قرار گرفته است که اعضای هیئت علمی بتوانند دریافت نماینده این بسته اهدایی باشند.

وی ادامه داد: البته استفاده از این بسته بنا به اعلام وزارت ارتباطات پیش شرط هایی دارد از جمله آن که خط تلفن به نام عضو هیئت علمی باشد و کوشش داریم در گام بعدی سایر مدرسان دانشگاه ها از جمله مدرسان حق التدریس را نیز از این امکان بهره مند سازیم. برای این منظور، پیشنهاد شده است در سامانه ای که از سوی وزارت ارتباطات برای تکمیل اطلاعات سامانه های دانشگاهی در حال راه اندازی است، بخشی نیز برای تکمیل و به روزرسانی اطلاعات همه مدرسان دانشگاه ها ایجاد گردد.

معاون آموزشی وزیر علوم با ابراز امیدواری نسبت به بهبود کیفیت ارتباطات اینترنتی دانشگاهی اضافه کرد: کوشش و همراهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخور قدردانی است و امیدواریم در طول سال تحصیلی جاری شاهد تداوم این همکاری برای بهبود کیفیت آموزش های الکترونیکی بر بستر اینترنت باشیم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1250

به "ترافیک اینترنتی سامانه های دانشگاهی رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک اینترنتی سامانه های دانشگاهی رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید