تازه ترین اخبار درباره افزایش قیمت اینترنت

به گزارش صنایع 90، خبرنگاران - سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه رگولاتوری هیچگونه مصوبه جدیدی در خصوص تعرفه اینترنت نداشته، خاطرنشان کرد که افزایش قیمت اینترنت ثابت در بعضی اپراتورها در دست آنالیز است تا چنانچه در خارج از چارچوب قانونی باشد، نسبت به اصلاح صریح و جریمه قانونی متخلفان اقدام گردد.

تازه ترین اخبار درباره افزایش قیمت اینترنت

در حالی که تا انتها سال 1400 و به علت منع قانونی افزایش تعرفه از سوی مجلس شورای اسلامی، اپراتورها اجازه افزایش قیمت نداشتند، اکنون اخباری مبنی بر افزایش قیمت بسته های اینترنتی منتشر شده، هرچند شرکت مخابرات ایران درباره این اخبار مبنی بر افزایش دو برابری قیمت بسته های اینترنت بعضی از اپراتورهای اینترنتی ازجمله شرکت مخابرات، با بیان اینکه تعرفه های اینترنت شرکت مخابرات ایران براساس تعرفه های ابلاغی سازمان تنظیم مقررات در سال 1396 است و هیچگونه افزایشی در سال های اخیر صورت نگرفته است.

در این راستا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، امروز اطلاعیه ای صادر کرد که در آن آمده است: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیر در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه مصوبه جدیدی در خصوص تعرفه اینترنت نداشته و آخرین تعرفه مصوب اینترنت همراه مربوط به سال 95 و برای دسترسی ثابت مربوط به سال 96 است که طی آنها سقف و کف قیمت معین شده تا اپراتورهای بخش خصوصی نسبت به معین قیمت خدمات و بسته های اینترنتی در محدوده سقف و کف اقدام نمایند. مورد اخیر افزایش قیمت اینترنت ثابت در بعضی اپراتورها در دست آنالیز است تا چنانچه در خارج از چارچوب قانونی (مصوبات سال های 95 و 96) باشد، نسبت به اصلاح صریح و جریمه قانونی متخلفان اقدام گردد.

ایسنا نوشت: در ادامه ذکر شده: از آنجا که فراهم کردن تمهیدات لازم برای خدمات باکیفیت و پایدار به وسیله اپراتورها از مسئولیت های اصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است، لازم می دانیم توجه کاربران را به این نکته نیز جلب کنیم که بر اساس مقررات مصوب سال های گذشته اپراتورها در محدوده مشخصی مجاز به تعریف بسته های خدماتی بودند که به علت شرایط رقابتی بعضا در سطح بسیار پایین تری اقدام به تعرفه گذاری می کردند و اکنون با افزایش چندبرابری هزینه ها، ادامه سرمایه گذاری و پاسخ به مصرف روزافزون مشترکین با چالش جدی روبرو شده است. قطعاً ادامه این فرایند، دسترسی مردم به خدمات با کیفیت و پایدار را دچار مشکل خواهد نمود.

در انتها این اطلاعیه نیز تاکید شده است: در عین حال، اپراتورهای ارتباطی لازم است با رعایت شرایط اقشار مختلف جامعه و حتی الامکان تامین بخشی از منابع اقتصادی موردنیاز خود از طرق دیگر و با هماهنگی با این سازمان، افزایش حداقلی قیمت ها را مبتنی بر چارچوب مصوبات مدنظر قرار دهند و آن هم حتما صرف توسعه شبکه گردد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2068

به "تازه ترین اخبار درباره افزایش قیمت اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین اخبار درباره افزایش قیمت اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید