بهترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید

به گزارش صنایع 90، در مطلب زیر می خواهیم چند مورد از بهترین گیاهان آپارتمانی را به شما معرفی کنیم.

بهترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید

به گزارش ، انتخاب بهترین گیاه آپارتمانی کار ساده ای است فقط باید گیاهی منطبق با شرایط مورد نظرتان را پیدا کنید، این فلسفه من است که گیاهان نباید زیاد وقت گیر باشند. من هوادار بزرگ گیاهانی هستم که به نگهداری کم احتیاج دارند، به ویژه اگر گیاهان آپارتمانی باشند.

مطمئناً، این ارکیده ها و آزالیا ها بسیار زیبا هستند؛ حداقل زمانی که برای اولین بار آن ها را به خانه می آورید. اما مگر اینکه شما در مورد مراقبت از آن ها سخت کوش باشید، در غیر این صورت در چند ماه (یا حتی هفته ها) از بین می روند.

در حالی که ممکن است فکر کنید بدشانس هستید، اما این گونه نیست. نکته کلیدی برای لذت بردن از زیبایی (و سلامتی) گیاهان که کمتر به آن ها توجه می گردد، انتخاب مناسب نوع آن هاست.

در اینجا 10 گیاه خانگی مقاوم که فقط باید یک بار در ماه آب بخورند ذکر شده است. (برنامه آبیاری به اندازه گیاه و زمان سال بستگی دارد). اطمینان حاصل کنید که نام گیاه شناسی ذکر شده برای هر گیاه را یادداشت می کنید. این اطلاعات در هنگام جستجوی آنلاین یا خرید در مرکز باغ محلی به شما یاری خواهد نمود.

همچنین به نام گیاه دانه تسبیحی نیز نامیده می گردد که به خاطر ظاهر آن است. دایره های سبز رنگ کوچک تقریباً شبیه نخود هایی است که در ردیف های کوچک رشد می نماید. رشته مروارید بخشی از خانواده گیاهان آبدار است، و این گیاه در اصل از آفریقای جنوبی آمده است، بنابراین به راحتی خشکی و آب بسیار کم را تحمل می نماید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که این گیاه گل بدهد، گل های سفید با بوی دارچین مانند حس می کنید. برای نتایج بهتر، گیاه را در یک سبد حلق آویز در آفتاب کامل قرار دهید.

آیا گل های زیبا در خانه مادربزرگ یا همسایه ها را به یاد می آورید؟ احتمالاً، آن ها بگونیا بودند. به طور کلی، دو نوع بگونیای آپارتمانی وجود دارد: برگ دار و گل دار- و هر دو گل از آب زیاد نفرت دارند.

گونه های گلدار (a.k.a. cane begonias) گیاهان سالانه هستند و اغلب در پاییز و زمستان شکوفا می شوند. انواع شاخ و برگ دار (بعضی از گونه های بگونیا ریزوماتوز) بعضی اوقات شکوفا می شوند، اما برای برگ های جالب آن ها شناخته شده هستند.

انگور های سبز آن رنگی روشن را نشان می دهند و می توانید چند هفته بدون آبیاری او را رها کنید. اکثر مردم نمی دانند گیاه موم نوعی تاک است، زیرا رشد بسیار کندی دارد. اگر بلافاصله شکوفا نشد دلسرد نشوید. ممکن است این فرآیند مدتی طول بکشد، اما زمانی که شکوفا گردد، شما را با گل های ستاره ای مهمان می نماید. این گیاه به مقدار زیادی نور احتیاج دارد.

گیاهان هوا هنوز هم جریان اصلی توجه را به خود جلب نکرده اند، اما به آرامی محبوبیتشان زیاد می گردد. این گیاه هوازی است، به این معنی است که به هیچ وجه به خاک احتیاج ندارد. شما واقعاً به آن آب نمی دهید؛ شما فقط یک بار در هفته پای آن را تر می کنید و این کافی است! طراحان داخلی عاشق گیاهان هوا هستند، بنابراین ممکن است تصویر آن ها را در مجله های مختلف دیده باشید.

این در واقع بامبو نیست. در مورد شانس، باید تصمیم خود را بگیرید. این گیاه هنوز هم خانگی است و می توان از آن در فضا های کوچک دفتری نیز استفاده کرد. برای رشد بامبو خوش شانس، چند سانتی متر پایین یک گلدان را با سنگریزه پر کنید و سپس به همان مقدار آب اضافه کنید. بامبو را مستقیماً در آب بگذارید! فقط باید هر چند هفته مقداری آب به آن اضافه کنید.

خاک را خشک نگه دارید. اگر این دستورالعمل هایی است که دوست دارید در مورد یک گیاه بشنوید، شاید این گیاه برای شما مناسب باشد. این گیاه در واقع نخل نیست، اما به سادگی می تواند به ارتفاع چند فوت برسد و ویژگی های خاصی مشابه نخل دارد. این گیاه را در یک گلدان نسبتاً بزرگ نگه دارید تا شلوغ نباشد و اگر به نظر می رسد واقعاً سریع رشد می نماید آن را به گلدانی بزرگتر منتقل کنید. در طول زمستان باید آن را حتی کمتر آب بدهید (هر چهار تا شش هفته) خاک آن را زیاد مرطوب نکنید، زیرا می تواند منجر به پوسیدگی ساقه گردد. این گیاه نیز باید در معرض نور آفتاب قرار گیرد.

بعضی از باغبانان این گیاه را کاکتوس زبرا می نامند در حالی که دیگران فقط از نام گیاه شناسی آن استفاده می نمایند و آن را هوروشت می نامند. اگر فکر می کنید که مانند گیاهان آلوئی هستند، درست فکر می کنید: آن ها هر دو عضو خانواده Asphodeloideae هستند. این گیاه راه راه یکی از جالب ترین گیاهان آپارتمانی است برای پاسخگویی به سوالات مردم خود را آماده کنید. برای نتایج بهتر، فقط یک بار در ماه کاکتوس خود را آب بدهید و آن را از مناطق سرد و خشک دور نگه دارید.

آیا می دانید گیاه دم میمونی که در باغچه کاشته اید به خشکسالی مقاوم است و رنگ پاییزی زیبایی دارد؟ به خویشاوندان این گیاه فکر کنید: هر دو یک نام گیاه شناسی دارند، هر دو در خانواده گیاهان آبدار هستند، و احتیاج به آب کمی دارند. این گیاه آغاز به کوچک شدن می نماید و به آرامی رشد می نماید، اما در نهایت به چند فوت می رسد. همانطور که رشد می نماید، می توانید ببینید چگونه شکل و بافت آن از ظهر دم خر تقلید می نماید. بیش از حد به آن آب ندهید و آن را در مکان آفتابی نگه دارید.

یکی دیگر از بومیان آفریقای جنوبی، این گیاه خانگی برای کسانی که آب دادن گیاهان را فراموش می نمایند، بسیار خوب است، زیرا دارای ریشه های گیاهی است که مواد مغذی مهم را برای مدت طولانی ذخیره می نمایند. اگر می بینید نوک برگ این گیاه در حال قهوه ای شدن است - مهم نیست از زمان آبدهی دو هفته گذشته است یا شش هفته - به این معنی است که اکنون احتیاج به آب دارد.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که مردم با این گیاه دارند این است که بیش از حد به آن آب می دهند. این گیاه یکی از ساده ترین گیاهان آپارتمانی است و می تواند یک هدیه محبوب نیز باشد. اکثر مردم آن را سال ها نگه می دارند و در آن موقع چند متر رشد می نماید. بعضی از انواع این گیاه دارای شاخه قرمز یا نارنجی هستند، بنابراین اگر در جستجوی یک گیاه لاستیکی هستید به مرکز باغ محلی مراجعه کنید.

منبع: مجله سلامت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 199

به "بهترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید