این مدل شلوارها را حتما باید داشته باشید

به گزارش صنایع 90، اگر چند نکته را در نظر بگیرید، شلواری که به تن می کنید، ظاهرتان را بدون تردید شیک و عالی نشان می دهد.

این مدل شلوارها را حتما باید داشته باشید

انواع مدل های شلوار را می توان با هر نوع سبک پوششی هماهنگ کرد؛ اما یک اشتباه کوچک در انتخاب شلوار، شما را از کسی که در پوشیدن لباس های مد روز، حرفه ای به نظر می رسد تا حد یک فرد بی تجربه و خام در این مورد تنزل می دهد. در این مطلب از خبرنگاران به موضوع شلوارهایی که حتما باید داشته باشید می پردازیم.

شلوارهایی که حتما باید داشته باشید

شلوار راسته

شلوار راسته (یا شلوار مخصوص کت) رایج ترین نوع شلواری است که احتمالا یکی از آنها را دارید و هر روز برای رفتن به محل کارتان آن را می پوشید. منظور از شلوار راسته، شلوارهایی است که در موقعیت های رسمی و نیمه رسمی پوشیده می گردد. آنها معمولا از پارچه بافته شده و گران قیمت آماده می شوند.

این نوع شلوار را می توان با کت یا بدون کت پوشید. قسمت جلوی آن ها زیپ یا دکمه دار است. شلوار گشاد هم نوعی شلوار راسته است که بدون کت پوشیده می گردد.

شلوار جین

پارچه شلوار جین از مواد ضخیم و محکمی به نام دنیم (denim) فراوری می گردد. تمام درزهای این مدل شلوار با نخ ضخیم در دو ردیف کنار هم دوخته می گردد. شلوار جین ابتدا مخصوص زمانی بود که فرد قصد انجام کارهای سخت و سنگین داشت؛ البته بعدها به نماد جوانی تبدیل شد.

سرهمی یا لباس یک تکه

این مدل شلوار بالاتنه ای دارد که به خط کمر متصل است. خط دوخت آن از گردن آغاز می گردد تا در قسمت جلو و عقب، به شلوار می رسد. جیب های این مدل شلوار هم بیشتر مواقع، روی شلوار و نزدیک درز کمر دوخته می شوند.

کارگران معمولا لباس های سرهمی می پوشند. بااین حال، این مدل یکی از مدل های محبوب بچه ها هم هست.

شلوار کوتاه و گشاد

این نوع شلوار که شلوارک هم نامیده می گردد، تا روی زانو یا کمی بلندتر است. شلوار کشی زنانه هم که قد آن به میزان سه چهارم یک شلوار معمولی است، نوعی شلوار کوتاه محسوب می گردد.

شلوار هندی

این مدل شلوار در دو قسمت کمر و مچ پا جمع می گردد. برای جمع کردن پارچه در قسمت کمر یا مچ پا، می توان از بندهای کشی یا کمربند با نخ کشی استفاده کرد.

شلوار بگی

این شلوار در قسمت کمر، کاملا میزان است و در قسمت پاها گشاد می گردد.

شلوار دم پا گشاد

این نوع شلوار در قسمت باسن و ران کاملا میزان است، اما از زانو به پایین گشاد می گردد.

شلوار چسبان

این مدل های شلوار کاملا به بدن می چسبند و معمولا از پارچه های کشی یا کش بافتنی تهیه می شوند. این نوع شلوار در دو مدل ترگینگ و جگینگ هم فراوری می گردد. ترگینگ شلوار چسبانی است که شبیه شلوارهای معمولی است. جگینگ شلوار چسبانی است که شبیه شلوارهای جین با جیب های کوچک و همان دوخت های خاص مربوط به شلوارهای جین است.

پیشنهاد مطالعه: بعلاوه می توانید مطلب هرگز از این لوازم آرایش استفاده نکنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 آبان 1401 بروزرسانی: 5 آبان 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2182

به "این مدل شلوارها را حتما باید داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مدل شلوارها را حتما باید داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید