اینترنت رسماً 30 درصد گران شد ، صداوسیما: قیمت اینترنت به جای 30 درصد، 3 برابر شده

به گزارش صنایع 90، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رسماً از افزایش حدود 30 درصدی تعرفه اینترنت اپراتورهای ارتباطی خبر داد.

اینترنت رسماً 30 درصد گران شد ، صداوسیما: قیمت اینترنت به جای 30 درصد، 3 برابر شده

به گزارش انتخاب؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود: روز گذشته مدیران عامل اپراتورهای ارتباطی در رگولاتوری حاضر شدند و پس از تعهد به افزایش کیفیت خدمات خود، سازمان تنظیم مقررات با اصلاح تعرفه ها موافقت کرد.

براساس تصمیمات اتخاذ شده بعد از جلسه روز گذشته اپراتورها در رگولاتوری و پذیرش تعهدات مرتبط با افزایش کیفیت شبکه از طریق آن ها مقرر شد که تعرفه اینترنت اپراتورهای ارتباطی حدود 30 درصد افزایش یابد.

پیشتر نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس رگولاتوری اعلام کرده بودند که اصلاح نرخ اینترنت فقط در صورتی مورد موافقت قرار می گیرد که اپراتورها متعهد به افزایش کیفیت شبکه شوند.

بر همین اساس مدیران عامل اپراتورها شب گذشته با حضور در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروط رگولاتوری را پذیرفتند که برخی از این شروط به شرح زیر است:

1. افزایش سایتهای نسل پنجم به 10 درصد تا پایان سال 1403

2- افزایش پوشش نسل چهارم در کشور به 96 درصد تا پایان سال 1403

3- افزایش سی درصدی میانگین سرعت اینترنت در شش ماه آینده

همچنین همانطور که پیشتر اعلام شده بود، این تعهدات به صورت الحاقیه به پروانه فعالیت آن ها پیوست می شود و در صورت عدم ایفای تعهدات در موعد مقرر جریمه برای آن ها در نظر گرفته خواهد شد.

افزایش 3 برابری قیمت اینترنت به جای 30 درصد

خبرنگاران متعلق به صداوسیما نوشت: در حالی که سازمان تنظیم مقررات اعلام نمود مجوزی 30 درصدی برای گرانی اینترنت داده است بسته های نو همراه با قیمت هر گیگابایت 6 هزار تومان عرضه شده است.

آخرین باری که این اپراتور بسته اینترنت بلند مدت عرضه کرده بود هر گیگابایت حدود 2 هزار تومان بود.

ایرانسل نیز فعلا تمام بسته های بیش از یک ماه خود را حذف کرده و بسته یک ماهه را با قیمت هر گیگابایت 6 هزار تومان عرضه کرده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1402 بروزرسانی: 8 دی 1402 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2328

به "اینترنت رسماً 30 درصد گران شد ، صداوسیما: قیمت اینترنت به جای 30 درصد، 3 برابر شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت رسماً 30 درصد گران شد ، صداوسیما: قیمت اینترنت به جای 30 درصد، 3 برابر شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید