انواع پولیش خودرو در بازار ایران

به گزارش صنایع 90، به گزارش کارواکس، پولیش های موجود در بازار ایران تنوع بسیاری دارند و همین باعث شده که احتیاج به یک آنالیز موشکافانه در مورد کاربرد، قیمت و ویژگی های مواد پولیش خودرو احساس شود.

انواع پولیش خودرو در بازار ایران

توجه داشته باشید بسیاری از محصولات ارزان قیمتی که به عنوان پولیش فروخته و یا شناخته می شوند تنها واکس هایی هستند که به واسطه داشتن مواد چرب در فرمولاسیون خود هیچ گونه لایه برداری انجام نمی دهند و خط و خش ها را به واسطه براقیت خود محو می کنند، در حالی که خطوط از بین نرفته اند؛ بنابراین اگر همان لحظه روی رنگ ماشین سشوار صنعتی گرفته شود (به واسطه تبخیر پذیر بودن سیلیکون یا سایر مواد چرب پرکننده) مواد چرب موجود تبخیر و آسیب های پوشانده شده نمایان می شود و یا به صورت معمول بعد از مدت زمانی بر اثر تابش نور خورشید و شست وشوی ماشین در کارواش این پوشش ها از بین رفته و آسیب ها دوباره نمایان می شوند. به همین دلیل کارواکس در مقاله خود به آنالیز برند های مطرح پولیش دنیا که در حال حاضر در بازار داخل ایران فعالیت نموده و شرایط زیر را دارند، پرداخته است:

1) فرمولاسیون آن ها Water Base یا همان پایه آب باشد، به عبارتی ساختار فرمولی نباید دارای مشتقات نفتی آسیب زننده به رنگ بدنه خودرو باشد.

2) فاقد سیلیکون یا هرگونه مواد چرب پرکننده باشند.

3) برند مطرح و شناخته شده ای در دنیا باشند.

4) در بازار داخل ایران هم موجود و مورد استفاده باشند. در نتیجه بسیاری از برند های مطرح دنیا که در بازار داخلی ایران مورد استفاده قرار نمی گیرند مانند بیلت هامبر، گریوت، ولف گنگ، بلک فایر، آتو گلایم، ترتل واکس، سایمونایز و ... از یک طرف و برند های گمنام در سطح دنیای و یا برند های بدون کیفیت خارجی که در بازار ایران مورد استفاده می گیرند از طرف دیگر در این مقاله نام برده نشده اند.

بنابر رسالت کارواکس که عدم جانب داری یا تبلیغ از یک برند خاص است، در این مطلب برند های مورد نظر به ترتیب حروف الفبا آنالیز شده است. پس توجه داشته باشید ترتیب معرفی برند ها بر اساس بهتر بودن یا معروف تر بودن آن ها نیستند.

تری ام 3M

کمپانی آمریکایی تری ام 3M یک برند پرآوازه است که بیشتر محصولات خود را به صورت Out Sourcing یا همان برون سپاری روانه بازار می کند و به همین دلیل یکی از مطرح ترین شرکت های عرضه کننده انواع محصولات صنعتی، کشاورزی، تعمیرگاهی، تجهیزات پزشکی و ایمنی، محصولات مراقبتی خودرو و ... است. در نتیجه یک کمپانی تخصصی فراوری محصولات دیتیلینگ خودرو نمی باشد، با این حال پولیش های تری ام در ایران و دنیا بسیار شناخته شده و رایج هستند که در ادامه به آنالیز معروف ترین آن ها می پردازیم.

پولیش زبر تری ام Fast Cut Compound با کد 09374، محصولی یک لیتری جهت از بین بردن خط و خش ها و آثار اکسیداسیون رنگ بدنه خودرو است و بهتر است با دستگاه روتاری و با پد زبر استفاده شود. دیگر پولیش 3M، پولیش متوسط تری ام Fine Compound با کد 09375 است که جهت برطرف خط و خش های متوسط از بدنه خودرو قابل استفاده بوده و در مواردی می تواند پولیش تک مرحله ای محسوب شود. پولیش نهایی این لاین از محصولات تری ام پولیش نرم بدنه Machine Polish با کد 09376 است که پس از پولیش های زبر یا متوسط و جهت براقیت بدنه خودرو استفاده می شود. قیمت پولیش های یک لیتری 3M در بازار ایران تقریبا 600 هزار تومان است.

روپس Rupes

کمپانی ایتالیایی روپس یکی از شناخته شده ترین برند ها در زمینه دیتیلینگ خودرو است و انواع دستگاه، مواد و پد های پولیش را فراوری می کند. این برند، برای دستگاه های پولیش اوربیتال، روتاری و دوال اکشن، پولیش های جداگانه ای را تدارک دیده که عموما در ایران از پولیش های اوربیتال روپس استفاده می شود. به طور کلی پولیش های روپس در رنگ های سفید (خیلی نرم)، زرد (نرم)، سبز (متوسط) و آبی (زبر) فراوری شده اند که با پد های مورد استفاده شان نیز همرنگ هستند. لازم به ذکر است که قسمت پشت و روی پد های روتاری دارای اندازه یکسان و پد های اوربیتال دارای لبه بوده و سایز پشت و روی آن ها نیز با هم متفاوت است. پد های دستگاه گیربکس دار (مانند دستگاه LK900 روپس) دارای ارتفاع کمتری نسبت به پد های اوربیتال هستند.

پولیش های اوربیتال روپس با بسته های مشکی و به ترتیب زبر تا نرم با نام های Zephir (آبی)، Quarz (سبز)، Keramik (زرد) و Diamond (سفید)، پولیش های دوال اکشن با بسته طوسی و با نام های Mille Coarse (آبی)، Mille Fine (زرد) و Mille Ultra Fine (سفید) و پولیش های روتاری با رنگ طوسی و نام های Rotary Coarse (آبی)، Rotary Fine (زرد) و Rotary Ultra Fine (سفید) در حجم های یک لیتری و 250 میلی لیتری به بازار عرضه شده اند (البته پولیش های Keramik و Diamond در حجم 5 لیتری نیز فراوری شده اند).

پولیش روپس تک مرحله ای با نام UHS نیز با قدرت لایه برداری متوسط و براقیت فوق العاده بر روی خودرو هایی با آسیب ها، خط و خراش های کم تا متوسط و با پد اوربیتال زبر طوسی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در حجم های 250 میل، یک و چهار لیتری فراوری و به بازار عرضه شده است. حدود قیمت پولیش های یک لیتری روپس در بازار ایران از 500 تا 700 هزار تومان است.

سوناکس Sonax

کمپانی آلمانی مطرح سوناکس با قدمتی 70 ساله در زمینه فراوری مواد دیتیلینگ خودرو یکی از خوشنام ترین برند های این حوزه است. برند سوناکس به پولیش های حرفه ای خود، از لحاظ لایه برداری و براق کنندگی، از عدد شش امتیاز داده است.

پولیش یک لیتری کات مکس CutMax با قدرت لایه برداری شش و براق کنندگی سه، زبرترین پولیش سوناکس محسوب می شود. این محصول با انواع دستگاه پولیش و با پد دوکاره زبر یا پد روتاری زبر سوناکس قابل استفاده می باشد.

محصول دیگر این برند، پولیش یک لیتری کات اند فینیش Cut & Finish است که نمره سوناکس به هر کدام از ویژگی های لایه برداری و براق کنندگی آن پنج است. می توان کات اند فینیش را پولیش تک مرحله ای به حساب آورد؛ چرا که خاصیت لایه برداری و براق کنندگی بالایی دارد و بهتر است که این محصول را به همراه پد نیمه زبر سبز سوناکس استفاده نمود.

پولیش خودرو یک لیتری EX 04-06 سوناکس نیز با لایه برداری 4 و براقیت 6، به نوعی پولیش مرحله دوم و نهایی سوناکس محسوب می شود. این پولیش سوناکس با براقیت بالایی که بر روی رنگ بدنه خودرو ایجاد می کند، می تواند بعد از پولیش زبر کات مکس استفاده شود. این محصول گرد و غبار بسیار کمی از خود بر جای می گذارد و نکته مهم در استفاده از آن این است که باید حتما با دستگاه اوربیتال، پد سبز سوناکس یا پد پشمی سفید سوناکس بر روی خودرو اعمال شود.

دیگر پولیش سوناکس پرفکت فینیش Perfect Finish نام دارد که قدرت لایه برداری 4 و براق کنندگی 6 دارد. این محصول جهت ایجاد براقیت نهایی در یک مرحله فراوری شده و خصوصا در مواردی که رنگ خودرو در حین نقاشی دچار آسیب هایی مانند شره شدگی و جذب گرد و خاک می شود قابلیت استفاده دارد. هم چنین استفاده از این محصول بر روی سطوح سنباده خورده و به همراه پد پشمی سفید سوناکس توصیه شده است.

یکی دیگر از نرم ترین پولیش های سوناکس با براقیت 6 و لایه برداری 3، نانو پولیش NP03-06 نام دارد که مخصوص دستگاه های روتاری فراوری شده که البته ممکن است با دستگاه اوربیتال نیز مورد استفاده قرار گیرد. از نکات دیگر این محصول بدون هولوگرام بودن آن است و به گفته سوناکس باید با پد سبز رنگ سوناکس مورد استفاده قرار گیرد. پولیش های حرفه ای سوناکس در حجم های 250 میل و یک لیتری فراوری شده اند و حجم یک لیتری آن ها در بازار ایران تقریبا 600 هزار تا یک میلیون تومان قیمت دارد.

کمیکال گایز Chemical Guys

کمیکال گایز با 50 سال سابقه یکی از برند های بسیار شناخته شده در آمریکا و سایر کشورهاست. پولیش های این برند در 4 سطح مختلف به بازار عرضه شده اند. تمامی پولیش های این برند، قابلیت استفاده با دستگاه های اوربیتال و روتاری را داشته و در حجم های 120 و 500 میلی لیتری به بازار عرضه شده اند.

زبرترین پولیش کمیکال گایز وی 32 نام دارد که قدرت لایه برداری آن برابر با سنباده 1200 می باشد که خط و خش های عمیق و بسیاری از آثار آفتاب سوختگی را از میان می برد و با پد زرد یا سبز دوکاره کمیکال استفاده می شود. علاوه بر آن، سطحی با کمترین میزان هولوگرام و با براقیتی متوسط را نیز به شما تحویل می دهد؛ لذا بعد از آن میتوان به سراغ پولیش های V36 یا V38 این برند رفت.

پولیش شناخته شده دیگر این برند که با رنگ سبز روی بسته خود شناخته می شود، پولیش نیمه زبر V34 نام دارد. زبری این محصول به اندازه سنباده 1500 بوده و خط و خش های متوسط، بعضی آثار اکسیداسیون و آثار سنباده را از بین می برد. بهتر است که این محصول را با پد نارنجی کمیکال بر روی خودرو اعمال نمایید.

پولیش قرمز رنگ V36 با خاصیت لایه برداری متوسط (به اندازه سنباده 2000) و براق کنندگی بالا، به عنوان پولیش تک مرحله ای کمیکال گایز شناخته می شود. این محصول خط و خش های کم تا متوسط را از بین برده و وضوح و براقیت بالایی از رنگ خودرو را ارائه می دهد. بهتر است که این پولیش را با پد نارنجی یا سفید کمیکال گایز به کار ببرید.

آخرین مرحله پولیش کاری بعد از استفاده از پولیش های V32 و V34، اعمال پولیش زرد رنگ V38 است که حذف تمام آثار هولوگرامی و بالاترین میزان براقیت را بر روی رنگ خودرو به ارمغان می آورد. درخشندگی عمیق، آینه ای شدن رنگ بدنه و براقیت فوق العاده از ویژگی های این محصول است. برای دریافت بهترین نتیجه، این پولیش را با پد آبی یا مشکی کمیکال گایز استفاده نمایید.

کوکمی Koch Chemie

کوکمی یا کخ کمی آلمان یکی از قدیمی ترین برند های محصولات مراقبتی و زیبایی خودرو در دنیا است که از کمپانی دایملر، BMW و Audi نیز دارای تاییدیه است. پولیش های کوکمی در سه دسته کلی زبر، نیمه زبر و نرم قابل دسته بندی هستند که به ترتیب با بسته های قرمز، زرد و بنفش ارائه شده اند.

پولیش های زبر کوکمی دارای علامت H و یک عدد در سمت راست آن هستند که نشان دهنده میزان زبری آن ها ست. به طور مثال H9.01 پولیشی با میزان لایه برداری نه یا به صورت دقیق تر 9.01 از ده است که زبرترین پولیش بدنه خودروی این برند آلمانی به شمار می رود و بهتر است که پد زبر قرمز رنگ کوکمی استفاده شود. اگر به پولیش کوکمی دقت کنیم عدد دیگری را پایین تر از نشان زبری می بینیم که بیانگر خاصیت درخشندگی پولیش است که در این محصول، پنج از ده است. به عبارتی دیگر پولیش H9.01 کوکمی علاوه بر لایه برداری بالا، دارای خاصیت براق کنندگی متوسط است که باعث می شود تا حد زیادی آثار هولوگرامی کمتری از خود بر جای گذارد.

پولیش های نیمه زبر یا متوسط کوکمی با علامت F نام گذاری شده اند و معروف ترین آن ها F6.01 است که میزان لایه برداری و براق کنندگی آن به ترتیب شش و هفت از ده می باشد. در مواردی که خط و خش عمیقی روی بدنه وجود ندارد و تمایل به اعمال پولیش تک مرحله ای دارید بهتر است که از پولیش نیمه زبر به همراه پد متوسط زرد رنگ کوکمی استفاده نمایید.

شناخته شده ترین پولیش نرم کوکمی، M3.02 با رنگ بنفش است که میزان براق کنندگی آن نه از ده است و از بین پولیش های این برند، بهترین گزینه برای مرحله آخر پولیش کاری می باشد. لازم به ذکر است که به توصیه شرکت کوکمی بهتر است که این محصول را با پد بنفش رنگ آنتی هولوگرام کوکمی به کار برید. قیمت پولیش های کوکمی بین 600 تا 700 هزار تومان است.

مادرز Mothers

برند آمریکایی مادرز با تنوع گسترده در محصولات مراقبتی خودرو از شامپو گرفته تا تجهیزات نظافتی، پولیش، واکس و ... یکی از شناخته شده ترین برند های حوزه دیتیلینگ در دنیاست. پولیش های حرفه ای مادرز به صورت چهار مرحله ای عرضه شده اند که با توجه به شدت آسیب وارد شده به رنگ از آن ها استفاده می شود.

زبرترین پولیش مادرز، پولیش بسیار زبر یک لیتری مادرز Heavy Duty Rubbing Compound با کد 81232 است که قدرتی برابر با سمباده 1200 داشته و در کمترین زمان، خط و خش های عمیق رنگ بدنه خودرو را از بین می برد. هم چنین این محصول در گالن های 4 لیتری و با کد 81238 نیز به بازار عرضه شده است.

دومین مرحله از سری پولیش های حرفه ای مادرز، پولیش زبر مادرز Mothers Rubbing Compound با حجم یک لیتر (کد 81132) و گالن چهار لیتری (81138) است که لایه برداری آن برابر با سمباده 1500 بوده و برای خط و خش ها و اکسیداسیون متوسط استفاده می شود. سومین پولیش حرفه ای این برند آمریکایی پولیش براق کننده Machine Glaze با کد 82332 است که با دستگاه اوربیتال و پد اسفنجی بر روی خودرو اعمال می شود و کلیه آثار هولوگرامی و خطوط سطحی را از میان برده و بدنه خودرو را براق می کند.

آخرین مرحله پولیش کاری برند مادرز با محصول پولیش نرم یک لیتری مادرز Foam Pad Polish (کد 83432) صورت می گیرد که براقیت و درخشندگی نهایی را به خوبی بر روی رنگ خودرو اعمال می کند. قیمت تقریبی تمامی پولیش های یک لیتری مادرز در بازار ایران حدودا 800 هزار تومان می باشد.

دیگر پولیش های مادرز تحت عنوان سری Ultimate به بازار عرضه شده است که شامل دو مرحله پولیش و یک مرحله واکس نهایی است که با نام های پولیش مرحله اول Pure Polish، پولیش مرحله دوم Micro Polishing Glaze و واکس کارنوبای نهایی Pure Brazillian Carnauba Wax شناخته می شوند. توصیه می شود که پولیش مرحله اول با دستگاه روتاری و دو مرحله آخر نیز با دستگاه اوربیتال استفاده گردند. این محصولات در حجم 473 میلی لیتری و گالن های چهار لیتری به بازار عرضه شده و قیمت آن ها در ایران به ترتیب 250 هزار و یک تا دو میلیون تومان است.

مفرا Mafra

در ابتدا پولیش های مفرا به صورت پنج مرحله ای عرضه شدند که با وجود نتیجه بسیار حرفه ای که در سرانجام ارائه می دادند، اما زمان زیادی نیز باید صرف آن می شد. پولیش های پنج مرحله ای مفرا به ترتیب از زبر به نرم در رنگ های سفید، نارنجی، زرد، مشکی و آبی قرار دارند و هرچند که هنوز هم هواداران بسیاری را در میان متخصصان پولیش کاری دارد، اما در سال 2018 این شرکت ایتالیایی اقدام به فراوری و عرضه پولیش های سه مرحله ای نمود.

پولیش جدید مرحله اول مفرا با نام Corrector Heavy Cut Compound در حجم های یک لیتری، 250 میلی لیتری و گالن چهار و نیم لیتری به بازار عرضه شده اند. پولیش مرحله اول مفرا قدرت بالایی در لایه برداری آسیب های رنگ بدنه خودرو دارد. برند مفرا نیز میزان لایه برداری و براق کنندگی پولیش های خود را در 4 درجه طبقه بندی نموده که سهم پولیش کورکتور به ترتیب، نمره سه و دو می باشد. هم چنین این محصول با بهره گیری از تکنولوژی میکرو سایش، قادر است که سطحی شفاف و براق، حتی در مرحله لایه برداری به شما عرضه کند. به توصیه برند مفرا برای حصول نتیجه بهتر، باید با پد پوست بره، میکروفایبر یا پد اسلیم سفید مفرا استفاده شود. تمامی پولیش های زبر، پس از استفاده و لایه برداری آثاری معروف به هولوگرام از خود بر جای می گذارند؛ لذا برای برطرف آن ها و هم چنین براقیت بخشیدن به بدنه خودرو ضروری است که پس از آن، از پولیش های نرم نیز استفاده شود.

پولیش مرحله دوم سبز رنگ مفرا با نام لاتین illumina خاصیت آنتی هولوگرامی داشته و بدنه خودرو را به خوبی براق می کند. این پولیش مفرا علاوه بر بدنه خودرو، بر روی سطوح فایبرگلاس نیز قابل استفاده است و در حجم های 500 و 250 میلی لیتری در بازار موجود می باشد. میزان لایه برداری این محصول یک و براق کنندگی آن نیز سه می باشد. برای حصول بهترین نتیجه، توصیه شده که از پد اسلیم زرد مفرا برای پولیش کاری با پولیش ایلومینا استفاده شود.

در مرحله سرانجامی نیز می توان از پولیش واکس مفرا Splendida استفاده نمود که علاوه بر محافظت از رنگ خودرو در برابر اشعه های مضر نور خورشید، بدنه خودرو را براق و ابریشمی می کند و بهتر است که با پد مشکی رنگ مفرا استفاده شود. قیمت تقریبی پولیش های مفرا با توجه به حجم آن ها از 200 تا 600 هزار تومان است.

مگوایرز Meguiars

مگوایرز یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین برند های آمریکایی در زمینه محصولات مراقبتی خودرو است. پولیش های مگوایرز دارای گستره متنوعی هستند و از زبرترین تا نرم ترین ها را شامل می شوند. این برند قدرت لایه برداری پولیش های خود را تا عدد 12 درجه بندی نموده است.

زبرترین پولیش مگوایرز با کد های M100 و M105 شناخته می شوند که از لحاظ قدرت لایه برداری امتیاز 12 از 12 را دارا هستند. پولیش M105 در حجم های 250 میل، یک و چهار لیتری فراوری شده و علاوه بر قابلیت استفاده با دست، با انواع دستگاه های اوربیتال و روتاری نیر قابل اجرا می باشد. این محصول با استفاده از فرمول فوق میکرو ساینده خود علاوه بر قدرت لایه برداری بسیار بالا، گرد و غبار بسیار کمی از خود بر جای گذاشته و سرعت بالایی در از بین بردن آسیب های رنگ خودرو دارد. این پولیش به لحاظ استفاده بسیار مقرون به صرفه بوده، به نحوی که با یک گالن M105 می توان تا 35 خودرو را به طور کامل پولیش کاری نمود. بهتر است که برای حصول بهترین نتیجه از پد پشمی روتاری مگوایرز یا پد زبر اسفنجی دوکاره آن استفاده نمایید.

پس از حذف آسیب های رنگ بدنه خودرو، نوبت به حذف آثار هولوگرامی و براق نمودن رنگ می رسد. پولیش M205 که در بسته بندی های 250 میل، یک و چهار لیتری به بازار عرضه شده، به خوبی آثار هولوگرامی به جای مانده از مرحله اول پولیش کاری را از بین برده و بدنه خودرو را شفاف و براق می سازد. از دیگر ویژگی های پولیش نرم مگوایرز، حالت آینه ای رنگ خودرو، درخشندگی بسیار زیاد و ابریشمی شدن بدنه می باشد. این محصول به صورت دستی و یا با انواع دستگاه پولیش قابل اجراست و البته بهتر است که همراه با پد نرم مگوایرز به کار گرفته شود. قیمت گالن های چهار لیتری این محصولات در بازار ایران حدودا یک میلیون و ششصد هزار تومان است.

دیگر پولیش مگوایرز Ultra Polishing Wax D166 نام دارد که در حجم های 500 میل و چهار لیتری فراوری و عرضه شده اند. این محصول با قدرت لایه برداری متوسط و براقیت بالا به عنوان پولیش تک مرحله مگوایرز شناخته شده و خط و خش ها و آثار اکسیداسیون کم تا متوسط را از بین برده و براقیت و درخشندگی نهایی را نیز بر روی رنگ خودرو ایجاد می کند. این محصول قابلیت استفاده با دست، دستگاه پولیش روتاری و اوربیتال را داشته و با پد میکروفایبر مگوایرز بر روی بدنه خودرو استفاده می شود.

محصولات شناخته شده دیگر این کمپانی پولیش های دو مرحله ای و با حجم 500 میلی لیتر هستند. Ultimate Compound پولیش زبر یا مرحله اول است که به بازسازی رنگ بدنه پرداخته و خط و خش های متوسط را نیز از میان می برد و Ultimate Finish نیز با قدرت لایه برداری کمتر و در جهت حذف خط و خش های ریز و براقیت نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت تقریبی این پولیش های مگوایرز 250 هزار تومان است.

منزرنا Menzerna

پولیش های منزرنا ساخت کشور آلمان در دو لاین نرمال و محافظ محیط زیست فراوری و عرضه شده اند. به طور کلی پولیش های حرفه ای منزرنا به سه دسته زبر، متوسط و نرم تقسیم می شوند که می توان از روی رنگ قرمز، زرد و سبز آن ها را شناسایی کرد. می توان گفت که برند منزرنا با فراوری و عرضه بیش از ده نوع پولیش، یکی از متنوع ترین برند ها در فراوری و عرضه پولیش خودرو است. کمپانی منزرنا نیز به امتیازدهی لایه برداری و براقیت پولیش های خود پرداخته و به آن ها از عدد ده نمره می دهد (در ادامه مطلب هر کجا که به امتیازدهی اشاره شد، عدد اول از سمت چپ بیانگر براق کنندگی و عدد دوم نیز نشان دهنده لایه برداری پولیش است).

زبرترین پولیش های منزرنا با رنگ قرمز و با نام های Super Heavy Cut 300 (6/10)، Heavy Cut 1000 (3/9) و Heavy Cut 1100 (5/8) و Heavy Cut 400 (8/8) عرضه شده اند. پولیش های متوسط با نشان زرد رنگ و با نام های Medium Cut 2000 (6/5)، Medium Cut 2400 (8/5) و Medium Cut 2500 (7/5) شناخته می شوند. در آخرین مرحله نیز پولیش های نهایی منزرنا هستند که با نشان سبز رنگ و با نام های Final Finish 3000 (9/3)، Super Finish 3500 (10/3) و Super Finish Plus 3800 (10/2) معرفی و عرضه شده اند.

تمامی پولیش های ذکر شده از برند منزرنا در حجم های 250 میل، یک و چهار لیتری به بازار عرضه شده و قابلیت کار با دستگاه های اوربیتال و روتاری را دارند. برند منزرنا یک پولیش بسیار کاربردی نیز عرضه نموده که با نشان بنفش رنگ و به عنوان پولیش تک مرحله ای One-Step Polish 3in1 (9/5) شناخته می شود. پولیش های یک لیتری منزرنا با قیمت های حدودی 400 تا 500 هزار تومان در بازار ایران موجود هستند.

وورث Wurth

کمپانی وورث آلمان با سابقه طولانی در محصولات مراقبتی خودرو، چهار پولیش ماشین کلیدی به بازار عرضه نموده که هواداران بسیار زیادی را در بین کسانی که دیتیلینگ را به صورت حرفه ای دنبال می کنند دارد.

پولیش زبر P10 سبز رنگ بهترین گزینه برند ورث برای لایه برداری و حذف آسیب های رنگ خودرو می باشد که بهتر است با پد سبز ورث بر روی بدنه اعمال شود.

محصول بعدی این برند، پولیش نیمه زبر ورث P20 با رنگ آبی است که با خاصیت لایه برداری و براق کنندگی متوسطی که دارد، بهترین گزینه برای پولیش کاری مرحله دوم است که توصیه شده با پد آبی ورث، بر روی بدنه خودرو اعمال شود.

در آخرین مرحله از فرایند پولیش کاری باید به سراغ پولیش نرم P30 ورث رفت و با استفاده از پد نارنجی رنگ ورث بر روی بدنه خودرو اعمال نمود. این محصول جهت از بین بردن تمام آثار هولوگرامی به جا مانده از مراحل لایه برداری و هم چنین براقیت بخشیدن به رنگ بدنه خودرو کاربرد دارد.

دیگر محصول معروف ورث، پولیش تک مرحله P55 است که جهت بازسازی رنگ خودرو استفاده می شود. استفاده از این محصول بر روی خودرو های صفر و یا کارنموده (با خط و خش های متوسط) به جز خودرو های با رنگ مات توصیه شده است. براقیت حاصل از استفاده این محصول دوام زیادی نسبت به تغییرات محیطی و آب و هوایی دارد. توصیه می شود که این محصول را با استفاده از پد نیمه زبر آبی ورث بر روی خودرو اعمال نمایید. البته تمامی پولیش های ورث قابلیت استفاده با دست را نیز دارا هستند. محدوده قیمتی پولیش های یک لیتری وورث در بازار ایران بین 600 تا 800 هزار تومان است.

در سرانجام ذکر این نکته را ضروری می دانیم که مواد و برند های ذکر شده به لحاظ عملکرد اختلاف فاحشی با یکدیگر ندارند و تنها در بعضی ویژگی ها مانند براقیت، زمان کارکرد، گرد و غبار و ... اندک تفاوتی با هم دارند؛ لذا معمولا مراکز دیتیلینگ گوناگون بر حسب تجریه و تصویری که از یک برند در ذهنشان دارند اقدام به تهیه مواد پولیش از برندی خاص می کنند. از طرفی دیگر توصیه برند ها به استفاده از پد های همان برند در انجام امر پولیش کاری است. اما تجربه نشان داده که این فرمول همواره بهترین نتیجه را در پی نداشته و در بعضی شرایط، پد های یک برند با پولیش های برند دیگر نتیحه و عملکرد بهتری از خود بر جای گذاشته اند.

متخصصان دیتیلینگ نیز، مواد پولیش را با پد ها و دستگاه های مختلف تست نموده و بسته به نوع و مدت زمان پولیشکاری، به ترکیب دلخواهی از پد و ماده پولیش می رسند؛ لذا قانون صد در صدی برای استفاده از ماده پولیش با پد پولیش مشخصی نیست و تنها کافی است که پد ها و پولیش های مختلف را شناخته و با ارزیابی و تجربه شخصی به نتیجه دلخواه خود برسید.

اگر قصد دارید به صورت تخصصی احیای رنگ بدنه خودرو را فرا بگیرید، می توانید در دوره های آموزش دیتیلینگ خودروی کاراوکس شرکت نموده و علاوه بر آشنایی با مواد و پد های پولیش، کار کردن با انواع دستگاه های پولیش، برطرف ماتی و آفتاب سوختگی رنگ خودرو، زیرسازی و اجرای نانو سرامیک را نیز آموزش ببینید.

در صورت داشتن هر گونه سوال کلیک کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1169

به "انواع پولیش خودرو در بازار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع پولیش خودرو در بازار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید