انسولین از زرده تخم مرغ فراوری شد

به گزارش صنایع 90 به نقل از نیواطلس، در حال حاضر بسیاری از مبتلایان به دیابت از پمپ های انسولین استفاده می نمایند. این پمپ ها هورمون مورد احتیاج بیماران را تأمین می نماید. اما به دلیل ایجاد فیبریل های (لخته های) انسولین، پمپ های مذکور در فواصل زمانی مشخصی جایگزین می شوند. فیبریل انسولین در حقیقت تارهایی است که طی یک یا دو روز و در نتیجه تجمیع ترکیبات انسولین به وجود می آیند و محتمل است به لخته تبدیل شوند.

انسولین از زرده تخم مرغ فراوری شد

بنابراین برای اجتناب از تشکیل فیبریل افراد مبتلا به دیابت باید پمپ های انسولین را هر 24 تا 72 ساعت عوض نمایند تا ایمن بمانند.

اما اکنون محققان انیستیتو فلوری عصب شناسی و سلامت ذهنی در ملبورن با استفاده از دستاورد محققان ژاپنی روشی نوین ابداع نموده اند که در آن انسولین با مهندسی زرده تخم مرغ فراوری می گردد.

اختر حسین محقق ارشد این پژوهش می گوید: استفاده از زرده تخم مرغ به عنوان یک منبع شکر در دانشگاه اوزاکا ژاپن ابداع شده است. ما با آنالیز نتایج تحقیقات محققان ژاپنی، تأثیرات شیوه قرارگیری شیمیایی شکر در مولکول های انسولین را تحلیل کردیم. به این ترتیب روشی ابداع کردیم تا بدون اختلال در فرایند انسولین رسانی مشکل ایجاد فیبریل حل گردد.

محققان محصول نهایی را glycoinsulin نامگذاری نموده اند و طبق گزارش ها این ماده در آزمایش های اولیه عملکرد خوبی داشته است. به گفته حسین حتی در دما و غلظت بالا نیز به ایجاد فیبریل این ماده منجر نشد. علاوه بر آن در آزمایش ها glycoinsulin ثبات بیشتری نسبت به انسولین طبیعی داشت. با توجه به این یافته ها می توان glycoinsulin را جایگزین مناسبی برای استفاده در پمپ های انسولین به حساب آورد که عمر طولانی تری نسبت به انسولین معمول دارد.

محققان معتقدند اگر ماندگاری انسولین از 2 به 6 روز افزایش یابد، احتمالاً در هزینه های درمانی مبتلایان به دیابت صرفه جویی گردد. هرچند نتایج اولیه رضایتبخش است، اما به گفته تیم تحقیقاتی باید فعالیت های بیشتری انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 754

به "انسولین از زرده تخم مرغ فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسولین از زرده تخم مرغ فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید