اعلام شرایط ویژه در استان قزوین

به گزارش صنایع 90، با توجه به رکوردشکنی میزان فوتی ها و مبتلایان کرونایی در استان قزوین، از امروز به مدت یک هفته در استان قزوین شرایط ویژه اعمال می گردد.

اعلام شرایط ویژه در استان قزوین

به گزارش از ، حبیبی جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: امروز بالاترین میزان مبتلایان و فوتی های کرونایی در استان قزوین در 14 ماه اخیر به ثبت رسید و بر همین اساس تصمیم گرفته شد از امروز شنبه شرایط ویژه در استان قزوین اعمال گردد.

حبیبی اعلام نمود: تمامی ادارات، با یک سوم ظرفیت فعالیت خواهند کرد و در خصوص بعضی از ادارات، فرمانداران اختیار دارند که آن دستگاه ها را به طور کامل تعطیل نمایند.

او اضافه نمود: جلسات اداری در فضای باز و حداکثر با حضور 15 نفر برگزار خواهد شد.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین افزود: هفته پیش رو فقط اصنافی که مایتحاج اساسی مردم مانند خوراکی، بهداشتی و درمانی را تأمین می نمایند باز هستند.

حبیبی گفت: بازارچه ها به ویژه بازارچه سپه در طول هفته آینده به صورت کامل تعطیل خواهند بود.

او اضافه نمود: پارک ها، بوستان ها، اتوبوسرانی و دفاتر پیشخوان هفته آینده به صورت کامل تعطیل هستند.

به گفته سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین، از امشب آژیر خطر تعطیلی در سراسر استان به صدا درخواهد آمد.

حبیبی گفت: از ساعت 10 شب فردا، تردد ها به صورت ویژه علاوه بر دوربین ها، با حضور فیزیکی پلیس راهور کنترل خواهد شد و اگر افرادی بدون مجوز تردد نمایند، مشمول جریمه خواهد شد.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین اعلام نمود: کارکنان صداوسیما، کادر درمان، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی با مجوز، حق تردد شبانه خواهند داشت.

او اضافه نمود: تمامی سالن های ورزشی، بدون استثناء هفته آینده تعطیل هستند.

حبیبی بیان داشت: مراسم تدفین حداکثر با حضور 10 نفر در آرامستان های استان قزوین برگزار خواهد شد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین توضیح داد: فرمانداران، برای اعمال نظارت بیشتر، تمامی مناطق شهری استان را تقسیم بندی نموده است و به طور مثال قزوین به 37 محله تقسیم شده است و یک تیم نظارتی شامل کارکنان صمت، بهداشت، تعزیرات حکومتی و ... بر خیابان ها و محله ها نظارت می نمایند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تأکید کرد: بانک ها، سیستم های مالیاتی، تأمین اجتماعی و شهرداری و فعالیت های اصناف در هفته آینده، حق هیچگونه اقدامی روی چک ها، مالیات ها و یا حساب های مردم و همچنین پذیرش مشتری را نخواهند داشت و تمامی اقدامات باید به صورت الکترونیکی اعمال می گردد و مردم در صورت مشاهده تخلف، موارد را به فرمانداری ها گزارش نمایند.

او اضافه نمود: برای جلوگیری از تجمع در نانوایی ها، ساعت فعالیت نانوایی ها در استان افزایش خواهد یافت و یک ساعت قبل از اذان مغرب، فعالیت نانوایی ها تعطیل خواهد شد.

حبیبی گفت: کافه ها و رستوران ها نیز در این هفته هیچگونه فعالیتی نخواهند داشت و در صورت مشاهده تخلف، بنا به دستور دادستانی، آن واحد صنفی پلمب می گردد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین در ادامه گفت: بیمارستان های استان دیگر جوابگو نیستند و هیچ تخت خالی آی سی یو، برای بستری بیماران بدحال نداریم.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1619

به "اعلام شرایط ویژه در استان قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط ویژه در استان قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید