اطلاع رسانی نوبت واکسن کرونا با ارسال پیامک

به گزارش صنایع 90، معاون بهداشت وزارت بهداشت جزییات اطلاع رسانی درباره نوبت واکسیناسیون هموطنان را تشریح کرد.

اطلاع رسانی نوبت واکسن کرونا با ارسال پیامک

به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی درباره واکسیناسیون کرونا در فاز دوم گفت: خوشبختانه به خوبی طراحی لازم اجرا شده و تفاهمی با اداره ثبت احوال انجام دادیم. در حال حاضر حدود 75 میلیون کد ملی اختصاصی در سامانه هایمان موجود است. مابه التفاوت کد ملی ها که حدود هشت میلیون است را قرار شد ثبت احوال در اختیار ما قرار دهد و این باعث می گردد ما کد ملی و شماره تلفن همه افراد را داشته باشیم.

وی اضافه نمود: بر همین اساس هیچ احتیاجی به مراجعه حضوری برای ثبت نام واکسن وجود ندارد. حتی در موارد استثنائی هم اگر وجود داشته باشد و یک درصد کد ملی کسی را نداشته باشیم، سامانه salamat.gov.ir را معرفی می کنیم که از اواخر هفته آینده افرادی که در اولویت فعلی واکسیناسیون هستند و پیامک برایشان نرفته است، اعلام می کنیم که بعد از مدت تعیینی وارد این سامانه شده و نام و کد ملی خود را ثبت نمایند. همین کافی است. زیرا اطلاعاتشان در سامانه ما می نشیند و ما بر اساس آن پیامک های مورد احتیاج را به ان ها ارسال می کنیم.

رئیسی تاکید نمود: پیامک ها فاز به فاز ارسال می گردد. ما بر اساس موجودی واکسن مان برای افراد پیامک می فرستیم و یک هفته قبل هم ثبت نام هر گروهی را انجام می دهیم. احتمال زیاد از حدود 20 اردیبهشت ثبت نام و فراخوان افراد 70 تا 75 را به آن ها اطلاع می دهیم و اعلام می کنیم که در این زمان مراجعه کنید.

وی گفت: پیامک های ما بسیار دقیق می رود و میگوید شما در فاز دو واکسیناسیون قرار گرفتید و به زودی موارد به شما اطلاع رسانی میگردد. یک هفته قبل از موعد واکسیناسیون فرد، یک پیامک دیگر برایش ارسال می گردد که شما فلان روز در فلان مرکز و با کارت ملی برای تزریق واکسن مراجعه کنید. در عین حال یک روز قبل از موعد تزریق واکسن دوباره یک پیامک ارسال می گردد و به فرد می گوید آیا فردا می توانید مراجعه کنید یا خیر که فرد پاسخ می دهد. زیرا ما باید برنامه ریزی کنیم، زیرا بعضی واکسن ها اگر باز گردد و 10 دز نیز داخل آن است، در صورت عدم استفاده باید دور بریزیم؛ بنابراین از قبل اطلاع رسانی می کنیم. کمی سیستم جلو رود به خوبی کار تعیین می گردد.

رئیسی گفت: اصلا احتیاج نیست مردم به خانه بهداشت مراجعه نمایند. زیرا خانه های بهداشت در جریان نیستند. ما دقیقا اعلام می کنیم که این تعداد به فلان مرکز مراجعه نمایند؛ بنابراین مردم منتظر پیامک باشند، آن هم زمانی که ما به آن ها اعلام می کنیم. به عنوان مثال فرض کنید ما بیستم اردیبهشت اعلام می کنیم که تا 25 اردیبهشت برای بالای 75 ساله ها پیامک می آید. اگر طی این مدت برایشان پیامک نیامد، 25 تا 27 اردیبهشت وقت دارید وارد سامانه شده و نام و کد ملی خود را وارد کنید.

وی گفت: تا به امروز طبق آخرین آمار حدود 920 تا 930 هزار واکسن تزریق کردیم. جمعیت بالای 80 سال ما حدود یک میلیون و 145 هزار نفر است که برای این افراد واکسن موجود داریم. این که تمام شد، فاز بعدی را اعلام می کنیم. پیش بینی من برای 85 ساله ها این است که بتوانیم تا خاتمه هفته آینده تزریق واکسن به آن ها را تمام کنیم و بعد وارد لکه گیری می شویم. زیرا بعضی به هر دلیلی ممکن است مراجعه ننمایند.

وی گفت: باید توجه کرد که در فاز دو واکسیناسیون، اول یک فاز دو - یک داریم و یک فاز دو - دو داریم که شامل افراد 16 تا 64 ساله های ما هستند که حدود شش میلیون و 300 هزار نفر را شامل می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1649

به "اطلاع رسانی نوبت واکسن کرونا با ارسال پیامک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاع رسانی نوبت واکسن کرونا با ارسال پیامک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید