آلمانی ها خواستار روی کار آمدن مارکوس زودر به عنوان صدر اعظم آینده هستند

به گزارش صنایع 90، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که در بین نامزدهای مطرح برای صدر اعظمی آلمان، مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن بیشترین شانس برای جانشینی مرکل را دارد.

آلمانی ها خواستار روی کار آمدن مارکوس زودر به عنوان صدر اعظم آینده هستند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل صنایع 90 به نقل از روزنامه اتریشی دی پرسه، بر اساس جدیدترین نظر سنجی تقریبا حدود دو سوم شهروندان آلمانی خواستار روی کار آمدن مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن به عنوان صدر اعظم آینده آلمان هستند.

این مسئله قابل توجهی برای مناسبات آلمان است. این نظر سنجی که به سفارش زد دی اف آلمان اجرا شده است نشان می دهد که بیشتر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی می توانند زودر را به عنوان صدر اعظم آینده آلمان تصور نمایند.

حدود 78 درصد هواداران اتحادیه احزاب متحد مسیحی و 64 درصد شرکت نمایندگان همه احزاب در این نظر سنجی که روز آدینه منتشر شده است زودر را گزینه مناسبی برای صدر اعظمی آینده آلمان می دانند. در ماه مارس تنها 30 درصد شهروندان چنین نظری داشتند.

در صندلی دوم اولاف شولتز، معاون صدر اعظم و وزیر دارایی آلمان از حزب سوسیال دموکرات قرار می گیرد که حدود 48 درصد شهروندان خواستار صدر اعظمی وی بر آلمان هستند. شولتز متولد نیدرزاکسن بوده و سال ها شهردار شهر هامبورگ بوده است.

یکی از نکات قابل توجه این نظر سنجی این است که سیاستمداران بلند مرتبه ایالت بایرن به لحاظ سنتی به سختی به عنوان صدر اعظمی برای سراسر آلمان پذیرفته می شوند. ایالت بایرن از نظر مساحت بزرگترین ایالت فدرال آلمان است و از نظر جمعیت با حدود 13 میلیون سکنه در صندلی دومین ایالت پر جمعیت آلمان قرار گرفته است.

از حدود 8 صدر اعظم آلمان از سال 1949 در واقع تنها یک مورد از ایالت بایرن بوده است. لودویگ ارهارد که از سال 1963 تا 1966 در این مسئولیت بود.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که حدود 31 درصد شهروندان هم از صدر اعظمی فریدریش مرتس ، رئیس سابق فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی به عنوان یکی دیگر از نامزدهای مطرح این سمت حمایت می نمایند.

19 درصد هم آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین- وست فالن را برای این سمت مناسب می دانند و تنها 14 درصد خواستار روی کار آمدن نوربرت روتگن، مسئول سیاست خارجی مجلس آلمان از حزب دموکرات مسیحی به عنوان صدر اعظم کشورشان هستند.

این نظر سنجی در فاصله زمانی 7 تا 9 جولای از بین حدود 1200 نفر واجد شرایط رای دادن انجام گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1092

به "آلمانی ها خواستار روی کار آمدن مارکوس زودر به عنوان صدر اعظم آینده هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمانی ها خواستار روی کار آمدن مارکوس زودر به عنوان صدر اعظم آینده هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید