آذری جهرمی: سودای ریاست جمهوری ندارم

به گزارش صنایع 90، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فضایی که درباره فضای مجازی و نحوه کنترل آن در جامعه جریان دارد فضای منطقی نیست و آن را به فضای احساسی تبدیل می کنند. گاهی ناسزا هم می گویند. می گویند وزیر ارتباطات بی مبالات است و فضای مجازی را دچار آلودگی کرده است. بگیرید و محاکمه اش کنید. برای محاکمه مان امضا هم جمع می کنند، اما باید بگویم مدیریت های قبلی را دیده ایم، بعدی ها را هم می بینیم. البته من تاکید می کنم که در برخی موارد فیلترینگ لازم است.

آذری جهرمی: سودای ریاست جمهوری ندارم

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی با حضور در یک برنامه تلویزیونی و در خصوص فیلترینگ به نکات جالبی اشاره کرد و با بیان اینکه استفاده از فیلترینگ غیرقانونی نیست، افزود: از نظر من، منطقی پشت فیلترینگ و فروش فیلتر شکن نیست و مقیاس قابل توجیحی برای مردم ندارد. البته تاکید می کنم فیلترینگ برای تمام کشور ها لازم است. اما نمی توانیم تمام پلتفرم هایی که مورد استفاده مردم هستند را محدود کنیم. آن ها جلوی این محدودیت می ایستند و مقررات درست را زیر پا می گذارند. فیلترشکن ها گوشی های مردم را آلوده می کنند و آن ها را در معرض آسیب قرار می دهند.

30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند

وزیر ارتباطات افزود: برخی می گویند فیلترشکن ها را نیز فیلتر کنید، اما نمی توان این کار را کرد. مگر فقط یک فیلترشکن وجود دارد؟ زمانی که 30 میلیون نفر دنبال فیلترشکن هستند و شرایط اقتصاد بسیاری از افراد باعث می شود به این فضا دسترسی داشته باشند، حتما راه خود را برای استفاده از فیلترشکن پیدا می کنند. نمی توان لشکری درست کرد که دنبال این موضوع باشند.

آذری جهرمی درباره زمزمه هایی که در خصوص فیلترینگ اینستاگرام به گوش می رسد، افزود: من زمزمه ای نشنیده ام در خصوص اینکه کسی بخواهد اینستاگرام را فیلتر کند. عده ای که از فیلتر اینستاگرام صحبت می کنند، اعتقاد پایدار قلبی دارند که اغلب شبکه های اجتماعی باید بسته شود.

وی خاطر نشان کرد: کاربرانی که در فضای اینستاگرام هستند، در هر فضای دیگری که وارد شوند، همین محتوا را تولید می کنند مگر این که سواد رسانه ای شان بالا برود و آموزش ببینند. اگر در تمام مدت بخواهیم از روش های قهری استفاده کنیم سطح تعارض مردم با حاکمیت بالا می رود.

سودای ریاست جمهوری ندارم

آذری جهرمی در خصوص ادعای ایفا کردن نقش پلیس خوب در حوزه فیلترینگ، گفت: نباید در این خصوص دو قطبی خوب و بد ساخته شود. آفات و عوارض، واقعی است. دشمن برای تغییر ذائقه ما آماده است و باید این ها را جدی بگیریم. اما محدودیت تنها راه آن نیست.

وی شرح داد: اختیار فیلترینگ در دست من نیست و بار ها این مساله را اعلام کرده ام. می گویند جلوی فیلترینگ بایست، اما زمان گلادیاتور ها نیست که ما بایستیم و جنگ کنیم، باید راه منطقی را پیدا کرد.

وزیر ارتباطات به رسم تمام سه سال دوره وزارت خود، حضور در انتخابات 1400 را رد کرد و گفت فعلا چنین تصمیمی ندارد.

آذری جهرمی گفت: تا الان برنامه ای برای کاندیدا شدن ریاست جمهوری نداشتم هر چند که در همان لحظه اعلام رای اعتماد این زمزمه بین کنندگان مجلس شروع شد.

وی افزود: هدف آن کسانی که این موضوع را مطرح کردند این بود که بخواهند حسادت ایجاد کنند که علیه من فضاسازی شود. هر چند که الان مجلس دنبال حداقل گذاشتن برای سن ریاست جمهوری است و علی رغم اینکه پیامبر در 40 سالگی به بعثت رسید پیشنهاد دادند که حداقل سن ریاست جمهوری را 45 سال معین خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1241

به "آذری جهرمی: سودای ریاست جمهوری ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری جهرمی: سودای ریاست جمهوری ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید