تور دهلی: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت پنجم)

به گزارش صنایع 90، هندوستان به مقدار ای گسترده است که ظاهرا این سفر توأم با ترس و وحشت ما به شماری از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری این کشور، به این سادگی به سرانجام نمی رسد. با مرور بخش دیگری از این مجموعه مقالات، همراه ما در خبرنگاران باشید.

تور دهلی: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت پنجم)

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

داستان ها و افسانه های ترسناک از دیرباز نقشی مهم در جلب توجه عموم داشته و دارند. در واقع ما اگرچه از چیزهایی واهمه داریم، اما در عین حال از اعماق وجودمان دوست داریم ترس را به شکلی واقعی تجربه کنیم و این مسئله شاید یکی از عوامل پیروزیت ژانر وحشت در جلب نظر مخاطب باشد. در همین زمینه ظاهرا صنعت توریسم و توریستی هم با معرفی حوزه ای نو به نام توریستی وحشت، قدم به این وادی گذاشته است.

هندوستان از نظر بسیاری، مقصد توریستی ایده آلی است، اما این کشور در کنار تاریخ، فرهنگ و جاذبه های طبیعی خود، ترس و وحشت را نیز به عنوان عامل جذب توریست از قلم نینداخته است.

و این لیست درست در همین مورد است، معرفی ترسناک ترین و تسخیر شده ترین مقاصد توریستی این کشور که فارغ از صحت و سقم درستی داستان هایشان در این امر پیروز عمل نموده اند.

محوطه اردوگاهی در شهر دهلی نو

یک فضای زیبا، پاکیزه و سرسبز که ظاهرا به عنوان مکانی تسخیر شده نیز به معروفیت رسیده است، به ویژه پس از نیمه شب که وحشت بر این مکان حکمفرما می گردد. مردم در خصوص زنی با ساری سفید سخن می گویند که از آنها درخواست یاری نموده است، گاهی اوقات حتی ماشینی مردم را تعقیب نموده و باعث ترس و ناراحتی آنها می گردد.

، دهلی نو

فعالیت های ماورالطبیعه روی داده در این محل را شاید بتوان یکی از معروف ترین داستان های ترسناک شهر دهلی دانست که در خصوص این مکان تسخیرشده بر سر زبان ها است. این منطقه در میان محوطه ای جنگلی و درست پشت باغ بودا ( ) واقع شده است. گزارشگران، جنگلبانان یا مردم محلی همگی فاصله خود را با این مکان حفظ نموده و همیشه قبل از وارد شدن به این منطقه، شرایط را سبک و سنگین می نمایند.

اخطارهایی در خصوص حضور سگ های شکاری و تیراندازی در این منطقه وجود دارد، به خصوص بعد از آنکه دولت اجازه استفاده از سلاح گرم بر علیه هر فردی که به نظر برسد تهدیدی برای آسیب رساندن به اموال دولتی است را صادر کرد؛ که این مسائل، بیش از پیش مردم را از نزدیک شدن به این منطقه ترسانده است.

کلیسای سه پادشاه، گوا (Goa)

این منطقه نیز به علت تجربیات ماورایی و غیر معمول خود به معروفیت رسیده است که به وسیله بسیاری از ساکنان محلی و نیز تیم انجمن ماورالطبیعه هند مورد تأیید قرار گرفته است. باور بر این است که ارواح سه پادشاه که بر سر اموال این کلیسا به جان هم افتاده و در نهایت هر سه کشته شده اند در این محل پرسه زده و سرگردانند.

معادن ، ماسوری

این مکان نیز به عنوان یکی از تسخیرشده ترین مکان های خالی از سکنه هند شناخته شده است. معادنی که بعد از مرگ حدود نیم میلیون معدنچی به علت شرایط نامساعد معدن، خاتمه تعطیل شدند.

مردم محلی باور دارند که این مکان اکنون محل زندگی ساحره هایی است که شب هنگام در این حفره های زیرزمینی در پی گرفتن زندگی های بیشتری هستند. وقوع تصادف و نیز مرگ های غیر طبیعی در این منطقه این شایعه را قوت بیشتری بخشیده و باعث شده است که این مکان به عنوان یکی از ترسناک ترین های این کشور معرفی شوند.

گورستان کالپالی (Kalpalli)، بنگلور

این مکان در اصل به عنوان گورستان سنت جان شناخته شده و در جاده قدیمی مَدرَس واقع شده است. مشاهده ارواح و اشباح از جمله مسائلی است که همیشه به وسیله توریستان کنجکاو یا مردمی که از این محل عبور کردند، گزارش شده است.

در این میان به ویژه روح مردی که ظاهرا در این منطقه ها کمین نموده و مردم را می ترساند، معروفیت بیشتری دارد. بی شک در تاریکی شب این مکان باعث به لرزه افتادن هر کسی خواهد شد و در این میان افراد ضعیف و ترسو در معرض خطر بیشتری هستند.

عمارتی در پونه (Pune)

خرابه های قدیمی و رو به ویرانی یک خانه به تنهایی ترسناک و دلهره آور است و بر اساس داستان های محلی، این خانه به وسیله روح شیطانی یک زن مسن تسخیر شده که اوضاع را به مراتب بدتر نموده است. صداهای عجیب، خنده های دیوانه وار و جیغ هایی که خون را در عروق منجمد می نمایند اغلب در اواخر شب از این مکان به گوش می رسد و همین مسائل سبب شده که این مکان خیلی راحت به عنوان یکی از تسخیرشده ترین مکان های هند شناخته گردد.

محلی ها تا حد ممکن از این بنای در حال تخریب دوری نموده و به دیگران نیز توصیه می نمایند که قدم به آنجا نگذارند. هر چند عده ای این چالش را پذیرفته و دل و جرأت خود را در بوته آزمایش می گذارند.

خانه شماره 3، دهلی

چندین سال قبل یک زوج مسن و ناتوان در خانه مسکونی خود و در کمال خونسردی به قتل رسیدند. از آن موقع این مکان در دام شایعات افتاده و از سوی دیگر اندک اندک ویرانه شد.

با گذشت هر سال داستان های بیشتری در خصوص ساکنان احتمالی آن بر سر زبان ها افتاد. نجواهای آرام، صداهای عجیب و خنده های وحشتناک بخشی از آن چیزهایی است که این ترس و وحشت را قوت بیشتری بخشیده است. طلسمی ساخته شده از عمیق ترین ترس های انسان که این مکان را نیز در این لیست جای داده است.

ویلای واس (Vas)، بنگلور

این مکان گذشته ای تراژیک و توأم با خشونت دارد. این عمارت متعلق به دختران وکیلی به نام واس بوده است، دو دختر به نام های دویس و ورا .

در سال 2001، دویس به شکلی مرموز و به وسیله ضاربی ناشناس کشته می گردد. جسد او به خاک سپرده شده و مدتی بعد ورا نیز این خانه را ترک می نماید. این مکان به مرور مخروبه شده و ظاهرا بعدا به وسیله روح دویس اشغال می گردد که هنوز هم در راهروهای خانه در رفت و آمد است. یک گروه تحقیقاتی که پیرامون مسائل ماورایی و پدیده های عجیب تحقیق می نمایند، تصدیق کردند که انرژی های منفی و اختلالات زیادی در این خانه وجود دارد.

به خاتمه بخش دیگری از این سفرنامه ترسناک رسیدیم. در بخش بعدی و آخرین قسمت این مجموعه مهیج، آخرین موارد این لیست را آنالیز خواهیم کرد.

منبع: کجارو / holidify.com
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1952

به "تور دهلی: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت پنجم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دهلی: گردشگری وحشت: مقاصد گردشگری تسخیر شده هند (قسمت پنجم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید