مومنی: اتاق فکرها برای ضربه فنی کردن استقلال راه های درستی را انتخاب نکرده اند، با گل محمدی مماشات کردند

به گزارش صنایع 90، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال به حکم اخیر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد و از مماشات این کمیته با سرمربی پرسپولیس گلایه کرد.

مومنی: اتاق فکرها برای ضربه فنی کردن استقلال راه های درستی را انتخاب نکرده اند، با گل محمدی مماشات کردند

محمد مومنی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اعتراض بازیکنان و مربیان استقلال به قضاوت سیدرضا مهدوی در ملاقات با پیکان در هفته بیست وچهارم لیگ برتر فوتبال، گفت: در اینکه داور به عنوان قاضی در میدان است و همه از او توقع عدالت دارند، شکی نیست، اما اگر این عدالت زیر سؤال برود، جایگاه داوری خدشه دار می گردد. درست است که شاید تیم ها ضرر نمایند، ولی جایگاه داوری زیر سؤال می رود. در یکی از رسانه ها عنوان شده بود چرا به داوران هجمه وارد می گردد. باید توجه داشت این هجمه ها علت دارد و بی علت نیست. داوران نسبت به اعمال و رفتارشان و حتی نوع صحبت شان وظیفه دارند. داوران می خواهند برترین باشند، اما این را باید بدانند یک سوت ممکن است جایگاه همه را به خطر بیندازد.

داور سوت نزده، کارشناسان داوری با تلویزیون تماس گرفتند

وی افزود: اخراج سیلوا به وسیله مهدوی در بازی با پیکان، به نوعی پوئن گرفتن مهاجم از مدافع بود. توپ در دسترس مهاجم نبود و اگر سرعت نور را هم داشت به توپ نمی رسید، چون سیدحسین حسینی از دروازه خارج شده بود و به توپ می رسید. احساس می کنم مهاجم پیکان خودش را انداخت که پوئن بگیرد. نمی خواهم بگویم داور را فریب داد، ولی او را تحت تأثیر قرار داد. یکسری کارشناسان هنوز داور سوت نزده با تلویزیون تماس گرفتند و گفتند خطا درست بوده است. چرا برای رقبا چنین اتفاقی نمی افتد؟!

یکسری ها دَم از معلومات می زنند ولی درون شان تهی است

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال با اشاره به بعضی اتفاقات علیه آبی پوشان یادآور شد: در بعضی رسانه ها طوری وانمود می نمایند که مربیان استقلالی در لیگ برتر مقابل فلان تیم امتیاز گرفته اند، ولی برابر استقلال امتیاز از دست داده اند. آیا لیگ برتر جای این کارها است؟ درست است که مربیان استقلالی همه چیزشان را از استقلال دارند، ولی آیا آبروی شان را از سر راه آورده اند؟ نگاه مردم را به این سمت نبرید که برای استقلال اتفاقاتی می افتد. چرا در سال های اخیر چنین مسائلی مطرح نبود؟ چرا الان همه قاضی شده اند و حرف می زنند؟! راه هایی که می خواهند استقلال را ضربه فنی کند، راه های درستی نیست. بگذارید همه چیز در داخل زمین اتفاق بیفتد. شاید بعضی ها حرف های آنچنانی زده و دم از دانش و معلومات بزنند، ولی داخل آن تهی است. مشخص است که یک ساعت مطالعه نموده اند و یاد گرفتند و آن را تحویل رسانه ها می دهند.

به علت فشار روی پرسپولیس دنبال حاشیه برای استقلال هستند

مومنی در واکنش به اظهارات حمید مطهری مربی پرسپولیس که گفته است گویا نتایج بیرون از زمین رقم می خورد، گفت: مطهری دوست خوب من است و نمی خواهم جواب حرف او را بدهم، ولی یک سؤال دارم. آیا از بیرون به مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس می گویند موقعیت را گل نکن؟ فشار روانی زیادی روی تیم شان است و باید مدیریت نموده و استرس را از تیم شان دور نمایند. چطور وقتی در سال های گذشته نتیجه می گرفتند، نتایج داخل زمین بود، ولی الان بیرون از زمین شده است؟ اینها هجمه هایی است که برای استقلال درست می نمایند. صحبت های مدیریت شده، مصاحبه های مختلف و ... برای ایجاد حاشیه در استقلال است.

اتاق فکرها نمی توانند کاری علیه استقلال نمایند

وی ادامه داد: در سال های اخیر وزیر و وزرا علایق خودشان را نسبت به یک تیم اعلام می کردند و همه چیز مشخص بود، اما چرا یک استقلالی به خودش اجازه نداد حرفی بزند؟ چون نمی خواست شأن و شخصیت استقلال زیر سؤال برود. استقلال احتیاج به عوامل بیرونی ندارد و به کسی وابسته نیست. دو بازیکن از استقلال گرفتند تا تحت فشار قرار بگیرد، ولی اینطور نشد، چرا؟ چون مدیریت و سرمربی به این مسائل واقف بودند و انگیزه شان بیشتر شد. در بحث جدایی این دو بازیکن (سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند) گفتیم حق با قانون است، اما بدانند استقلال در زمین نتیجه می گیرد و جریان ها و اتاق فکرها نمی توانند کاری نمایند.

با گل محمدی مماشات کردند

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در واکنش به آرای کمیته انضباطی درباره دربی 98 گفت: قضاوت ها نباید تابع شرایط و مقررات مصلحتی قرار بگیرند. قانون فراتر از افراد است و اگر ملزم به رعایت قانون باشیم، فوتبالی عاری از خشونت خواهیم داشت. کمیته انضباطی نباید مماشات می کرد. با کاری که گل محمدی انجام داد قانون باید از داور حمایت می کرد. کسی که این کار را نموده است، باید جزایش را بدهد و فرقی نمی کند فرهاد مجیدی باشد یا گل محمدی. به نظرم با گل محمدی مماشات کردند و این کار وجهه خوبی برای فوتبال ایران نخواهد داشت و عملکرد تصمیم گیرندگان را زیر سؤال می برند. فردا روزی همه می گویند چرا ما محروم شدیم فلان مربی نشد؟!

طرفداران به هر صحبتی واکنش نشان ندهند

مومنی در خاتمه گفت: ما می خواهیم قهرمان شویم و برای مان مهم نیست با امتیاز بیشتر یا کمتر، مهم این است که اول شویم، بنابراین طرفداران بابت نتیجه بازی با پیکان نگرانی نداشته باشند. مدیریت باشگاه اجازه نمی دهد موردی باعث از بین رفتن آرامش استقلال گردد. طرفداران هوشیار باشند و به هر صحبتی واکنش نشان ندهند. همه این کارها برای تحت فشار قرار دادن استقلال است، ولی همگی سعی می کنیم اتفاقاتی خوب در قرن نو برای استقلال بیفتد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2085

به "مومنی: اتاق فکرها برای ضربه فنی کردن استقلال راه های درستی را انتخاب نکرده اند، با گل محمدی مماشات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومنی: اتاق فکرها برای ضربه فنی کردن استقلال راه های درستی را انتخاب نکرده اند، با گل محمدی مماشات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید