دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

به گزارش صنایع 90، عبدالرحیم نوه ابراهیم در مصاحبه با خبرنگار مهر با اشاره به سطح بندی دانشگاه ها، گفت: بزودی شناسنامه هریک از موسسات سطح بندی شده جهت اطلاع از شرایط موجود و دستیابی به مسیرهای موثر، برای ارتقاء به سطح بالاتر مستقیما به موسسه مربوطه اعلام خواهد شد.

دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

وی ادامه داد: این شناسنامه براساس اطلاعاتی است که دانشگاه ها برای انجام سطح بندی ارائه نموده بودند، براساس این اطلاعات تعیین است که موسسه و یا دانشگاه مذکور در کدام زمینه ضعیف بوده و احتیاج به تقویت دارد تا به سطوح بالاتر ارتقاء یابد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم ادامه داد: در سطح بندی اخیر دانشگاه های سراسری، بسیاری از دانشگاه ها از سطح 3 به سطح 2 ارتقاء یافته بودند.

وی ادامه داد: موسسات و مراکز آموزش عالی که اسامی آنها در نظام سطح بندی که اعلام شد، قرار نگرفته، در سطح 4 ارزیابی می شوند.

نوه ابراهیم اضافه کرد: موسساتی که به هر دلیل در سایر مراکز دانشگاهی ادغام شوند، مشمول سطح بندی همان دانشگاه قرار می گیرند.

به گزارش مهر، در اجرای ماده 3 سیاست ها و ضوابط اجرایی حاکم بر آمایش آموزش عالی (موسوم به طرح آمایش) مصوب 18اسفند 94 شورای عالی انقلاب فرهنگی، اخیرا دومین دوره طرح سطح بندی دانشگاه های کشور با ارزیابی 120 موسسه و مرکز آموزش عالی انجام شد.

مراکز آموزشی کشور، براساس عملکرد ملی و بین المللی و ماموریت های محوری از جمله توسعه علم و فناوری، گسترش مرزهای دانش و یاری به برطرف چالش های ملی، در سطوح مختلف قرار گرفته اند.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1379

به "دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید