خواهرخواندگی تهران ـ سارایوو ، توسعه گردشگری، سرفصل مشترک همکاری ها

به گزارش صنایع 90، شهردار تهران و شهردار سارایوو تفاهم نامه خواهرخوانندگی فی مابین این دو شهر را امضاء کردند.

خواهرخواندگی تهران ـ سارایوو ، توسعه گردشگری، سرفصل مشترک همکاری ها

اگر علاقمند به سفر با بهترین سفر به کانادا با کشتی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش صنایع 90، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی فی مابین تهران و سارایوو با بیان اینکه خرسند هستیم که در هفته های اخیر، شهر تهران میزبان رییس جمهور کشور بوسنی و هرزگوین و شهردار سارایوو بوده است، گفت: مردم دو کشور و سارایوو سابقه آشنایی دیرینه ای دارند، چراکه مردم ایران در زمان جنگ بوسنی یاری های زیادی به مردم این کشور داشته اند و امروز باید ما به عنوان شهردار تهران و شهردار سارایوو به گونه ای عمل کنیم که ارتباط و روابط خوبی فی مابین دو کشور ایران و بوسنی و دو شهر تهران و ساریوو ایجاد شود.

وی با اشاره به ایجاد خواهرخواندگی این دو شهر گفت: در حقیقت پیمان خواهرخواندگی بسترهایی در زمینه توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و خدماتی را فراهم می نماید.

شهردار تهران با بیان اینکه همکاری این دو شهر با توجه به آشنایی مردم دو کشور سال هاست قدمت دارد، گفت: در زمینه همکاری های فرهنگی و گردشگری می توانیم اقدامات زیادی انجام دهیم و امیدواریم بتوانیم ابعاد دیگر پیمان خواهرخواندگی نیز اجرایی شود.

قالیباف اضافه کرد: یکی از این مفاد پیمان خواهرخواندگی برگزاری هفته فرهنگی تهران در سارایوو و برعکس است که امیدواریم محقق شود.

به گزارش صنایع 90، در ادامه ایوو کومشیچ، شهردار سارایوو نیز در ادامه این مراسم ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران گفت: امضای این تفاهم نامه اثبات دوستی فی مابین تهران و سارایوو است و همانگونه که اشاره شده، روابط دو شهر تهران و سارایوو به سال های قبل بازمی شود که فضای بسیار مناسبی برای گسترش اقدامات فرهنگی، علمی و تجاری، وجود دارد.

وی با بیان اینکه مردم بوسنی نمی توانند یاری ها و حمایت مردم ایران در زمان جنگ را فراموش نمایند، گفت: در آن شرایط سخت دولت و ملت ایران پشتیبان بوسنی بود که این یاری ها در زمان سخت نشان می دهد که چه مقدار یک کشوری می تواند دوست و همراه باشد و من امروز با خرسندی و افتخار میهمان شهر تهران هستم.

شهردار سارایوو ضمن دعوت از قالیباف برای بازدید از شهر سارایوو گفت: تهران شهر بسیار بزرگی است که به سختی می توان آن را رویت کرد مگر اینکه بر فراز آن پرواز کنی تا بتوانی همه شهر را بازدید کنی.

کومشیچ با اشاره به گسترش خطوط مترو در تهران گفت: تهران شهری است که خطوط مترو گسترده ای دارد و در یک روز بیش از نیمی از جمعیت کشور بوسنی را جابه جا می نماید.

وی ضمن شگفتی از مرکز کنترل ترافیک شهر تهران گفت: یکی از مکان هایی که من را به شدت تحت تاثیر قرار داده، بازدید از مرکز کنترل ترافیک شهر تهران بود چراکه دغدغه همه مدیران شهرداری در همه کشورها چگونگی کنترل ترافیک است که باید بگویم این مرکز به خوبی توانسته است کنترل ترافیک تهران که بنا به گفته مسوولان شامل تردد چند میلیون خودرو می شود را کنترل کنیم.

شهردار سارایوو با اشاره به ظرفیت فرهنگی تهران گفت: علاقه مند هستیم که از بافت های فرهنگی و تاریخی تهران بازدید کنیم چراکه به نظر می رسد ظرفیت بسیار بالایی بین دو شهر برای همکاری در زمینه توسعه گردشگری وجود داشته باشد.

کومشیچ با اشاره به تاریخ چند هزار ساله تهران گفت: ما امیدواریم که ضمن بازدید از مراکز فرهنگی و تاریخی تهران بتوانیم، زمینه های همکاری بین این دو شهر در زمینه گردشگری و فرهنگی را توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 736

به "خواهرخواندگی تهران ـ سارایوو ، توسعه گردشگری، سرفصل مشترک همکاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهرخواندگی تهران ـ سارایوو ، توسعه گردشگری، سرفصل مشترک همکاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید