خبرنگاران نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی کرمان تشدید می گردد

به گزارش صنایع 90، کرمان - خبرنگاران - سرپرست پلیس امنیت عمومی استان گفت: پلیس با هماهنگی و همکاری اداراتی چون صمت، بهداشت، اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی نظارت بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در صنوف و اماکن عمومی این استان را تشدید می نماید.

خبرنگاران نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی کرمان تشدید می گردد

به گزارش صنایع 90، سرهنگ محمود پارسا روز سه شمبه در نشست با رسانه ها در تشریح این خبر اضافه نمود: استفاده اجباری از ماسک و دستکش و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مدیران و صاحبان واحدهای صنفی ، اماکن عمومی و مشتریان از موارد طرح سلامت محور و تشدید نظارت بر اماکن عمومی است.

وی اضافه نمود: این تدابیر تنها به منظور حفظ سلامت افراد جامعه و به منظور قطع زنجیره انتقال و مهار این بیماری مهلک در نظر گرفته شده و ماموران پلیس امنیت عمومی استان در اداره نظارت بر اماکن عمومی بر اجرای صحیح آن نظارت دارند.

سرهنگ پارسا گفت: براساس آخرین تدابیر ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، بازگشایی و فعالیت بعضی کسب و کارهای پرخطر و پرریسک مانند تالارهای پذیرایی صرفا در شهرهای کم خطر سفید و زرد تنها با 50 درصد ظرفیت ، قهوه خانه ها در شهرهای کم خطرسفید و زردو نمایشگاه های تخصصی تنها در صورت دعوت از افراد متخصص و عدم پذیرش و حضور بازدید نمایندگان غیر مرتبط با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مجاز است و بازگشایی و فعالیت سایر کسب و کارهای پرخطر و پرریسک مانند سالن های استخر، سونا، جکوزی و ماساژ کماکان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

سرپرست پلیس امنیت عمومی استان کرمان، فعالیت واحدهای صنفی آرایشگاه های زنانه و مردانه، آکادمی های رانندگی و باشگاه های ورزشی انفرادی و غیر گروهی که ارتباط بین فردی و زیادی ندارند را مطابق آخرین تصمیمات ستاد به شرط مراعات الزامات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شاغلین و مراجعین مجاز دانست و اضافه نمود: تمام این تصمیمات به وسیله اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی و ماموران نظارت بر اماکن عمومی رصد و از فعالیت واحدهای صنفی که پروتکل های بهداشتی را رعایت ننمایند جلوگیری خواهد شد.

سرهنگ پارسا، خط قرمز پلیس را کماکان عرضه قلیان در واحدهای صنفی برشمرد و خاطر نشان کرد: برابر دستور دادستانی با واحدهای متخلف که خط قرمز پلیس را مراعات ننمایند برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی به متصدیان واحدهای صنفی و مدیران واحدها و اتحادیه ها و اتاق اصناف نیز متذکر شد: در صورت مشاهده مشتریانی که موازین بهداشتی به ویژه زدن ماسک را رعایت ننمایند از ارائه هر گونه خدمات به آنان خودداری نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1129

به "خبرنگاران نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی کرمان تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی کرمان تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید