تلاش دلالان برای ممانعت از ورود سیمان در بورس به جایی نرسید

به گزارش صنایع 90، یک تولید کننده سیمان گفت: تا به امروز حدود 80 درصد کارخانجات سیمان در بورس کالا پذیرش شده اند و بزودی تمام کارخانجات، سیمانشان را در بورس عرضه می کنند.

تلاش دلالان برای ممانعت از ورود سیمان در بورس به جایی نرسید

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، ابراهیم غلام زاده با اشاره به اینکه دلالان آخرین تلاش های خود را برای ممانعت از ورود سیمان در بورس کالا کردند، اما با حمایت وزارت صمت پیروز نشدند، گفت: پیش از این دلالان با منفعت طلبی سیمان را زیر قیمت مصوب و به صورت نسیه و چند ماهه خریداری، اما با قیمت های بالا در بازار به فروش می رسانند.

وی افزود: تا به امروز حدود 80 درصد کارخانجات سیمان در بورس کالا پذیرش شده اند و بزودی تمام کارخانجات سیمانشان را در بورس عرضه میکنند.

به گفته این تولیدکننده، عرضه سیمان در بورس کالا باعث شد قیمت سیمان پاکت که به تنی 2 میلیون تومان رسیده بود تعدیل و امروز بطور میانه هفتصد، تا هفتصد و پنجاه هزار تومن باشد.

غلام زاده با اعلام اینکه طبق بخشنامه اخیر وزارت صمت مقرر شده کلیه کارخانجات، سیمان تولیدی خود را در بورس عرضه کنند، گفت: کلیه مصرف کنندگان که در چهارگروه دسته بندی شده و مکلفند کد بورس کالا را اخذ و سیمان خود را از بورس کالا خریداری کنند.

وی افزود: تا زمانی که توازن در بازار حاکم شود باید نهاد های نظارتی بر چرخه توزیع سیمان نظارت کنند تا سیمان با قیمت مناسبی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1804

به "تلاش دلالان برای ممانعت از ورود سیمان در بورس به جایی نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش دلالان برای ممانعت از ورود سیمان در بورس به جایی نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید