بیش از 75 سرآمد علمی مورد حمایت فدراسیون سرآمدان علمی ایران نهاده شد

به گزارش صنایع 90، فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف تقویت و افزایش کیفیت علمی کشور، در سال 1398 تعداد 75 سرآمد علمی را مورد حمایت قرار داد.

بیش از 75 سرآمد علمی مورد حمایت فدراسیون سرآمدان علمی ایران نهاده شد

به گزارش گروه فناوری صنایع 90، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف تقویت و افزایش کیفیت علمی کشور، در سال 1398 تعداد 75 سرآمد علمی را مورد حمایت قرار داد.

این افراد منتخب ازانواع حمایت ها از جمله پژوهانه نقدی (از 20 تا 50 میلیون تومان) و گرنت خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی برخوردار می شوند. همچنین به کارگیری محقق پسادکتری (1 تا 2 نفر) و شرکت در کنگره های معتبر بین الملی، بخش دیگری از حمایت های در نظر گرفته شده برای این افراد است. حق الزحمه محققان پسادکتری، به مدت یک سال توسط فدراسیون سرآمدان علمی ایران پرداخت می گردد.

برای انتخاب این افراد، اعتبار علمی (SC) افراد اندازه گیری شده و 75 نفر برتر در قالب 2 گروه الف و ب انتخاب می شوند.

برای اندازه گیری اعتبار علمی نیز از شاخص هایی مانند، میانگین ارجاعات مقالات و سن علمی فرد استفاده می گردد. برای ارزیابی و انتخاب افراد در سال 1398، انتشار حداقل یک مقاله در بازه زمانی 2016 تا 2018 در یکی از نشریات برتر مورد تأیید فدراسیون لازم است.

برای محاسبه اعتبار علمی فرد از دیگر شاخص های علمی مانند، کیفیت انتشارات (میزان ارجاعات فرد از نشریات برتر)، ارائه سخنرانی در کنگره های علمی معتبر به عنوان سخنران کلیدی و مدعو و استفاده می گردد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس سایت سرآمدان علمی ایران به نشانی www.isef.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 605

به "بیش از 75 سرآمد علمی مورد حمایت فدراسیون سرآمدان علمی ایران نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 75 سرآمد علمی مورد حمایت فدراسیون سرآمدان علمی ایران نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید