بلایی که علیرضا بیرانوند سر خودش و پرسپولیس آورد

به گزارش صنایع 90، گاهی جدایی یک ستاره درخشان از باشگاهش منجر به پیشرفت آن بازیکن می شود. این اتفاق از غم فراق می کاهد و هواداران باشگاه مبدأ هم از رشد بازیکن سابق خود راضی می شوند. این شبیه اتفاقی است که مثلا برای مهدی طارمی رخ داد. شما امروز حتی یک هوادار پرسپولیس را هم پیدا نمی کنید که مدعی باشد طارمی نباید از فوتبال ایران می رفت. او برای خودش در اروپا جایگاه قابل اعتنایی پیدا کرده و معلوم بود که از نظر فنی، قد طارمی بلندتر از سقف فوتبال باشگاهی کشور است.

بلایی که علیرضا بیرانوند سر خودش و پرسپولیس آورد

با این حال گاهی جدایی یک ستاره از باشگاهش به ضرر هر دو طرف تمام می شود و این تلخ ترین اتفاقی است که می تواند رخ بدهد. نمونه تازه و دم دستی از این داستان، کوچ علیرضا بیرانوند از پرسپولیس است؛ دروازه بانی که در میانه های لیگ نوزدهم با هزار امید و آرزو به اروپا ترانسفر شد، اما در دو سال گذشته شرایط برای او اصلا خوب پیش نرفته است.

سرگذشت بیرانوند، بدون پرسپولیس

علیرضا بیرانوند در بدو جدایی از پرسپولیس به آنتورپ بلژیک پیوست. او آن قدر از درخشش در فوتبال اروپا مطمئن بود که با یکی از آن شوخی های خاص خودش می گفت: نگران کرونا نباشید! رئیس باشگاه جت اختصاصی برایم می فرستد. در بلژیک، اما پیش پای بیرو فرش قرمز پهن نکرده بودند. او در آنتورپ عمدتا نیمکت نشین بود و از دوران حضورش در این تیم، تنها یک نمایش درخشان برابر تاتنهام در لیگ اروپا به یادگار باقی ماند. بعدتر بیرو در جست وجوی آینده ای بهتر به بوآویشتا در لیگ پرتغال پیوست، اما وضع حتی بدتر هم شد.

دروازه بان ایرانی در لیگ پرتغال به ندرت بازی کرده و آمار بد او در مسابقاتی که به میدان رفته، باعث تداوم نیمکت نشینی اش شده است. این وضع تا جایی ادامه یافت که بیرو از فرم ایده آل فنی خارج شد و حتی پیراهن شماره یک تیم ملی را هم از دست داد. حتی شنیده می شود او از نظر مالی هم بهره برداری خیلی خوبی از دوران اقامتش در اروپا نداشته است. مجموعه این شرایط باعث شده بار ها و بار ها شایعه بازگشت علیرضا به فوتبال ایران سر زبان ها بیفتد؛ اتفاقی که برخی عقیده دارند در ماه های منتهی به جام جهانی 2022 رخ می دهد تا بیرو جایگاهش در تیم ملی را هم پس بگیرد.

سرگذشت پرسپولیس، بدون بیرانوند

این طرف قضیه وضع آن قدر ها هم تراژیک نبود، اما به هر حال جای خالی بیرانوند حس شد و این خلأ هر روز هم بیشتر از قبل به چشم می آید. پرسپولیس بدون علیرضا دو قهرمانی در لیگ برتر به دست آورد و یک بار هم به فینال لیگ قهرمانان رسید، اما خیلی از ناظران می دیدند که ستاره ای درون دروازه گم شده است. حامد لک اگر چه شروعی توفانی در جمع سرخ پوشان داشت، اما عملکردش به تدریج شیب نزولی پیدا کرد. این اواخر پرسپولیس گل های مشابه بسیاری از روی ضربات کاشته دریافت می کند.

غیر از ضعف کلی ساختار دفاعی و عملکرد ضعیف مدافعان، طبیعتا سهم دروازه بان را هم در دریافت این گل ها نمی توان نادیده گرفت. خیلی ها عقیده دارند این یکی از آن جا هایی است که غیبت بیرانوند به وضوح حس می شود او با قامت بلند و دست های کشیده خودش، خیلی از این توپ ها را روی هوا جمع می کرد و اصلا اجازه ایجاد موقعیت را به تیم حریف نمی داد. در روز های پایانی حضور بیرو در پرسپولیس هم شاید تمرکز پایین او و علاقه اش به لژیونرشدن باعث افت این دروازه بان شد. در هر صورت امروز که حامد لک به دلیل مسائل فنی نیمکت نشین شده و بوژیدار رادوشوویچ هم به کشورش بازگشته، شاید خیلی ها فکر می کنند کاش بیرانوند از پرسپولیس جدا نمی شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 2063

به "بلایی که علیرضا بیرانوند سر خودش و پرسپولیس آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که علیرضا بیرانوند سر خودش و پرسپولیس آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید