اظهار نگرانی ایران از وضعیت بومیان کانادا

به گزارش صنایع 90، به دنبال وخامت فزاینده وضعیت بومیان کانادا که اعتراض تعدادی از گزارشگران سازمان ملل و سازمان های غیردولتی را به دنبال داشته است، کاردار کانادا در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب نگرانی عمیق جمهوری اسلامی ایران از نقض حقوق بومیان در کانادا به وی ابلاغ شد.

اظهار نگرانی ایران از وضعیت بومیان کانادا

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، معاون اداره حقوق بشر وزارت امور خارجه در دیدار با کاردار کانادا در تهران با اشاره به نامه اخیر جیمز آنایا ـ گزارشگر ویژه سازمان ملل ـ به دولت کانادا اظهار کرد: همان گونه که بیان شده وضعیت نامناسب بومیان کانادا موجب تأسف و نگرانی جامعه بین المللی است و جمهوری اسلامی ایران نسبت به نقض فاحش حقوق این افراد توسط دولت کانادا به شدت معترض است.

او با اشاره به این که بومیان کانادا در فقر و وضعیت نامناسب بهداشتی، آموزشی و شغلی نگه داشته شده اند بیان کرد که حقوق اساسی این بومیان به صورتی آشکار توسط دولت کانادا نقض می گردد. بنابراین جمهوری اسلامی ایران از دولت کانادا می خواهد در اسرع وقت به گزارشگر ویژه سازمان ملل اجازه دیدار از مناطق مسکونی بومیان کانادا را داده و نظارت نهادهای حقوق بشری سازمان ملل بر عملکرد دولت کانادا نسبت به بومیان آن کشور را تسهیل کند.

معاون اداره حقوق بشر وزارت امور خارجه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران هم چنین از دولت کانادا می خواهد تا تعهدات و الزامات بین المللی حقوق بشری خود را محترم شمرده و با جامعه بومیان آن کشور برای یافتن راه حلی پایدار برای برطرف مسائل آنان همکاری کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 411

به "اظهار نگرانی ایران از وضعیت بومیان کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار نگرانی ایران از وضعیت بومیان کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید