ارتفاعات؛ ایستگاه آخر زندگی

به گزارش صنایع 90، تهران (پانا) - آخر هفته با انتشار خبر تلخ مرگ دو ورزشکار در سمنان همراه بود. دو ورزشکار ایرانی که در حادثه های جداگانه جان خود را از دست دادند. یکی بسکتبالیست بود و دیگری چترباز؛ هر دو جان دادند، آن هم درست درحال انجام ورزشی که به آن علاقه داشتند. چتربازی که درحال آموزش بود و بسکتبالیستی که در حال کوهنوردی جان باخت. هردو سقوط کردند. ارتفاع زندگی آنها را گرفت. هردو در سمنان قربانی حادثه های دلخراشی شدند.

ارتفاعات؛ ایستگاه آخر زندگی

به گزارش شهروند، نخستین حادثه مربوط به مهرداد خیرخواهان است. بسکتبالیست 36ساله ای که در پارک کوهستان سمنان جان باخت. پسر ورزشکاری که از بالای کوه تعادل خود را از دست داد و در میان صخره ها سقوط کرد. او که به جز بسکتبال به کوهنوردی نیز علاقه زیادی داشت، در نهایت در میان صخره ها جان خود را از دست داد.

صخره هایی که جان گرفت

این حادثه ساعت 18و 58 دقیقه به سامانه 125 آتش نشانی اطلاع داده شد. بلافاصله تیم نجات در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه رساند. همزمان 3 ایستگاه یک، دو و پنج به همراه 3 دستگاه خودرو 7نفر آتش نشان برای امدادرسانی این حادثه به محل رفتند.

اسمعیل پور، رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری سمنان درباره جزئیات این ماجرا گفت: طی تماس شهروندی با سامانه 125 نیرو های عملیاتی به محل اعزام شدند. به محض رسیدن، مشاهده کردند پسری 36ساله از بالای کوه تعادل خود را از دست داده و در میان صخره ها سقوط نموده است. او به شدت دچار مصدومیت شده بود. بنابراین آتش نشانان بلافاصله از طریق تجهیزات امدادی و حمل مصدوم، (بسکت) بعد از فیکس کردن و مهار مصدوم، او را به پایین کوه انتقال و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

اما شدت جراحات به حدی بود که این پسر ورزشکار نتوانست مقاومت کند. او به دلیل شدت جراحت وارده حال وخیمی داشت. بنابراین پس از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. او یکی از بسکتبالیست های جوان و حرفه ای سمنان بود.

مرگ در ارتفاعات

دومین حادثه نیز به چترباز میانسال برمی گردد. چتربازی که هنگام آموزش به شاگردانش سقوط کرد و جان باخت. بازنشدن چتر هنگام پرش از ارتفاع، مرگ در دم این فرد را رقم زد. 73 سال سن داشت. به شاگردانش آموزش می داد. کاری را که سال ها با آن زندگی نموده بود. ارتفاعات برایش مثل خانه ای امن شده بود. مرد میانسالی که چتر برایش مثل یک دوست و همراه شده بود، اما همین یار همیشگی درنهایت ایستگاه آخر زندگی اش را رقم زد. چتر در ارتفاعات او را تنها گذاشت. دستش را رها کرد. او در مقابل شاگردانش و هنگام آموزش سقوط کرد و زندگی اش به انتها رسید.

ساعت 14و47 دقیقه روز چهارشنبه هجدهم فروردین ماه بود که این حادثه رخ داد. یک سانحه که در شهرستان گرمسار رخ داده بود. بلافاصله این حادثه به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام شد. خیلی زود موضوع در دستور کار مأموران نهاده شد و رسیدگی به این ماجرا شروع شد. مأموران پاسگاه انتظامی کردوان به محل اعلام شده در منطقه نورالدین گرمسار اعزام شدند. در آنالیز های پلیس معین شد یکی از مربیان چتربازی، دچار حادثه شده و جان خود را از دست داده است.

در این حادثه، این مربی 73ساله بر اثر بازنشدن چترش حین آموزش چتربازی و هنگام پرش از ارتفاع، به شدت با زمین برخورد نموده و در دم جان خود را از دست داد. حادثه ای که تلخی یک اتفاق ناگوار در تهران را یادآوری کرد.

یادآوری یک حادثه تلخ

چندماه پیش بود که شهرک اکباتان و مردم و بعضی از آتش نشانان درست مثل همین صحنه را در مقابل چشمانشان دیدند. پسر چتربازی که در مراسم یادبود شهدای پلاسکو، با لباس آتش نشان سقوط کرد و جان باخت. چتربازی که ترس را گم نموده بود. زندگی را در آسمان ها یافته بود. در همان آسمان هم ابدی شد. در آرزوی پوشیدن لباس آتش نشانی بود. کاری که خیلی دوست داشت یک روزی انجامش دهد، اما با همین لباس به آسمان ها پیوست. محمد بزرگی نام این چترباز معروف کشورمان بود. او که قصد داشت یاد شهدای پلاسکو را زنده نگه دارد، در این مراسم جانش را از دست داد. مثل همواره با هیجان به ارتفاع رفت. از پرنده بودن خود لذت می برد، اما درست سه ثانیه با مرگ فاصله داشت. از ارتفاع 56متری سقوط کرد. سقوط مرگبار او تنها سه ثانیه طول کشید. چتر، یار این چترباز حرفه ای هم نشد. محمد بین زمین و آسمان تنها ماند. یار همیشگی اش او را در نیمه راه تنها گذاشت. محمد بزرگی سقوط کرد تا نامش برای همواره جاودان گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1603

به "ارتفاعات؛ ایستگاه آخر زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتفاعات؛ ایستگاه آخر زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید