آموزش نصب کاشی سرامیکی بر روی سطح بتنی

به گزارش صنایع 90، کاشی نمونه ای از متریالی است که می توان از آن برای زیبا سازی کف و دیوارها استفاده کرد. استفاده از کاشی در طراحی حمام بدون شک نمای زیبایی ایجاد خواهدکرد. امروزه انواع مختلفی از کاشی ها وجود دارند. برای مثال کاشی های سرامیکی نمونه ای از آن ها می باشد. آن چه که در این مطلب از ما با شما در میان خواهیم گذاشت، آموزش نصب کاشی بر روی سطوح بتنی می باشد. استفاده از این روش می تواند در زیباسازی فضای بیرونی و خارجی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش نصب کاشی سرامیکی بر روی سطح بتنی

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

مرحله اول

در ابتدا از یک پاک کننده که پایه اسیدی دارد و یا انواع پاک کننده های قوی دیگر برای پاکسازی سطح بتنی استفاده نموده و به آن اجازه دهید تا خشک گردد. سطح بتنی را مورد آنالیز قرار داده و در صورتی که ترک های عمیقی بر روی سطح آن وجود داشت، نسبت به تعمیر آن ها اقدام نمایید. موریاتیک اسید نمونه ای از بهترین پاک کننده هایی است که می توانید برای پاکسازی کامل سطوح بتنی مورد استفاده قرار دهید.

مرحله دوم

در مرحله دوم نوبت به استفاده از سیلر برای سطح بتنی می رسد. بعد از پاک کردن و تعمیر قسمت های آسیب دیده و خشک شدن کامل سطح بتن از سیلر مخصوص برای سطح بتنی استفاده نمایید. بعد از استفاده از سیلر نسبت به هم سطح سازی سطح بتنی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از پاک کننده ها باید قبل از مرحله هم سطح سازی سطح بتن صورت پذیرد. سیلرهایی با پایه سدیم سیلیکات یا لیتیوم سیلکات به بتن خاصیت ضد آب بخشیده و می تواند باعث ایجاد مقاومت در بتن گردد.

مرحله سوم

قبل از اقدام به نصب کاشی سرامیکی بهتر است یک نقشه از چگونگی انجام این کار طراحی کنید. استفاده از این نقشه به شما یاری می نماید از چگونگی قرار داد کاشی ها و قسمت هایی که احتیاج به برش کاشی می باشد، آگاهی داشته باشید. بهتر است با استفاده از یک گچ خطوط محل قرار گیری کاشی سیرامیکی را بر روی سطح بتنی تعیین کنید.

مرحله چهارم

در مرحله چهارم نوبت به استفاده از ملات می رسد. برای انجام این کار از دستورالعمل ملات خریداری شده برای تهیه آن استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که از هم زدن زیاد ملات خودداری نمایید. با استفاده از یک ماله ملات را بر روی سطح کوچکی از بتن بریزید و از ریختن آن بر روی سطح وسیع خودداری نمایید. توجه داشته باشید کاشی های مختلف احتیاج به ملات های مختلف دارد. در هنگام خرید این محصول از فروشنده بخواهید که نمونه ای مناسب به شما ارائه دهد.

مرحله پنجم

در این مرحله نوبت به نصب کاشی سرامیکی می رسد. برای انجام این کار از فاصله دهنده ها استفاده نموده و از خطوط راهنمای روی سطح بتنی استفاده نمایید. این کار را با دقت انجام دهید و بعد از قرار دادن آن بر روی سطح مورد نظر از تکان دادن آن خودداری نمایید.

مرحله ششم

بعداز نصب کاشی های سرامیکی نسبت به تمیز کردن سطح آن ها اقدام نمایید. این کار از خشک شدن ملات که به سطح کاشی سرامیکی مالیده است، جلوگیری می نماید. سپس به ملات اجازه دهید خشک گردد. مدت زمان خشک شدن ملات به دستورالعمل و نوع ملاتی که استفاده نموده اید، بستگی دارد.

مرحله هفتم

در این مرحله نوبت به استفاده از دوغاب می رسد. برای تهیه دوغاب از دستورالعمل محصولی که تهیه نموده اید، استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تمام سطح کاشی سرامیکی از طریق دوغاب پوشیده گردد. بعد از انتها مدت زمان معلوم برای استفاده از دوغاب، دوباره سطح مورد نظر را دوغاب دهید. انتخاب نوع دوغاب نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. برای انتخاب نمونه مناسب از آن ها بهتر است از فروشنده یاری بگیرید.

مرحله هشتم

زمانی که دوغاب به طور کامل خشک شد، از یک پارچه تمیز خیس برای پاک کردن سطح مورد نظر استفاده نمایید. بعد از آن دوباره اجازه دهید تا رطوبت سطح کاشی سرامیکی به خوبی از بین رود. توجه داشته باشید که پاک کرد سطح مورد نظر تا تمیز شدن کامل آن ادامه دهید.

مرحله نهم

در این مرحله نوبت به استفاده از سیلر می رسد. توجه داشته باشید که از سیلر در تمامی سطح کاشی سرامیکی بهره ببرید. این کار باعث ایجاد لایه محافظتی بر روی سطح کاشی سرامیکی می گردد. این مرحله انتهای کار می باشد.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 662

به "آموزش نصب کاشی سرامیکی بر روی سطح بتنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش نصب کاشی سرامیکی بر روی سطح بتنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید