بازسازی ویلا: مسجد سرخ ساوه بازسازی شد

به گزارش صنایع 90، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، مسجد سرخ ساوه بازسازی شد.

بازسازی ویلا: مسجد سرخ ساوه بازسازی شد

جهت دریافت خدمات بازسازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

رضا ایاز با اشاره به اینکه مسجد سرخ قسمتی از مسجد انقلاب است، گفت: مرحله سوم بازسازی این بنای تاریخی و مذهبی با اعتباری بالغ بر 120 میلیون تومان انجام شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ساوه با اشاره به اینکه بازسازی این بنای تاریخی از ابتدای امسال و در چند مرحله صورت گرفته، گفت: این بازسازی ها شامل تخریب بخشهای فرسوده بدنه و جایگزین آن با آجر سنتی (اجرای نما) همراه با بندکشی بدنه های خارجی ایوان و حجره ها، پاکسازی بدنه ها همراه با سفیدکاری، احرای پلاستر گچ با رنگ اخرا بصورت سنتی در سرتاسر بدنه ها و بازسازی ازاره، بازسازی کامل بدنه و ازاره اخرایی جبهه شرقی مسجد سرخ، بازسازی کامل نمای اجری جبهه جنوبی مسجد حاج فرج، همراه با تخریب بخشهای فرسوده و اجرای نمای آجری و بندکشی کامل بوده است.

او اضافه کرد: این مسجد مربوط به دوره صفویه است و در ضلع جنوبی میدان قدیمی شهر ساوه (میدان انقلاب) واقع شده است. بنا، مطابق با اصول شهرسازی قدیمی و سنتی ایرانی که مساجد جامع، مجاور با عناصر اصلی شهری ساخته میشده اند، مجاور میدان، راسته بازار، گنبد و آب انبار چهارسوق و بازارچه آهنگران بنا شده است.

ایاز بیان نمود: مسجد انقلاب یا سرخ با شماره 29407 در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسید و امروزه به عنوان مسجد جامع شهر ساوه نیز شناخته می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1980

به "بازسازی ویلا: مسجد سرخ ساوه بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی ویلا: مسجد سرخ ساوه بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید