پکن تدابیر لحاظ شده در قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی را کاملا اجرا می نماید

به گزارش صنایع 90، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: پکن از تدابیر اتخاذ شده در قطعنامه جدید شورای امنیت علیه کره شمالی تبعیت خواهد نمود.

پکن تدابیر لحاظ شده در قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی را کاملا اجرا می نماید

با هزینه سفر به چین چقدر است سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، هونگ لی سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه تاکید نمود: قطعنامه جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی با هدف محدود کردن برنامه توسعه نظامی و هسته ای این کشور است و چین به طور کامل از تدابیر اتخاذ شده در این قطعنامه پیروی خواهد نمود.

قرار است شورای امنیت امروز درباره این قطعنامه رای گیری کند و به نظر می رسد احتمال تصویب آن زیاد خواهد بود.

هونگ لی در ادامه توضیح داد: همان طور که قبلا نیز گفته ایم، آزمایش هسته ای و شلیک موشک توسط کره شمالی، نقض قطعنامه های شورای امنیت است و این مهم است که شورای امنیت قطعنامه جدیدی را برای محدود کردن توسعه برنامه های موشکی و هسته ای کره شمالی، تصویب کند. اگر قطعنامه تصویب گردد، چین به طور کامل از آن تبعیت خواهد نمود.

کره شمالی 6 ژانویه چهارمین آزمایش هسته ای خود را انجام داده و در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب نموده است.

هفته گذشته آمریکا پیش نویس قطعنامه پیشنهادی علیه کره شمالی را به شورای امنیت ارائه نموده بود. این قطعنامه با مشورت چین تنظیم شده و هدف اصلی آن پاسخ قاطع به اقدامات اخیر کره شمالی خواهد بود.

بعضی دیپلمات های سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی آمریکا را شدیدترین رژیم تحریمهای سازمان ملل در دو دهه اخیر ارزیابی نموده اند.

در پیش نویس این قطعنامه کلیه کشورهای عضو سازمان ملل ملزم شده اند تا همه محموله های تجاری کره شمالی را مورد بازرسی دقیق قرار دهند. در قطعنامه های قبلی از کشورهای دنیا خواسته شده بود تا تنها در صورتی که دلایل منطقی و توجیه پذیر دارند اقدام به بازرسی از محموله های تجاری کره شمالی کنند.

کره شمالی اعلام نموده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 724

به "پکن تدابیر لحاظ شده در قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی را کاملا اجرا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن تدابیر لحاظ شده در قطعنامه شورای امنیت علیه کره شمالی را کاملا اجرا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید