نشست فوق العاده کمیساریای حقوق بشر و کمیته حقوق بشر مجلس عراق

به گزارش صنایع 90، کمیساریای حقوق بشر و کمیته حقوق بشر مجلس عراق طی نشستی فوق العاده بر ضرورت مهار بحران جاری در این کشور تاکید کردند.

نشست فوق العاده کمیساریای حقوق بشر و کمیته حقوق بشر مجلس عراق

به گزارش گروه بین الملل صنایع 90، کمیته حقوق بشر مجلس عراق به ریاست ارشد الصالحی و کمیساریالی حقوق بشر این کشور، نشست فوق العاده ای برای آنالیز پیامدهای تظاهرات های اخیر در عراق برگزار کردند.

به نوشته پایگاه خبری موازین نیوز، ارشد الصالحی با عقیل الموسوی رئیس کمیساریای حقوق بشر در دفتر این کمیساریا در بغداد دیدار کرد و طی این نشست فوق العاده، مهمترین شاخصه های کمیساریا برای مهار بحران تظاهرات جاری در بغداد و سایر استانهای عراق و نقش مجلس آنالیز شد.

بر اساس این گزارش، دو طرف پس از این نشست بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات تظاهرات کنندگان به منظور کاهش بحران ایجاد شده در کشور تاکید کردند.

در این نشست، الموسوی گزارش مفصلی از کوشش های کمیساریای عالی حقوق بشر و نیز دلایل و انگیزه های شهروندان عراقی برای برگزاری تظاهرات ها و احقاق حقوق قانونی خود، ارائه کرد .

وی اضافه نمود که این کمیساریا به وسیله تیم های مختلف خود کلیه تخلفات انجام شده در تظاهرات های جاری عراق را رصد نموده و شکایات تظاهرات کنندگان را جمع آوری و از بیمارستان ها و مراکز بازداشت بازدید نموده و بیانیه های لازم را صادر نموده است.

دو طرف در این نشست بر اهمیت تامین امنیت معترضان حاضر در تظاهرات های مسالمت آمیز و نیروهای امنیتی به یک میزان، عدم تعدی به اموال عمومی و خصوصی تاکید کردند و خواهان ثبت کلیه تخلفات انجام شده در این اعتراض ها و ارائه آن به مجلس و مردم عراق و آزادی معترضانی که هیچ جرمی در این تظاهرات ها مرتکب نشده اند؛ شدند.

دور دوم اعتراض ها در عراق از 25 اکتبر شروع شده و بر خلاف کوشش دولت و بعضی سیاسیون برای پاسخگویی به مطالبات قانونی مردم، این اعتراضات هنوز متوقف نشده و در چند استان عراق ادامه دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 568

به "نشست فوق العاده کمیساریای حقوق بشر و کمیته حقوق بشر مجلس عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست فوق العاده کمیساریای حقوق بشر و کمیته حقوق بشر مجلس عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید