منابع سیاسی عراق: احتمالا نامزدی مکلف گردد که از فراکسیون بزرگ تر نباشد

به گزارش صنایع 90، منابع سیاسی آگاه عراق می گویند که رئیس جمهور این کشور فهرست نامزدهای نخست وزیری را دریافت نموده، اما وی احتمالا نامزدی را مکلف می نماید که از فراکسیون بزرگ تر نباشد.

منابع سیاسی عراق: احتمالا نامزدی مکلف گردد که از فراکسیون بزرگ تر نباشد

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی اعلام رسمی دولت پیشبرد امور عراق به ریاست عادل عبدالمهدی مبنی بر تحویل دولت در روز پنجشنبه، مجلس این کشور تصمیم دارد هر چه سریعتر فهرست نامزدهای نخست وزیری را تقدیم رئیس جمهور کند تا وی یکی از این نامزدها را با موافقت نمایندگان، مأمور به تشکیل کابینه کند.

خبرگزاری رسمی عراق واع به نقل از منابع سیاسی آگاه گزارش داد که برهم صالح رئیس جمهور عراق این فهرست را دریافت نموده است، اما وی احتمالا گزینه ای را برای تشکیل کابینه انتخاب می نماید که از فراکسیون بزرگ تر مجلس نباشد.

منابع مذکور گفته اند که محمد شیاع السودانی، اسعد العیدانی و مصطفى الکاظمی از شاخص ترین اسامی این فهرست هستند، اما رئیس جمهور عراق همچنین فهرستی را از سوی تظاهرات کنندگان دریافت نموده است که شاخص ترین فرد حاضر در آن رائد جوحی است. جوحی رئیس دادگاه ویژه رسیدگی به جنایات صدام دیکتاتور سابق عراق بود.

بنا به این گزارش، برهم صالح رئیس جمهور عراق شخصیتی را برای مأمور به تشکیل کابینه خواهد نمود که از مقبولیت مردمی برخوردار باشد و مجلس هم به وی رای دهد.

دفتر نخست وزیر مستعفی و رئیس دولت پیشبرد امور عراق دیروز (یکشنبه) اعلام نمود که در صورت عدم توافق بر سر کاندیدای نخست وزیری، پنجشنبه دولت را تحویل رئیس جمهور این کشور خواهد داد. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 677

به "منابع سیاسی عراق: احتمالا نامزدی مکلف گردد که از فراکسیون بزرگ تر نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع سیاسی عراق: احتمالا نامزدی مکلف گردد که از فراکسیون بزرگ تر نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید