قرنطینه اجباری مسافران خارجی در انگلیس

به گزارش صنایع 90، انگلیس مسافرانی را که از خارج وارد این کشور می شوند، به مدت 14 روز در قرنطینه قرار می دهد.

قرنطینه اجباری مسافران خارجی در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل صنایع 90 به نقل از یورونیوز، انگلیس روز آدینه اظهار داشت که مسافرانی خارجی که وارد این کشور می شوند باید 14 روز در قرنطینه قرار گیرند.

پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس گفته است که این اقدام به منظور ممانعت از شیوع بیشتر ویروس کرونا در بریتانیا انجام می گردد.

انگلیس از 8 ژوئن (19 خرداد) به شهروندان کشور های دیگر اجازه می دهد تا وارد بریتانیا شوند با این شرط که 14 روز در قرنطینه باشند. مسافران همچنین باید جزئیات تماس هایشان با افراد و اطلاعات سفرشان را در اختیار مقامات قرار دهند.

موارد استثنا شامل کارکنان حمل و نقل جاده ای و پزشکی است که برای حمایت از بخش بهداشت و درمان بریتانیا در مبارزه با بیماری کووید-19 وارد این کشور می شوند.

همچنین مسافرانی که از ایرلند، جزایر مانش و جزیرهٔ مَن در دریای ایرلند به بریتانیا می آیند نیز از این قرنطینه اجباری استثنا هستند.

فرانسه برعکس آنچه قبلا گفته می شد، در لیست موارد استثنا از این قرنطینه قرار نگرفته است و وزیر کشور فرانسه در واکنشی سریع گفت که پاریس از این موضوع متاسف است.

وزارت کشور فرانسه اظهار داشت که این کشور آماده است تا به محض اینکه این تصمیم بریتانیا به اجرایی گردد، دست به اقدامات متقابل بزند.

وزارت کشور بریتانیا می گوید مسافرانی که وارد این کشور می شوند باید به مدت 14 روز خودشان را قرنطینه نمایند و در این مدت برای اطمینان از اینکه این افراد این قانون را رعایت نموده اند بطور منظم با آن ها تماس گرفته می گردد.

بریتانیا هشدار داده است که متخلفان از این قانون با جریمه نقدی 1118 یورویی (1000 پوند) روبرو خواهد شد.

این تصمیم مورد انتقاد شرکت های فعال در صنعت هوایی بریتانیا قرار گرفته است، صنعتی که از شروع قرنطینه تا کنون متحمل ضرر سنگینی شده است. مدیر خطوط هوایی ارزان قیمت رایان ایر تصمیم اخیر دولت بریتانیا را احمقانه و غیر عملی خواند. انجمن صنعت هوایی بریتانیا نیز گفته است که چنین تصمیم باعث خواهد شد که تعداد مسافران بین المللی که به این کشور می آیند به شدت کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1029

به "قرنطینه اجباری مسافران خارجی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرنطینه اجباری مسافران خارجی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید