عراق گزینه های پیش رو برای پاسخ به ترکیه را اظهار داشت

به گزارش صنایع 90، ایسنا نوشت: وزارت خارجه عراق امروز (پنجشنبه) وجود هماهنگی میان عراق و ترکیه درباره عملیات نظامی علیه حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) را تکذیب و گزینه های عراق برای پاسخگویی به حمله ترکیه را گفت.

عراق گزینه های پیش رو برای پاسخ به ترکیه را اظهار داشت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، احمد الصحاف، سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: ما اقدامات تحریک آمیز نظامی و یکجانبه ترکیه را به شدت محکوم و تاکید می کنیم هیچ هماهنگی با دولت عراق وجود ندارد.

وی گفت: این اقدامات در تشدید اوضاع در نوار مرزی دو کشور سهیم و مغایر اقدامات ضد تروریستی در منطقه است و بر امنیت منطقه ای تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین از جامعه جهانی می خواهیم که نقش خود را در حمایت از حق و حقوق عراق در دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی خود ایفا کند.

الصحاف افزود: قوانین بین المللی حق واکنش عراق و امکان رجوع به شورای امنیت، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی و همچنین استفاده از برگه مبادلات تجاری که سالانه بیش از 16 میلیارد دلار برای ترکیه سودآوری دارد به علاوه وجود ده ها شرکت ترکیه ای در خاک عراق را تضمین می کند.

وی افزود: همه این ها منابع قدرت و گزینه های پیش روی وزارت خارجه هستند اما ما به قوانین حسن همسایگی و حفظ منافع در حیطه توازن و احترام به حاکمیت و همچنین پایدار بودن هماهنگی های مشترک در هر آن چیزی که بر دو ملت همسایه بازتاب خواهد داشت متکی هستیم. ما همچنان راه چاره سیاسی را راهی برای عبور از تجاوزات مکرر می بینیم اما در مقابل این امور، برگه های قدرت نیز در اختیار داریم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1133

به "عراق گزینه های پیش رو برای پاسخ به ترکیه را اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق گزینه های پیش رو برای پاسخ به ترکیه را اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید