سخنگوی طالبان: با دولت گفت وگو نمی کنیم و به حمله علیه نیروهای آمریکایی ادامه می دهیم

به گزارش صنایع 90، سخنگوی طالبان با اشاره به مذاکرات صلح افغانستان گفت: با دولت کابل گفت وگو نمی کنیم و به حملات علیه نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان ادامه می دهیم.

سخنگوی طالبان: با دولت گفت وگو نمی کنیم و به حمله علیه نیروهای آمریکایی ادامه می دهیم

به گزارش دفتر منطقه ای صنایع 90، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به اسپوتنیک گفت که تا تحقق توافق صلح حملات این گروه علیه نیروهای آمریکایی ادامه خواهد داشت.

مجاهد توضیح داد: ما به حملات علیه نیروهای آمریکایی ادامه می دهیم و با دولت افغانستان نیز تحت عنوان دولت گفت وگو نمی کنیم، همانطور که در گذشته نیز از چنین گفت وگوهایی خودداری نموده ایم.

گفت وگوهای بین آمریکا و طالبان با هدف خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به ازای مورد تهدید قرار نگرفتن آمریکا از خاک افغانستان جریان داشت تا اینکه ترامپ در توئیتی از لغو گفت وگوها اطلاع داد.

با این حال گزارش ها حاکی از آن است که نماینده ویژه آمریکا و طالبان در پاکستان با یکدیگر دیدار کردند که میزبانی اسلام آباد از طالبان مخالفت کابل را در پی داشت.

آمریکا و طالبان حدود یک سال برای رسیدن به یک توافق سیاسی درباره آتش بس، خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، گفت وگوهای بین الافغانی و تضمین اینکه از خاک افغانستان علیه آمریکا استفاده نشود گفت وگو کردند.

پس از لغو مذاکرات، طالبان تاکید نمود که تنها در صورت شرط آتش بس متقابل حاضر به توقف جنگ است و در صورت پایبندی آمریکا به توافقنامه نیز برای از سرگیری مذاکرات قطر آماده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 484

به "سخنگوی طالبان: با دولت گفت وگو نمی کنیم و به حمله علیه نیروهای آمریکایی ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی طالبان: با دولت گفت وگو نمی کنیم و به حمله علیه نیروهای آمریکایی ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید