دزد مسلح طلافروشی دستگیر شد

به گزارش صنایع 90، تهران (پانا) - رئیس پلیس پیشگیری تهران عظیم از دستگیری دزد مسلح طلافروشی در جنوب تهران و سرقت نافرجام وی اطلاع داد و گفت به تمامی واحدهای صنفی توصیه می کنم به سیستم مها مجهز شوند.

دزد مسلح طلافروشی دستگیر شد

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرهنگ جلیل موقوفه ای با اعلام خبر بازداشت دزد مسلح طلافروشی اظهار کرد: حدود ساعت 18 روز یک شنبه (5 بهمن ماه) فردی مسلح قصد سرقت از یک طلافروشی را در منطقه جوادیه داشت و بلافاصله پس از ورود به داخل مغازه طلافروشی، مالکان مغازه را به قصد سرقت با سلاح گرم تهدید می نماید.

وی با اشاره به اینکه صاحبان طلافروشی از آلارم و تجهیزات حفاظتی مانند دزدگیر در مغازه استفاده می کردند و به سرعت سیستم آلارم را به صدا درآوردند، گفت: با به صدا درآمدن سیستم دزدگیر مغازه، گشت عملیاتی 117 جوادیه که در حوالی مغازه مشغول گشت زنی بودند، وارد عمل شدند و پیش از هرگونه سرقت پیروز به بازداشت دزد و کشف یک کلت کمری با 9 فشنگ جنگی از وی شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عظیم با این شرح که صاحبان طلافروشی حین سرقت با دزد مسلح نیز درگیر و پیروز به خلع سلاح وی شده بودند، اظهارکرد: در طول سال گذشته، این دومین سرقت مسلحانه نافرجام در تهران بوده است که نخست لطف خدا را شاهد بودیم همچنین استفاده از تجهیزات ایمنی مذکور و حضور به موقع ماموران کلانتری منجر به ناکام ماندن این سرقت ها شده است.

وی به مالکان صنوف از جمله صنوفی همچون طلافروشی به رعایت موارد ایمنی و حفاظتی توصیه و اظهارکرد: این قبیل صنوف باید در بحث رعایت مسائل ایمنی از جمله دزدگیر، استفاده از سیستم آلارم و حتی شیشه های ضدگلوله اهتمام بورزند البته بسیاری از مغازه های طلافروشی در تهران به این سیستم ها مجهز هستند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران عظیم با بیان اینکه حتی شرکت ها و منازل نیز می توانند از سیستم مها استفاده نمایند، گفت: خطای این سیستم بسیار ضعیف است. سیستم مها به کلانتری محله اتصال دارد و به محض وقوع رویدادی، همکاران انتظامی در کمترین زمان در محل حاضر می شوند و تا زمانی که اطمینان حاصل ننمایند، سرقت در محل روی نداده یا فردی ناشناس داخل آن منزل، شرکت یا مغازه حضور ندارد، اجازه ترک محل را ندارند.

وی یادآور شد: هر فردی که تمایل به استفاده از سیستم مها را داشته باشد می تواند ضمن تماس با پلیس 110 یا مراجعه به کلانتری محله خود، از مراکز ارائه دهنده این خدمت اطلاع پیدا کند و به این سیستم مجهز گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1475

به "دزد مسلح طلافروشی دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دزد مسلح طلافروشی دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید