خبرنگاران ورود کاروان دیگر آمریکایی از عراق به سوریه

به گزارش صنایع 90، تهران - خبرنگاران- منابع رسمی سوریه سه شنبه شب گزارش دادند که یک کاروان دیگر از نیروهای اشغالگر آمریکا از گذرگاه غیرقانونی الولید در مرز عراق وارد سوریه شده است.

خبرنگاران ورود کاروان دیگر آمریکایی از عراق به سوریه

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) این کاروان شامل 40 تریلی حامل خودروها و تجهیزات نظامی و لجستیک بود که برای حمایت از پایگاه های آمریکایی از شمال عراق به منطقه الرمیلان در استان الحسکه در شمال شرق سوریه وارد شده است.

منابع محلی در روستای السویدیه دورترین نقطه شمال شرق استان الحسکه به سانا گفته اند که این کاروان متشکل از 40 تریلی بوده و درحالی که حامل 20 خودروی زرهی و تجهیزات و مواد لجستیک بود، از شمال عراق به سمت پایگاه غیرقانونی آمریکایی ها در الرمیلان درحال حرکت بوده است.

نیروهای اشغالگر آمریکایی آدینه گذشته نیز 25 وسیله نقلیه از جمله وسایل نقلیه نظامی از یکی از مراکز خود در منطقه اللایف استون در غرب شهر الحسکه را به پایگاه غیرقانونی خود در فرودگاه خراب الجیر در منطقه المالکیه منتقل کردند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به قسد بیشتر میدان های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن در کنترل دارند و در ماه های اخیر هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری 12 مردادماه به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز 12 مردادماه توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید نمود که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تأکید نموده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان خاتمه خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال 1396، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش آغاز به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و دزد منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1536

به "خبرنگاران ورود کاروان دیگر آمریکایی از عراق به سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ورود کاروان دیگر آمریکایی از عراق به سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید