خبرنگاران نارنجی شدن دامغان زنگ خطر کرونا در استان سمنان را پرصداتر کرد

به گزارش صنایع 90، سمنان- خبرنگاران- سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان گفت: رنگ کرونایی شهرستان دامغان از زرد به نارنجی تغییر کرد و بدین ترتیب شمار شهرهای نارنجی در استان سمنان به 2 شهر افزایش یافت.

خبرنگاران نارنجی شدن دامغان زنگ خطر کرونا در استان سمنان را پرصداتر کرد

به گزارش خبرنگاران، حبیب الله خجسته پور شامگاه پنجشنبه به رسانه ها ابراز داشت: از هشت شهرستان استان سمنان ، 3 شهرستان در شرایط آبی ، سه شهرستان در شرایط زرد و 2 شهرستان در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفتند.

وی اضافه نمود: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا شهرستان های میامی ، آرادان و سرخه دارای رنگ بندی آبی و شهرستانهای سمنان ، گرمسار و مهدیشهر در شرایط زرد و شهرستان های شاهرود و دامغان در شرایط نارنجی قرار دارند.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان گفت: محدودیت های کرونایی از روز شنبه 9 اسفند ماه لغایت آدینه 15 اسفند ماه 1399 نیز بر اساس رنگ بندی جدید اعمال می گردد.

خجسته پور گفت: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، در هفته آینده فعالیت مراکز تجاری ، بازرگانی و خدماتی شامل گروه های شغلی یک تا چهار در شهرستان های با شرایط آبی و فعالیت گروه های یک تا سه در شهرستان های با شرایط زرد و فعالیت گروه های شغلی یک و 2 در شهرستان های شاهرود و دامغان با رعایت کامل ضوابط و دستورالعمل های بهداشتی منعی ندارد.

وی اعلام کرد: فعالیت های آموزش حضوری برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز هنرجویان هنرستانهای فنی و حرفه ای و کار و دانش صرفا در دروس کارگاهی و عملی در شهرستانهای با شرایط آبی و زرد با رعایت ضوابط بهداشتی و سقف حداکثر 10 نفر برای هر کلاس مجاز و در سایر پایه ها و دروس همچنان بصورت غیر حضوری است.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان گفت: حضور تمامی کادر اجرایی و اداری مراکز آموزشی در سطح استان بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش مجاز است و همچنین در مراکز آموزشی کم جمعیت استان که حداکثر دانش آموزان در تمامی پایه های تحصیلی آن مرکز 50 نفر یا کمتر از آن باشد، آموزش حضوری منعی ندارد.

خجسته پور گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا به منظور انجام آزمون دروس عملی دانشگاه ها ، اسکان هر دانشجوی غیر بومی در یک اتاق مانعی ندارد و دانشگاه های استان می توانند در صورت فراهم آوردن شرایط ذکر شده کلاس های عملی دانشگاه ها را برگزار نمایند.

وی اضافه نمود: منع تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 صبح در چهار شهرستان سمنان ، شاهرود ، دامغان و گرمسار همچنان برقرار است.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان گفت: خودروهای با پلاک 86 و 96 بعنوان خودروی بومی استان محسوب می گردد و تردد این خودروها در استان مانعی ندارد.

خجسته پور اعلام کرد: ورود هر گونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهرهای نارنجی و قرمز به شهرستان های استان سمنان ممنوع است و همچنین ورود هرگونه وسائط نقلیه شخصی از استان به شهرستان های نارنجی و قرمز در سراسر کشور نیز موجب اعمال قانون و جریمه است.

وی تاکید نمود: شهروندان استان سمنان ضمن پرهیز از هر گونه تردد غیر ضروری در استان ، به هیچ وجه به استانهای دیگر، به ویژه شهرستانهای دارای شرایط نارنجی و قرمز سفر ننمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1527

به "خبرنگاران نارنجی شدن دامغان زنگ خطر کرونا در استان سمنان را پرصداتر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نارنجی شدن دامغان زنگ خطر کرونا در استان سمنان را پرصداتر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید