خبرنگاران فرماندار مرند بر تربیت نیروی انسانی برای مقابله با بحران ها تاکید کرد

به گزارش صنایع 90، تبریز- خبرنگاران - فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت: دستگاه های مسوول باید نسبت به بحران های احتمالی برنامه ریزی کرده و با تربیت نیروی انسانی از لحاظ ذهنی و عملی در آمادگی کامل باشند.

خبرنگاران فرماندار مرند بر تربیت نیروی انسانی برای مقابله با بحران ها تاکید کرد

داود گرشاسبی روز پنج شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان اظهار کرد: کلیه دستگاه های مربوط باید ضمن بروز رسانی کلیه دستگاههای خود از لحاظ نیروی انسانی برای مواقع بحرانی آمادگی کامل داشته باشند.

وی اضافه کرد: مدیریت منسجم در زمان بحران و تربیت نیروی انسانی متخصص برای مقابله با بحران از عوامل اصلی در کنترل بحران است.

فرماندار ویژه مرند اضافه کرد: دستگاههای متولی همچنین نسبت به شریانها و زیرساخت های شهرستان اشرافیت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: آمادگی شبکه های توزیع از جمله برق، گاز، نفت، آب و فاضلاب، دارو، غذا و سایر موارد برای مقابله و مدیریت بحران، الزامی است و ادارات این موارد را در دستور کار خود قرار دهند.

گرشاسبی با اشاره به در پیش بودن فصل بارش گفت: شرایط آب و هوایی شهرستان ایجاب می کند تا دستگاههای متولی بحران، با تشکیل کمیته زمستانی و تامین نمک لازم برای جاده ها در آمادگی کامل باشند.

وی اضافه کرد: مشخص نمودن محلهایی برای اسکان های اضطراری، تامین سوخت مورد نیاز شهرستان، لایروبی رودخانه ها و آمادگی برای امداد و نجات کوهستان توسط دستگاههای متولی امر در اولویت برنامه ها باشد.

فرماندار ویژه مرند یادآوری کرد: در شهر، مدیریت بحران بر عهده شهرداری و در روستاها بر عهده دهیاران و شوراها است و اقلام مورد نیاز برای مقابله و یا حتی پیشگیری از بحران تهیه و آماده شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1267

به "خبرنگاران فرماندار مرند بر تربیت نیروی انسانی برای مقابله با بحران ها تاکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار مرند بر تربیت نیروی انسانی برای مقابله با بحران ها تاکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید