خبرنگاران حمله خمپاره ای به پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق سوریه

به گزارش صنایع 90، تهران - خبرنگاران - گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه پنجشنبه شب از حمله خمپاره ای داعش به پایگاه نیروهای آمریکایی در دیرالزور واقع در شرق سوریه اطلاع داد.

خبرنگاران حمله خمپاره ای به پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق سوریه

به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای گروه دیده بان حقوق بشر سوریه، نیروهایی که گفته می گردد از عناصر داعش هستند، پایگاه نیروهای آمریکایی در میدان نفتی العمر در دیرالزور را هدف حمله خمپاره ای قرار دادند.

بر اساس این گزارش، این عناصر از شهرک ذیبان در حومه دیرالزور با خمپاره پایگاه نیروهای آمریکایی را هدف قرار دادند.

دیده بان حقوق بشر سوریه افزوده است، پس از حمله خمپاره ای نیروهای آمریکایی و نیروهای کُرد دموکراتیک سوریه (قسد) به حالت آماده باش در آمدند.

هنوز از تلفات و خسارت های احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

نیروهای آمریکایی و گروه موسوم به نیروهای دمکرات کردستان سوریه (قسد) همپیمان با آنها، بخش عمده ای از میدان های نفتی در منطقه الجزیره در سوریه در دو استان الحسکه و دیرالزور را در اختیار دارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اواخر سال 2019 با طرح خروج نیروهای کشورش از سوریه موافقت کرد، اما بعدها در اثر اعمال فشار اعضای دولت متبوع خود، تقریبا هزار نظامی را در سوریه نگه داشت تا بتواند بدین ترتیب تسلط آمریکا بر میدان های نفتی در شمال شرق سوریه را تضمین نماید.

ورود کاروان های آمریکایی از خاک سوریه به عراق در طول هفته جاری همچنین با تصمیم ترامپ برای کاهش نیروهای آمریکایی در این کشور از سه هزار نفر به دو هزار و پانصد نفر همزمان شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: sanaye-90.ir شناسه مطلب: 1413

به "خبرنگاران حمله خمپاره ای به پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمله خمپاره ای به پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید